Jaką myszkę do gier wybrać? Typy sensorów i chwytów - Poradnik gracza

Jaką myszkę do gier wybrać? Typy sensorów i chwytów - Poradnik gracza

Harpoon RGB

Harpoon RGB to najtańsza myszka w ofercie amerykańskiego producenta, ale jak na swoją cenę (od 89 zł) oferuje ona naprawdę dużo. Za relatywnie niewielkie pieniądze otrzymujemy bowiem bardzo uniwersalnego gryzonia (choć nie jest to symetryczna konstrukcja) o powszechnie lubianym kształcie z solidnym sensorem Pixart PMW 3320 o dobrych parametrach oraz trwałymi przełącznikami Omron (rzadkość w tej półce cenowej). Myszka jest bardzo lekka (85 gramów), co predysponuje ją do strzelanek, ale powinna dobrze spisywać się praktycznie w każdym gatunku. Poza tym, jej rozmiar sprawia, że można korzystać z niej wygodnie zarówno chwytem szponowym (preferowany), jak i palm, a gumowana powierzchnia sprawia, że nie będzie się wyślizgiwać z dłoni, nawet jeśli się spocimy. Do tego otrzymujemy oprogramowanie, które pozwala skonfigurować wszystkie 6 przycisków oraz kolor podświetlanego logo w zakresie RGB. Jest to świetna opcja dla graczy o mniej hardcore’owym czy profesjonalnym zacięciu.

Harpoon RGB

Sabre RGB

To kolejna bardzo uniwersalna myszka w portfolio Corsair, która łączy niską wagę, przydatną w dynamicznych grach akcji, z bardziej ergonomicznym kształtem, lubianym przez miłośników spokojniejszych gatunków. Jest to produkt z wyższej półki cenowej (choć wciąż w umiarkowanej cenie), co przełożyło się na zastosowanie bardziej precyzyjnego sensora (Pixart ADNS-S3988 uchodzi za jeden z lepszych na rynku), dodatkowych przycisków (łącznie 8), 4-strefowego podświetlenia RGB czy lepszego wykonania (choćby kabel w oplocie), a bardzo duże ślizgacze pozwalają na bardzo gładkie przesuwanie urządzenia po podkładce. Myszka jest dość płaska, co sprawia, że najwygodniej korzysta się z niej w chwycie typu palm, ale sprawdza się tu też fingertip. Trzeba jednak pamiętać, że to szeroka konstrukcja, więc osoby o wąskich dłoniach mogą mieć problem z jej obsługą.

Sabre RGB

M65 PRO RGB

Spoglądając półkę wyżej napotykamy na model M65 PRO RGB, który jest już dedykowany typowo do FPS-ów. Wykorzystanie ramy z aluminium stosowanego w lotnictwie pozwoliło nie tylko na wzmocnienie konstrukcji, ale i obniżenie wagi myszki, a co więcej, ta posiada system regulacji ciężaru w postaci trzech odważników. Te umożliwiają nie tylko dociążenie całości, ale i zmianę środka ciężkości. Dużych rozmiarów ślizgacze teflonowe sprawiają, że myszka porusza się niemal na każdej powierzchni jak po maśle, a odpowiednie wyprofilowanie ułatwia podnoszenie urządzenia, do którego w shooterach dochodzi bardzo często. Kolejne mocne strony to możliwość kalibracji powierzchni, na której korzystamy z M65 PRO RGB, a zastosowany tu sensor Pixart PMW3360 to już absolutna czołówka (dość powszechnie uznawany jest po prostu za najlepszy na świecie, oferując topową precyzję, bardzo dobry feeling i praktycznie brak negatywnych zjawisk w postaci akceleracji, interpolacji czy predykcji). Całości dopełniają zaś przycisk snajperski umieszczony przy kciuku, 3-strefowe podświetlenie i zaawansowane oprogramowanie.

