Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

MSI PBM - ciekawa inicjatywa dla nabywców komputerów

W dzisiejszym materiale będziemy się przyglądać ekosystemowi MSI PBM, skierowanemu głównie do producentów gotowych komputerów, ale nie tylko, bo także do osób samodzielnie składających pecety. Założenie programu jest proste - chodzi o zbudowanie maszyny w jak największym stopniu w oparciu o komponenty jednego producenta. W przypadku MSI jak najbardziej ma to sens, gdyż w ofercie tej firmy nie brakuje solidnych i funkcjonalnych płyt głównych czy kart graficznych z rozbudowanym chłodzeniem, które zapewnia dobre temperatury i ciszę. Poza tym w portfolio omawianej marki znajdziemy stylowe i efektowne wizualnie obudowy z podświetleniem LED, wydajne zestawy chłodzenia wodnego, szybkie dyski M.2 czy wysokiej klasy zasilacze z porządną elektroniką. Uzupełniając ten pakiet o procesor i pamięć RAM, mamy wszystko niezbędne do złożenia komputera. Dodatkowo kompletując peceta w ten sposób, uproszczeniu ulega kwestia zarządzania wielobarwną iluminacją, jako że nie trzeba martwić się o kompatybilność i instalację kilku różnych aplikacji - wystarczy jedna, a konkretnie MSI Center. Żeby pokazać w praktyce, co potrafi maszyna zbudowana z użyciem podzespołów MSI, przygotowaliśmy komputer z procesorem AMD Ryzen 5 7600X i kartą grafiki NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti. Jego prezentację zaczniemy od wyszczególnienia specyfikacji, którą znajdziecie poniżej.

W dzisiejszym tekście zobaczymy, co potrafi komputer zbudowany niemal wyłącznie na częściach marki MSI. Sprawdźmy, czy takie podejście to dobry pomysł.

Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

Specyfikacja komputera
Obudowa MSI MPG VELOX 100R
Chłodzenie MSI MAG CORELIQUID 240R V2 (test)
Zasilacz MSI MPG A850G PCIE5
Płyta główna MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI
Procesor AMD Ryzen 5 7600X
Dysk systemowy MSI SPATIUM M480 1 TB (test)
Pamięć RAM Patriot Viper Venom RGB 2x16 GB DDR5-6200 CL 40 (test)
Karta graficzna MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPRIM X

 Test MSI MAG B650M MORTAR WIFI. Płyta główna dla Ryzenów 7000

Krótki komentarz odnośnie prezentowanego komputera

Podstawa PC to płyta główna MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI. To model odpowiedni dla wymagającego nabywcy, jako że wyposażony w przewodową kartę sieciową o szybkości 2,5 Gb/s, bezprzewodową w standardzie Wi-Fi 6E, wysokiej klasy zintegrowane audio na topowym obecnie układzie Realtek ALC4080, szybkie porty USB 3.2 Gen 2 i USB 3.2 Gen 2x2, a także trzy złącza M.2, do których podłączymy szybkie dyski. Co do karty graficznej, wybrany model to MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPRIM X, a więc mowa o topowej konstrukcji z rozbudowanym chłodzeniem, które nie będzie mieć najmniejszych problemów z zapewnieniem odpowiednich temperatur przy wysokiej kulturze pracy. Poza tym model ten może pochwalić się subtelnym podświetleniem LED z RGB, które cieszy oko. Za to dysk to 1 TB nośnik z serii MSI SPATIUM M480, charakteryzujący się prędkością odczytu aż 7000 MB/s i trochę niższą szybkością zapisu, ale wciąż wysoką, wynoszącą 5500 MB/s. W tym miejscu warto dodać, że nie są to wyłącznie przechwałki producenta, ale dane poparte rzeczywistymi osiągami - dokładnie ten dysk był na łamach ITHardware testowany i w kontekście wydajności pokazał się z bardzo dobrej strony (patrz artykuł linkowany w tabeli).

Komputery MSI PBM kupicie w sklepie Test ASUS ProArt X670E-CREATOR WIFI. Bogatszej funkcjonalności ze świecą sztukać

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy zakup komputera na częściach jednego producenta to dobry pomysł? Sprawdzamy na przykładzie MSI

 0