Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

Budujemy komputer na częściach MSI: obudowa

Podzespoły zamknięto w obudowie MSI MPG VELOX 100R. To stylowa konstrukcja utrzymana w całości w czarnej kolorystyce i z dwoma szklanymi panelami, na froncie oraz z boku. Z przodu mamy przyciski Power i Reset, diody sygnalizujące pracę komputera i dysku, wejście mikrofonu, wyjście słuchawkowe, dwa porty USB 3.2 Gen 1 oraz jeden USB 3.2 Gen 2x2 Type-C (w połączeniu z wybraną płytą główną ograniczony do szybkości USB 3.2 Gen 2). Wspomniany przed momentem szklany panel boczny zamontowany jest na zawiasach, co umożliwia szybki dostęp do wnętrza. Fabrycznie w obudowie zainstalowane są cztery wentylatory 120 mm z podświetleniem LED ARGB, z czego trzy sztuki na froncie (wtłaczające powietrze do środka) i jeden z tyłu (wyrzucający nagrzane na zewnątrz). Co do jakości konstrukcji od MSI, nie mam zastrzeżeń. Obudowa jest wystarczająco sztywna, za sprawą blachy o odpowiedniej grubości, udostępnia sporo gumowych przepustów na kable, pozwalających zaaranżować przewody tak, aby było mało widoczne, a także ma wykręcane zaślepki kart rozszerzeń oraz filtry przeciwkurzowe na dole, na górze i z boku, gdzie nabywca może zainstalować dwa dodatkowe wentylatory 120 mm. Maksymalna długość karty graficznej to 38 cm, zatem w zupełności wystarczająca, a w razie potrzeby wewnątrz zamontujemy również dyski SATA, maksymalnie dwa w rozmiarze 2,5" i dwa 3,5".

Kilka słów na temat chłodzenia procesora oraz zasilacza

Za warunki termiczne CPU odpowiada zestaw chłodzenia wodnego MSI MAG CORELIQUID 240R V2, składający się z bloku ze zintegrowaną pompką i podświetleniem LED z ARGB, radiatora 240 mm oraz dwóch wentylatorów 120 mm, także z iluminacją LED ARGB. Jak wskazuje dopisek "V2" w nazwie, to wersja odświeżona, w ramach której MSI rozszerzyło kompatybilność o platformy AMD AM5 oraz Intel LGA 1700, dzięki czemu można było użyć to AIO w połączeniu z Ryzenem 5 7600X. W temacie osiągów sprzęt charakteryzuje się solidną efektywnością chłodzenia oraz dobrą kulturą pracy i ponownie zachęcamy do przejrzenia poświęconej mu publikacji na łamach ITHardware, zalinkowanej na poprzedniej stronie. Natomiast zasilanie komponentów spoczywa na barkach zasilacza MSI MPG A850G PCIE5, w pełni przystosowanego do współpracy z kartami z serii GeForce RTX 40, za sprawą zgodności ze standardem ATX 3.0 i natywnego gniazda 16-pin, przez co nie trzeba korzystać z przejściówek. Model ten potrafi dostarczyć pełną moc 850 W z jednej linii +12 V, a jego elektronika oparta jest o najwyżej jakości podzespoły jak tranzystory Infineon czy japońskie kondensatory mogące pracować w temperaturze do 105 °C. Ponadto może się pochwalić cichą pracą, ma bardzo dobre parametry elektryczne i wysoką sprawność potwierdzoną certyfikatem 80 PLUS Gold. A co najważniejsze, sam producent jest pewny jego długowieczności, udzielając 10 lat gwarancji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

 0