Najlepsze gry niezależne 2021 - Top 10

Najlepsze gry niezależne 2021 - Top 10

7. Toem

Niektóre gry mogą być krótkie i uczynić z tego swą wielką zaletę. Kompaktowość Toem to właśnie taki przypadek. Jest to gra całkowicie oparta o podróże autobusem i robienie zdjęć wszystkiemu, co nas zaciekawi, czy to nie brzmi… wspaniale? To gra pełna małych odkryć, krążenia po jej świecie, poznawania postaci i cieszenia się w tym, że absolutnie nic nas nie pogania. Fantastyczna zabawa perspektywą (plansze przypominają papierową makietę), oraz efektami, jakie można uzyskać przy pomocy aparatu, zachwycają swą pomysłowością. Toem nie mogło być po prostu inne - to musiała być przyjemna, nieduża, pełna smaczków historia. Taka, którą wspomina się latami jako jedno z najzabawniejszych i najbardziej relaksujących doświadczeń. Cudna zabawka, która inspiruje do tego, by samemu ruszyć z aparatem w świat. Czasem mniej znaczy lepiej.

 

6. Overboard

Jesteś na statku pasażerskim, który za osiem godzin dotrze do brzegu Ameryki. Popełniono na nim zabójstwo i przeprowadzane jest śledztwo. W tej klasycznej przygodówkowej formule, opartej o kojarzenie faktów, przedmiotów i prowadzenia dialogów znajduje się jednak pewien istotny szczegół wyróżniający ją od innych gier. To my wypchnęliśmy człowieka za burtę. Czy uda nam się nie wzbudzić podejrzeń, a nawet przerzucić je na innych i wywinąć się z popełnionej zbrodni? Ta odwrócona gra detektywistyczna fantastycznie bawi się naszymi oczekiwaniami i zaskakuje złożonością postaci, na jakie trafiamy. W Overboard nikt nigdy nie jest tak, i jak się wydawał. A rozwiązanie intrygi zostaje w naszej pamięci na długo.

 

5. Death’s Door

Rok bez kilku bardzo dobrych, niezależnych wariacji na temat The Legend of Zelda to rok stracony. Death’s Door bierze szkielet klasycznej przygodowej gry akcji, wzbogacając go inspiracjami gatunkiem soulslike. Oczywiście gier, które można tak opisać, jest tona, jednak takich, którym udaje się z gracją pokazać przy tym własną twarz, jest naprawdę niewiele. Wymagający bossowie, dusze do zbierania, rolowanie po podłożu, zagadki środowiskowe, fabuła poskładana ze strzępków informacji, urocza grafika i muzyka tworzą bardzo zwartą zawartość. Wszystkie podstawy dużo większych gier mają tu swoją reprezentację, tworząc razem gęsty i satysfakcjonujący tytuł na 10 godzin wysokiej jakości zabawy.

 

4. Valheim

Wiecie ile pracy mieli Wikingowie? Jeżeli nie, to grając w Valheim się dowiecie. Połącz się z przyjaciółmi, by wspólnie ścinać drzewa, stawiać budowle i robić sobie sprzęt, dzięki któremu zapolujesz na większą zwierzynę. I tak w kółko. Generowana mapa, kusi za każdym razem, by poświęcać więcej czasu na stawanie się potężniejszych odkrywcą i zdobywcą. Jest gdzie się zgubić, wiatr wiejący w żagle naszej łodzi potrafi pokierować nas w nieznane, a samo środowisko przykuwa wzrok odrobiną magii.  Wymagające walki z bossami, zrównoważony system walki i potworusy, które czają się za każdym rogiem, stworzyły fenomen, który słusznie podbił Steam.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze gry niezależne 2021 - Top 10

 0