Jaką myszkę do gier wybrać? Typy sensorów i chwytów - Poradnik gracza

Jaką myszkę do gier wybrać? Typy sensorów i chwytów - Poradnik gracza

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy serię poradników dla graczy, przygotowywanych przy współpracy z firmą Corsair. Wybór amerykańskiej firmy nie był przypadkowy, ponieważ ta od lat cieszy się uznaniem w segmencie peryferiów, dostarczając wysokiej jakości akcesoria gamingowe dla użytkowników poszukujących wysokiej klasy sprzętu. Znalazło to także odzwierciedlenie w przygotowanym przez nas w tym roku plebiscycie For Gamers 2018, gdzie sumarycznie produkty tej firmy zebrały najwięcej Waszych głosów w kategoriach peryferyjnych, zyskując duża przewagę nad rywalami. Ostatnia odsłona naszych poradników, które pomóc mają wyposażyć stanowiska gracza w produkty najlepiej dopasowane do potrzeb, dotyczy jakże ważnego (dla wielu osób zapewne najważniejszego) elementu, jakim jest myszka komputerowa. W tym wypadku wybór odpowiedniego modelu stanowi nie lada wyzwanie, gdyż musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, a część z nich ma charakter czysto subiektywny. Postaramy się jednak ułatwić Wam życie i wskazać elementy, na które powinniście zwracać szczególną uwagę, a także przedstawić modele z oferty Corsair wraz z ich krótką charakterystyką i przeznaczeniem.

Wypadku wybór odpowiedniego modelu myszki stanowi nie lada wyzwanie, gdyż musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, a część z nich ma charakter czysto subiektywny.

Zwykło się mówić, że liczy się przede wszystkim skill, a nie sprzęt i nawet kupując najdroższe peryferia nie wskoczymy nagle na wyższy poziom, z miejsca sadząc headshoty w seriach, kiedy dotychczas w sieciowych pojedynkach robiliśmy głównie za statystę albo łatwy cel do nabijania punktów dla weteranów danej gry. Generalnie można zgodzić się z tą opinią, ale nie da się też ukryć, że przesiadka z typowej biurowej myszki na wysokiej klasy gamingowy model, potrafi zwiększyć komfort rozgrywki i zapewnić większą precyzję na polu bitwy, realnie przyczyniając się do poprawy naszych wyników. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku elektronicznych gryzoni, które zdają się w największym stopniu wpływać na precyzję naszych poczynań, co jak wiadomo, szczególnie przypadku sieciowych shooterów nastawionych na rywalizację, takich jak CS:GO, Fortnite czy PUBG, wpływa bezpośrednio na nasze zwycięstwo lub porażkę.

Jakie słuchawki do gier wybrać? Dostępne rozwiązania i różnice - Poradnik

Jaką klawiaturę i przełączniki mechaniczne wybrać? Poradnik

Na rynku znaleźć można jednak całe zatrzęsienie gamingowych myszek, które charakteryzują się bardzo zbliżoną specyfikacją, a ich producenci obiecują najwyższą precyzję, gdyż korzystają z tych samych high-endowych sensorów. Paradoksalnie, tym większą uwagę powinniśmy przykładać do zakupu stosownej myszki, koncentrując się na innych czynnikach niż parametry wynikające ze stosowanego sensora (choć ten oczywiście jest bardzo ważny i stanowi serce myszki, przekładając się na dokładność odwzorowania ruchów naszej dłoni, płynność prowadzenia i responsywność kursora). Artykuł ten bazuje na myszkach od Corsair, ale w zasadniczej części będzie mieć bardzo uniwersalny charakter - postaramy się tu omówić różnice pomiędzy optycznymi i laserowymi sensorami, dostępne konstrukcje i chwyty „gryzoni” oraz inne czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaką myszkę do gier wybrać? Typy sensorów i chwytów - Poradnik gracza

 0