Z tym monitorem Twoja praca stanie się przyjemnością! Oto dobry model do 2000 zł

Z tym monitorem Twoja praca stanie się przyjemnością! Oto dobry model do 2000 zł

Rynek monitorów komputerowych jest dziś bardzo nasycony, a osoba, która nie siedzi w tematach technologii może mieć ogromny problem ze znalezieniem konkretnego, dobrze wyposażonego modelu biurowego, który spełniłby jej oczekiwania. Na szczęście nie musisz pamiętać o wszystkich parametrach związanych z tym aspektem, a poniższy artykuł opowie o tych, na które należy podczas wyboru nowego sprzętu zwracać szczególną uwagę. Co to za parametry i ostatecznie na jaki model monitora się zdecydować?


 


 

Monitor do biura – wysoka rozdzielczość i szeroka przekątna

Jeśli chodzi o pracę biurową, warto już na początku rozglądać się za monitorem o wysokiej rozdzielczości i relatywnie szerokiej przekątnej ekranu – dlaczego? Większa przekątna oznacza niewspółmiernie wyższy komfort użytkowania wyświetlacza i tyczy się to zarówno typowych jednostek 16:9 (kształt prostokąta), jak i ekranów ultrapanoramicznych.

Nie wolno jednak w tym wypadku zapominać o pierwszej kwestii, czyli wysokiej rozdzielczości. Wyższa rozdzielczość to nic innego jak ostrzejszy, niemęczący oczu obraz oraz przede wszystkim zdecydowanie większa przestrzeń robocza. To właśnie dzięki wysokiej rozdzielczości będziesz w stanie zmieścić na ekranie więcej informacji – na przykład na ultrapanoramicznym monitorze o rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli zmieści się więcej niż na typowym wyświetlaczu Full HD. Chcesz edytować dwa dokumenty jednocześnie? Proszę bardzo. A może na jednej stronie ekranu umieścić wideokonferencję, a na drugiej dokument lub arkusz kalkulacyjny? Wedle życzenia. W obu przypadkach komfort ulega poprawie na monitorze o wyższej rozdzielczości niż standardowe Full HD.

PRO MP341CQW

Monitor do home office – kontrast, jasność, odświeżanie. Pełny pakiet ochrony oczu

W trakcie pracy nierzadko spędzamy przynajmniej kilka godzin wykonując swoje obowiązki. Warto zatem znaleźć taki monitor, który zaoferuje odpowiednio dobrą jakość obrazu wraz z funkcjami ochrony naszych oczu. Nikt do okulisty zamiaru wybierać się nie ma, dlatego zadbaj o zdrowie i wybierz mądrze.

Wysoki kontrast zapewni bardzo dobre odczucia wizualne i nie przemęczy twoich oczu. Z tego też powodu można pokusić się o model wyposażony w matrycę VA, która odznacza się właśnie dużym współczynnikiem kontrastu. Dodaj do tego relatywnie wysoką szczytową jasność na poziomie wyższym od standardowych 250 nitów (na przykład 350 czy nawet 400 nitów) i nieważne jakie zadania będziesz na takowym wyświetlaczu wykonywać – wszystko będzie jasne i wyraźne.

Oczywiście nie można zapominać o funkcjach ochrony oczu - redukcji niebieskiego światła i Anti-Flicker, która ma za zadanie przeciwdziałać specyficznemu migotaniu. Tego zazwyczaj zarejestrować ludzkie oko nie potrafi, ale odczucia związane z użytkowaniem monitora bez tego zjawiska są niewspółmiernie lepsze. Twoje oczy ci podziękują, a i ty poczujesz się lepiej.

Zdecydowaną poprawę samopoczucia i komfortu podczas pracy powodują również ekrany o wyższej częstotliwości odświeżania. Standardowo w monitorach wartość ta wynosi 60 Hz, a zatem model taki może wyświetlić 60 klatek obrazowych w jednej sekundzie. Zwiększając ten parametr na przykład do 100 Hz, nagle okazuje się, jak z bardzo płynnym obrazem mamy do czynienia. I choć zaletę tę wykorzystują przede wszystkim gracze, nawet podczas wykonywania najbardziej podstawowych zadań, różnica względem monitorów 60 Hz jest po prostu ewidentna. Ponownie – mniejszy efekt zmęczenia oczu, wyższy komfort i poprawa doznań wizualnych.

PRO MP341CQW

Jaki monitor do biura do 2000 zł kupić?

Jeśli chodzi o monitor biurowy, warto sięgnąć po taki model, który oferuje wszystkie opisane wyżej funkcje. Rozglądać się należy w tym wypadku za matrycą VA o wysokim współczynniku kontrastu, wysokiej jasności i częstotliwości odświeżania matrycy, wysokiej rozdzielczości i szerokiej przekątnej z funkcjami czuwającymi nad ochroną oczu. Czy jest taki model, który można zakupić w kwocie do 2000 zł? Owszem i to nie byle jaki.

