Back to school 2019 - poradnik zakupowy na powrót do szkoły

Back to school 2019 - poradnik zakupowy na powrót do szkoły

MSI MAG Z390 TOMAHAWK - cena: 659 PLN

Back to school 2019 - poradnik zakupowy na powrót do szkoły

 TOP 5 – polecane płyty główne MSI dla procesorów AMD oraz Intel

Płyta główna dla fanów rozwiązań Intela, wspierająca procesory Intel Core 8. i 9. generacji, Intel Pentium Gold i Intel Celeron zgodne z gniazdem LGA 1151. Rozwiązanie wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim militarnym stylem z radiatorami wykonanymi z litego metalu oraz zintegrowaną pokrywą złączy We/Wy, która  zapewnia mechaniczną ochronę i podkreśla, że mamy do czynienia z naprawdę twardym zawodnikiem. Usprawniona konstrukcja radiatora dba o skuteczne odprowadzanie ciepła i zapewnienie maksymalnej wydajności, a całość zaprojektowano z uwzględnieniem potrzeb osób samodzielnie składających swoje komputery - mamy więc wygodne złącza ze strefą dystansową dookoła, przyjazną lokalizację gniazd SATA i USB oraz wiele rozwiązań w zakresie chłodzenia, pozwalających na wybór ulubionego rozwiązania. Poza tym, MSI MAG Z390 TOMAHAWK obsługuje pamięci DDR4, jest zgodna z Intel CNVi Ready, oferuje M.2 Shield Frozr, czyli termiczną ochronę dysków, zapobiegającą efektowi dławienia się transmisji danych oraz system dźwiękowy Audio Boost zoptymalizowany pod kątem gier.

MSI MPG X570 GAMING PLUS - cena: od 699 PLN

Back to school 2019 - poradnik zakupowy na powrót do szkoły

Jak to w naszej branży bywa, wraz z nowymi procesorami debiutują również chipsety, jeśli więc ostrzycie sobie zęby na nowe Ryzeny od AMD, to powinniście zwrócić uwagę MSI MPG X570 GAMING PLUS. To płyta główna obsługująca procesory AMD Ryzen drugiej i trzeciej generacji, w tym procesory Ryzen z grafiką Radeon Vega zgodne z podstawką Socket AM4. Pozwala ona na obsługę pamięci DDR4, posiada system ulepszonych radiatorów, w tym Frozr Heatsink współpracujący z opatentowanym wentylatorem, który zapewnia najlepszą wydajność i oferuje możliwość ustawienia dowolnego napięcia rdzenia procesora z technologią Core Boost. Poza tym, zapewnia wyjątkowo szybkie wrażenia w grach, a to za sprawą zgodności z PCIe 4.0, złączy Lightning Gen4 x4 M.2 z wbudowanym systemem chłodzenia M.2 Shield Frozr i obsługą technologii StoreMI oraz wsparcia dla technologii AMD Turbo USB 3.2 GEN2. Nie zabrakło również systemu dźwiękowego Audio Boost 4 pozwalającego generować dźwięk o studyjnej jakości, systemu Mystic Light oddającego użytkownikowi 16,8 miliona kolorów podświetlenia i 29 efektów świetlnych czy zupełnie nowej aplikacji Dragon Center, integrującej wszystkie dotychczasowe oprogramowania od MSI. 

Gigabyte X570 AORUS ELITE - cena: 929 PLN

Back to school 2019 - poradnik zakupowy na powrót do szkoły

Gigabyte X570 AORUS ELITE to kolejna płyta główna z socket AM4, czyli stworzona pod procesory AMD Ryzen 3. generacji, ale tym razem z wyższej półki, którą zaprojektowano bez kompromisów, zarówno w zakresie designu, jak i oferowanych możliwości, żeby zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zapewnia m.in. obsługę pamięci DDR4 pracujących w Dual Channel, wsparcie nowego standardu złącza PCI Express 4.0 w zakresie slotu karty graficznej (ten został wzmocniony, by udźwignąć nawet najwydajniejsze grafiki) oraz konektora dysku M.2, szybkie i stabilne połączenie sieciowe gwarantowane przez zintegrowaną kartę Intel Gigabit LAN oraz nowy kontroler zasilania Intersil z mniejszymi stratami energii i wyższą wydajnością tranzystorów. Poza tym, producent zadbał również o stylowy wygląd płyty, podkreślając jej gamingowy charakter, więc nie zabrakło podświetlenia RGB, które możemy zsynchronizować z innymi urządzeniami obsługującymi RGB Fusion.

MSI GeForce GTX 1660 GAMING X 6G - cena: 1219 PLN

Back to school 2019 - poradnik zakupowy na powrót do szkoły

Jeśli komputer naszego ucznia jest całkiem świeży i przed nowym rokiem szkolnym potrzebuje jedynie upgrade’u w zakresie karty graficznej, bo poprzednia nie jest w stanie sprostać wymaganiom nowszych produkcji i oprogramowania, to warto rzucić okiem na model MSI GeForce GTX 1660 GAMING X 6G. Mówimy tu o karcie z rodziny Turing, która dzięki jednoczesnemu wykonywaniu operacji zmienno- i stałoprzecinkowych, adaptacyjnej technologii cieniowania oraz nowej architekturze pamięci umożliwia niesamowity wzrost wydajności. Pomaga w tym również siódma już generacja systemu chłodzenia MSI TWIN FROZR z nowymi wentylatorami TORX 3.0, radiatorem zoptymalizowanym pod kątem efektywnego rozpraszania ciepła oraz technologia Zero Frozr, która zatrzymuje wentylator, kiedy karta graficzna nie jest obciążona, redukując generowany przez nią hałas. Nie zabrakło także efektownego podświetlenia w technologii Mystic Light oraz nowej aplikacji Dragon Center, będącej skonsolidowaną platformą całego oprogramowania MSI Gaming. 

Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8G - cena: 1890 PLN

Back to school 2019 - poradnik zakupowy na powrót do szkoły

GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8G od firmy Gigabyte to zaś propozycja dla osób, które chciałyby w końcu na własnej skórze przekonać się, jakie możliwości dają architektura NVIDIA Turing oraz ray tracing, czyli technologia śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, pozwalająca uzyskać w grach iście hollywoodzkie efekty. Jak sama nazwa karty wskazuje, w tym konkretnym przypadku możemy też liczyć na innowacyjny system chłodzenia wszystkich kluczowych elementów karty graficznej - Alternate Spinning eliminuje turbulentny przepływ powietrza w sąsiednich wentylatorach, a  Windforce 2x Cooling System obraca wentylatory w przeciwnym kierunku, odprowadzając ciepło bez przeszkód i z odpowiednim ciśnieniem. Konstrukcja jest również dodatkowo wzmocniona i chroniona przez metalowy backplate z logo Gigabyte, który przy okazji poprawia wygląd karty, nadając jej gamingowego charakteru.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Back to school 2019 - poradnik zakupowy na powrót do szkoły

 0