Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

Budujemy komputer na częściach MSI: konkluzje

Przystępując do omówienia testów w grach, nie da się zaprzeczyć, iż procesor Ryzen 5 7600X oraz karta graficzna GeForce RTX 4070 Ti to mocne połączenie, które dobrze radzi sobie z nowymi produkcjami branży rozrywkowej. Przykładowo w Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz Spider-Man Remastered możemy liczyć na płynną rozgrywkę przy maksymalnych detalach i rozdzielczości 4K, bez włączania żadnych technik skalowania obrazu. Natomiast w wypadku A Plague Tale: Requiem, Atomic Heart, Dead Space Remake i Resident Evil 4 Remake nie było kłopotów z komfortowym graniem ponownie przy najwyższych ustawieniach graficznych, ale rozdzielczości do 1440p. Przy czym w tych tytułach 4K też było osiągalne, z tym, że pod warunkiem aktywacji DLSS 2 z profilem jakościowym, który zapewnia sensowną szczegółowość obrazu, zbliżoną do renderingu natywnego. A co, jeśli chodzi o śledzenie promieni? RT bardzo wyraźnie podnosi wymagania sprzętowe, co najlepiej widać na przykładzie Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3. Wymienione produkcje były płynne w 1080p oraz z włączonym śledzeniem promieni w połączeniu z DLSS 2 w trybie jakość, a w 1440p przy wybranym DLSS 3 z tym samym profilem. Nieco bardziej łaskawy okazał się Dying Light 2, gdzie z DLSS 2 nie było kłopotów w 1440p, a z DLSS 3 nawet 4K było grywalne. Innymi słowy, rezultaty są naprawdę solidne.

Jak pokazał dzisiejszy artykuł, na bazie komponentów niemal wyłącznie MSI można zbudować komputer stylowy i funkcjonalny, a zarazem szybki i cichy.

Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

 MSI GeForce RTX 4070 GAMING X TRIO - test dobrze chłodzonej karty

Omówienie pozostałych aspektów użytkowych i słowo końcowe

Kolejne aspekty istotne z użytkowego punktu widzenia to pobór prądu i kultura pracy. W trakcie rozgrywki pecet zużywał ok. 390 W energii elektrycznej, co jak na oferowaną wydajność jest dobrą wartością. Zaś hałas był wręcz zaskakująco niski, bo decybelomierz wskazał 36 dBA. To zasługa karty graficznej z serii SUPRIM X, wyposażonej w bardzo rozbudowane chłodzenie, które bez zarzutu radzi sobie bez potrzeby mocnego rozkręcania wentylatorów zarówno swoich, jak i tych w obudowie. Reasumując, jak pokazał niniejszy artykuł, na bazie komponentów niemal wyłącznie od MSI można zbudować komputer stylowy i funkcjonalny, a zarazem szybki i cichy. Ponadto nie trzeba będzie martwić się o kompatybilność podzespołów i zarządzanie podświetleniem LED - wszystko skonfigurujemy z poziomu jednej aplikacji. Gotowe maszyny z dopiskiem PBM, oznaczającym użycie do ich budowy części od MSI, bez trudu można kupić w polskich sklepach, zatem nawet, jeśli nie jesteście technicznymi ekspertami, którzy chcą złożyć komputer we własnym zakresie, nie ma się czego obawiać, gdyż na pewno odnajdziecie pecet odpowiedni dla siebie w zadanym budżecie. A na koniec zapraszamy Was do sekcji komentarzy, gdzie możecie wyrazić swoją opinię albo o coś zapytać - postaramy się rozjaśnić wątpliwości i doradzić Wam najlepiej, jak potrafimy.

Komputery MSI PBM kupicie w sklepie Test ASUS ProArt X670E-CREATOR WIFI. Bogatszej funkcjonalności ze świecą sztukać

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą:

Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

 0