Najlepsze gry do kooperacji ostatnich lat – Top 10

Najlepsze gry do kooperacji ostatnich lat – Top 10

3. Diablo 3: Reaper of Souls

Premiera Diablo 3 nie była najlepszym momentem w historii serii, delikatnie rzecz ujmując. Problemy z połączeniem się z serwerem, słynny dom aukcyjny i zaburzony przez niego balans przedmiotów odeszły jednak w niepamięć wraz z dodatkiem Reaper of Souls, który odrodził całe Diablo 3 - gra wróciła na dawne tory niesamowicie uzależniającego pochłaniacza czasu. O ile jednak w eskapady do lochów można wybierać się w nieskończoność, szukając w pojedynkę nowych wyzwań, to zdecydowanie lepiej robić to z partnerem. To, co potrafią zdziałać współpracujące ze sobą, dobrze rozwinięte postaci, to prawdziwy narkotyk dla oczu. Trudno się napatrzeć i nacieszyć tym słodkim widokiem padających wrogów i zbieranych skarbów. Warto także nadmienić, że Reaper of Souls sprawdza się wybitnie dobrze na konsolach, oferując tam wspólne granie na jednym ekranie. Dzięki temu rozwiązaniu Diablo 3 może się stać idealnym sposobem na spędzanie wieczorów z drugą połówką, w której na pewno szybko obudzimy chęć do zdobywania coraz lepszych zbroi. Zresztą, każdy zna ten gameplay, każdy wie, że Blizzard potrafi tak zaprojektować swoje gry, że można do nich wracać bez przerwy i warto to robić. Wtrącę także, że osoby szukające bardziej RPG-owych wrażeń we dwoje powinny zwrócić swój wzrok ku Divinity: Original Sin 2. Nie jest to tytuł tak łatwy do „wskakiwania i wyskakiwania”, ale oferuje świetny tryb współpracy, dzięki czemu można wspólnie przeżyć ogromną przygodę.

2. Portal 2

Portal 2, ach Portal 2. Gra, przez którą musiałem odsunąć na bok zasady tego zestawienia, bo zdecydowanie nie jest to premiera „ostatnich lat”. Ale od tak dawna nie było na rynku nic porównywalnego, że po prostu musi się tu znaleźć. Banalny gameplay polegający na tworzeniu przy pomocy specjalnego pistoletu portali, przez które przechodzimy lub przerzucamy przedmioty, daje tonę frajdy. Możliwości jakie daje Portal 2 trudno zresztą zaszufladkować, bo choć jest to przede wszystkim gra logiczna, to samo obcowanie z nią daje o wiele więcej przyjemności niż kontakt ze zwykłą łamigłówką. Dzieło Valve opiera się próbom czasu, a ogrywane w duecie gwarantuje zabawę na świetnym poziomie, pełną śmiechu i okazji do wspólnej rozmowy. To podręcznikowy przykład tego jak trudno zaszufladkować gry wideo i tego jak wiele mogą nam zaoferować. I im więcej czasu mija od premiery, tym bardziej się to docenia. Wybitny tytuł, który zawsze jest dobrą opcją na wspólne granie. Przy okazji omawiania go chciałbym także zwrócić uwagę na dużo mniejsze (i cichsze) Overcooked, które jest produkcją stworzoną specjalnie z myślą o kooperacji. Wspólne bieganie po kuchni i przygotowanie potraw według zamówień klientów to fantazyjna, świetna wariacja na temat tego, jak bardzo trzeba pójść na kompromis i myśleć podobnie w grach dla dwóch graczy. Pod tym względem tytuł ten ma wiele wspólnego z Portal 2 i choć nie wrzuciłem go do zestawienia jako osobnej pozycji, to zdecydowanie należy mu się wyróżnienie.

1. Gry battle royale

Player's Unknown Battlegrounds, Fortnite Battle Royale, Apex Legends, Call of Duty: Black Ops 4 – wybierajcie, co chcecie. Sięgając po te gry ze znajomymi i wspólnie dążąc do celu zyskujemy praktycznie niewyczerpalne źródełko dobrej zabawy. Gatunek battle royale ma zresztą to do siebie, że jego poznawanie w pojedynkę daje dużo mniej przyjemności niż zgranie się z partnerem i wspólne ruszenie na mapę, by zapolować na tych biedaków, którzy mieli pecha dołączyć do waszego meczu. Nawet wtedy, gdy Wam nie idzie, wtedy gdy przygrywacie na samym początku czy samym końcu meczu, stopień zaangażowania jest tak duży, że trudno porównać to z innymi tytułami. Tym bardziej, że czuć tu konieczność prawdziwej współpracy, jeżeli chce się osiągnąć sukces. Przypomnijcie sobie te wszystkie momenty, w których oddawaliście swemu kompanowi lepszą broń, kiedy ratowaliście go z opresji, kiedy biegliście do niego z apteczką albo kiedy zachodziliście od tyłu kogoś, kto właśnie zakradał się do niego. Te gry same generują historie i zawsze gwarantują zupełnie inne przeżycia. Jeżeli tylko macie z kim grać, śmiało po niej sięgajcie. Najlepsza jest ta, która Wam najbardziej przypasuje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze gry do kooperacji ostatnich lat – Top 10

 0