M65 PRO RGB

Glaive RGB

Glaive RGB to propozycja dla graczy poszukujących wysokiej klasy myszki, która sprawdzi się zarówno w strzelankach, jak i nieco wolniejszych grach, gdzie bardziej zależy nam na komforcie niż szybkości wykonywania akcji. Co ciekawe jednak, Corsair w tym przypadku nie postawił na uniwersalny kształt, który wiąże się z pewnymi kompromisami, ale na modułową budowę z wymiennymi panelami bocznymi. W komplecie otrzymujemy takowe trzy, które dedykowane są różnym zastosowaniom, do tego gryzoń jest po prostu świetne wykonany z wysokiej jakości materiałów (konstrukcja wzmacniana metalem), ma bardzo wygodny kształt, 3-strefowe podświetlenie RGB, opcję kalibracji podkładki, topowy sensor Pixart PMW3367 (usprawniona wersja Pixart PMW3360), funkcjonalne oprogramowanie czy bardzo dobre przyciski (przełączniki Omron o trwałości do 50 mln kliknięć) i ślizgacze. Plusy tego urządzenia można wymieniać naprawdę długo i trudno się temu dziwić, bo to po prostu bardzo udany produkt.

Glaive RGB

Scimitar PRO RGB

Była już myszka dedykowana fanom strzelanek, przyszła więc pora na coś dla miłośników MOBA i MMO. Scimitar PRO RGB to myszka, która stawia na komfort użytkownika, dlatego jej kształt i rozmiar predysponują do użytkowania chwytem palm, gdzie cała dłoń wygodnie opiera się na grzbiecie gryzonia (choć trzeba mieć na uwadze, że ten jest duży i osoby o mniejszych dłoniach mogą mieć z nim problem). Tym, co jednak najbardziej wyróżnia ten model, jest specjalny blok numeryczny umieszczony pod kciukiem, gdzie znajduje się aż 12 programowalnych przycisków (tym przypisać można m.in. kombinacje makro). Te dodatkowo umieszczone zostały na specjalnej regulowanej szynie, pozwalającej dostosować pozycję klawiatury do naszych preferencji, a co drugi rząd przycisków otrzymał wyraźną teksturę, ułatwiającą nam orientację bez spoglądania na blok numeryczny (ten poza tym jest podświetlony). Corsair nie bawił się tu w żadne kompromisy, dlatego postawił na topowy sensor Pixart PMW3367 z opcją kalibracji powierzchni użytkowej. Scimitar PRO RGB to zdecydowanie jedna z najlepszych myszek do MMO/MOBA, ale też RTS.

Scimitar PRO RGB

Dark Core RGB

Dark Core RGB to flagowa myszka Corsair i absolutny high-end, jeśli chodzi o tego typu urządzenia. Prócz bardzo wygodnej ergonomicznej konstrukcji z wymiennym panelem z prawej strony (możemy zdecydować się na wariant z płozą podtrzymującą mały palec), sprzęt może być użytkowany przewodowo, jak również bezprzewodowo. Co więcej, wspiera on dwa bezprzewodowe standardy i możemy skorzystać z łączności radiowej w paśmie 2,4 GHz, która zapewnia bezkompromisowe osiągi, identyczne jak na kablu lub też z opcji Bluetooth z niskimi opóźnieniami, co przyda się przede wszystkim w codziennej pracy (np. z laptopem). Co więcej, myszka dostępna jest w specjalnej edycji (SE) wspierającej standard bezprzewodowego ładowania Qi i po dokupieniu stosownej podkładki (Corsair MM1000 Qi) możemy zapomnieć o konieczności napełniania akumulatora (wystarczy odkładać sprzęt na oznaczone miejsce, które możemy wykorzystywać także do ładowania smartfona). Oczywiście znajdziemy tu także topowy sensor Pixart PMW3367, który zapewnia najwyższą precyzję, przełączniki Omron o trwałości do 50 mln kliknięć, podświetlenie RGB i 9 programowalnych przycisków. Jest to jedna z najlepszych myszek dostępnych na rynku, która spełnia wymagania największych entuzjastów i hardcore’owców. Jeśli więc nie chcecie bawić się w żadne półśrodki i celujecie w to, co najlepsze, to powinien być bardzo dobry wybór.

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaką myszkę do gier wybrać? Typy sensorów i chwytów - Poradnik gracza

 0