Jaką klawiaturę i przełączniki mechaniczne wybrać? Poradnik

Jaką klawiaturę i przełączniki mechaniczne wybrać? Poradnik

Kupując nowy komputer do gier bardzo często zapominamy o peryferiach, które z perspektywy gracza powinny być równie istotne jak komponenty, które trafią do wnętrza obudowy PC. Kiedy posiadamy wydajny gamingowy sprzęt, nie powinniśmy zadowalać się byle czym i zakup najtańszej klawiatury prosto z marketu uznać można w tym przypadku za równie duże nieporozumienie, co picie drogiej whiskey z colą czy też jedzenie steku z polędwicy z ketchupem :) Ba, dobór odpowiedniej klawiatury może być nawet trudniejszy niż karty graficznej czy procesora, gdzie kierujemy się głównie wydajnością sprzętu, bo tu w grę wchodzą również subiektywne preferencje. Nie oznacza to jednak wcale, że nie powinniśmy zwracać uwagi na pewne obiektywne kryteria, które mogą znacząco ułatwić zakup odpowiedniego sprzętu.

Dobór odpowiedniej klawiatury może być nawet trudniejszy niż karty graficznej czy procesora, gdzie kierujemy się głównie wydajnością sprzętu, bo tu w grę wchodzą również subiektywne preferencje.

A zadanie to nie jest łatwe, bo na rynku znaleźć można całe zatrzęsienie produktów z tej kategorii, a od dłuższego czasu odnotować można także trend, w ramach którego praktycznie każdy producent PC posiada własną gamingową markę oferującą sprzęt peryferyjny. Trudno się temu dziwić, ponieważ jest to niezwykle intratny biznes, choć z drugiej strony w takim tłumie trudno się przebić z jakimś oryginalnym i innowacyjnym produktem. Sztuka ta udaje się jednak amerykańskiej formie Corsair, która od początku stawia na jakość produktów i bardziej pomysłowe konstrukcje, które nie są jedynie kolejnym rebrandowanym klonem powstałym w oparciu o konstrukcje OEM, które zalewają rynek. Doceniają to fani na całym świecie, ale i nasi czytelnicy, którzy w plebiscycie For Gamers 2018 uznali urządzenia marki Corsair za najlepsze w kilku kategoriach peryferyjnych, a model Corsair K95 RGB Platinum wygrał w kategorii „najlepsza klawiatura klasy premium”.

Dlatego też zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Corsair przy tworzeniu tego poradnika i choć tekst ten w dużej mierze ma bardzo uniwersalny charakter (w szczególności w zakresie różnych typów przełączników mechanicznych), to jednak bazować będzie właśnie na uznanych modelach amerykańskiej firmy, które oferują wysoką jakość i wyznaczają standardy w tym segmencie. Znajdziecie tu omówienie różnych typów klawiatur z wyszczególnieniem ich zalet i wad czy szczegółową analizę różnych typów przełączników mechanicznych (nie omieszkamy bliżej przyjrzeć się też cichym Cherry MX Silent czy zupełnie nowym niskoprofilowym Cherry MX Low Profile, które właśnie trafiły do klawiatury K70 RGB MK.2 Low Profile), by każdy z Was wybrał rozwiązanie jak najlepiej dopasowane do własnych potrzeb. Bez zbędnego przeciągania zapraszamy więc do lektury, która mamy nadzieję okaże się bardzo pomocna.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaką klawiaturę i przełączniki mechaniczne wybrać? Poradnik

 0