Najlepsze gry niezależne 2021 - Top 10

Najlepsze gry niezależne 2021 - Top 10

Najlepsze gry niezależne 2021 - Top 10 

Podobno są osoby nie do końca zadowolone z 2021 pod kątem gier. Mówią coś pod nosem, że nie znalazły nic dla siebie, że w sumie brakowało hitów. Jeżeli w top 10 najlepszych tytułów 2021 ich nie znaleźli, to może nie szukali też wśród gier indie? Bo w przypadku wybierania tej dziesiątki ból głowy był jeszcze większy. Biorąc pod uwagę rozpiętość gatunkową, kompletnie różne podejścia i skale produkcji trudno nawet oceniać kto jest bardziej niezależny, komu to miano bardziej pasuje. Fakty są takie, że branża tak się sprofesjonalizowała, że nawet grupka ludzi w wynajętym za ostatnie pieniądze pokoju jest  w stanie zrobić globalny przebój w kilka miesięcy. Łaska graczy na pstrym koniu jeździ. Zbierając materiały do tego tekstu, musiałem założyć temu koniu siodełko. Przejechaliśmy razem góry, lasy, doliny i oto co z tego wyszło - oto najlepsze gry indie minionego roku:

Najbardziej wyczekiwane gry 2022

 

10. Sable

Wyjątkowa przygoda, wśród wielkich, ale wcale nie takich pustych przestrzeni. Sable ma w sobie ducha samotnej wyprawy w nieznane, ubranej w szaty przypominającej komiks europejski (zwłaszcza francuski). Nasza młoda bohaterka udaje się na pielgrzymkę stanowiącą rytuał przejścia. To podczas wędrówki ma odkryć i świat i siebie. Dla nas to okazja, by odpłynąć myślami i chłonąć atmosferę, oraz eksplorować fantastyczną krainę. To wyjątkowa okazja do prawdziwego zatopienia się w cyfrowej rzeczywistości, tak dziwnej i fascynującej. Jeżeli tylko macie ochotę na wielką wycieczkę po pięknych, pustynnych obszarach, to jest to pozycja dla was.

 

9. Unpacking

Czy to nie wspaniały pomysł - zrobić grę o urządzaniu mieszkania? Rozpakowywanie i szukane miejsca na kolejne przedmioty w Unpacking udowadnia, że gry wideo to fantastyczne chłonne medium. Każdą życiową czynność da się zmienić w rozrywkę i w elementy służące opowiadaniu historii. Genialny projekt udźwiękowienia, ciągłe uczucie niespodzianki i wszechobecny relaks stanowią definicję Unpacking. Przeprowadzka, która jest w prawdziwym życiu czymś absolutnie męczącym i stresującym, w tej wersji stanowi szczyt odpoczynku przy konsoli czy pececie.

 

8. Chicory:  A Colorful Tale

Wspaniałe Chicory: A Colorful Tale ma w sobie moc poruszania uczuć nawet wśród największych ponuraków. Co to za tytuł? To widziana z góry przygodówka, której siła opiera się na rozwiązaniu zagadek. Niby nic wyjątkowego, jednak mając do dyspozycji zaczarowany pędzel i szarady oparte o właściwości kolorów, optyka zmienia się całkowicie. Jako pies-konserwator, dzierżący magiczne narzędzie zdolne do przywracania światu barw, stajemy przed wielkim wyzwaniem i przed odkrywaniem bardzo osobistych historii postaci, które napotkamy na swojej drodze. Nasz rozwój - od początkowych kilku barw, aż do ich pełnej palety i wielu różnych typów pędzla, fantastycznie koreluje z zabawnymi i bardzo przemyślanymi zagadkami logicznymi. Dla fanów żywych, reagujących na nasze pomysły i wypełnionych zagadkami światów to pozycja obowiązkowa. Czarująca i rozgrzewająca serce.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze gry niezależne 2021 - Top 10

 0