Mowa tutaj o ultrapanoramicznym, zakrzywionym monitorze MSI PRO MP341CQW, który wyposażony został w 34-calową matrycę VA o częstotliwości odświeżania ekranu na poziomie aż 100 Hz z powłoką antyrefleksyjną i świetnych parametrach ogólnych. Zastosowana w monitorze matryca w 99,7% pokrywa standardową paletę barw sRGB i jeśli myślisz o nieco bardziej profesjonalnych zastosowaniach, jak praca z grafiką czy wideo, również jest dobrze, ponieważ spodziewać możesz się pokrycia Adobe RGB w 81,2% oraz DCI-P3 w 88,8%.

Znakomicie prezentuje się również wartość kontrastu, bo ten dla tego modelu wynosi aż 3173:1, czyli zaoferuje zdecydowanie głębszą czerń niż typowe monitory biurowe, bazujące na panelach IPS. Dodaj do tego wysoką jasność na poziomie 343 nitów i otrzymasz narzędzie do pracy, gwarantujące komfort użytkowania.

MSI PRO MP341CQW może imponować nie tylko pod względem parametrów technicznych, na których powinno ci zależeć przy zastosowaniach biurowych, ale też designu. Nie da się ukryć, że cienkie ramki o grubości zaledwie 1 mm, minimalistyczna stylistyka i wysoka jakość wykonania sprawdzi się na każdym nowoczesnym biurku. Sprzęt prezentuje się stylowo, wręcz elegancko i jeśli zechcesz, w każdym momencie będziesz mógł skorzystać ze standardu montażowego VESA 100 x 100 mm, by umieścić sam wyświetlacz na ergonomicznym ramieniu, dodatkowo zwiększającym komfort użytkowania.

PRO MP341CQW

Funkcjonalność nie kończy się jednak na powyższych cechach. W MSI PRO MP341CQW znajdziesz również wbudowane głośniki, dwa złącza HDMI 2.0b, jedno złącze DisplayPort 1.2a oraz wyjście minijack, do podłączenia dodatkowych słuchawek bądź odbiornika audio.

Co zatem z produktywnością? MSI PRO MP341CQW jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem sterującym MSI Display Kit, gdzie znajdziesz kilka przydatnych w pracy biurowej funkcji. Przede wszystkim otrzymasz możliwość podziału ekranu na kilka predefiniowanych układów, gdzie wybierzesz okno do wyświetlenia konkretnych aplikacji. Możesz też zmienić rozdzielczość, odświeżanie czy nawet orientację całego wyświetlacza – nawet w tryb portretowy. Jest to pełnoprawna aplikacja umożliwiająca dostosowanie monitora do własnych, często wysublimowanych wymagań.

Jeśli po pracy lubisz spędzić nieco czasu grając w gry, MSI PRO MP341CQW też cię nie zawiedzie. Dobrze sprawdzi się nie tylko w grach dla pojedynczego gracza, gdzie immersja płynąca z ultrapanoramicznego ekranu, głębokiej czerni, wysokiej jasności i rozdzielczości odgrywa największe znaczenie, ale również w grach nastawionych na rywalizację sieciową. Monitor wspiera bowiem tryb podświetlenia stroboskopowego, który do minimum niweluje widoczne rozmycie obrazu, a na dodatek jest zgodny z funkcją synchronizacji adaptacyjnej FreeSync, w pełni kompatybilną z G-SYNC. Nieważne zatem, czy posiadasz kartę graficzną AMD czy NVIDIA. Obraz w obu przypadkach będzie pozbawiony denerwującego, specyficznego efektu rozrywania w poziomie.

PRO MP341CQW

Dobry monitor biurowy do 2000 zł - MSI PRO MP341CQW

Jak widać można zakupić monitor do biura czy home office i zmieścić się w budżecie wynoszącym 2000 zł. MSI PRO MP341CQW kupisz już za ok. 1789 zł i jeśli oczekujesz od nowego sprzętu wszystkich omawianych tutaj funkcji, warto po niego sięgnąć.

Wysoka rozdzielczość, ultrapanoramiczny, zakrzywiony ekran, wysoka częstotliwość odświeżania, kontrast i jasność wraz z funkcjonalnością związaną z dedykowanym oprogramowaniem i świetnymi parametrami, jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów zapewnią wspólnie wysoki komfort i wyższy poziom produktywności. Jest to też monitor uniwersalny, ponieważ w pełni wspiera nierzadko zarezerwowane wyłącznie dla gamingowych wyświetlaczy funkcje pokroju podświetlenia stroboskopowego, czy synchronizacji adaptacyjnej FreeSync/G-SYNC. Jeśli zatem szukasz dobrego monitora do biura, warto się tym modelem zainteresować. Dostępny jest do kupienia zarówno w białej, jak i czarnej wersji - na przykład w sklepie Media Expert.

*Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z MSI

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Z tym monitorem Twoja praca stanie się przyjemnością! Oto dobry model do 2000 zł

 0