Prezentowy poradnik komunijny 2019

Prezentowy poradnik komunijny 2019

Prezentowy poradnik komunijny 2019 - Podzespoły bazowe

Płyta główna Gigabyte Z390 Gaming X - cena od 559 PLN

Morele  X-KOM  Komputronik

Płyta główna na pierwszy rzut oka może wydawać się dość dziwnym wyborem na komunijny prezent, ale stanowić może przecież doskonałą bazę do budowy nowej platformy dla “komunisty”, a inni goście mogą pomóc skompletować ten gamingowy zestaw, który pozwoli wycisnąć ostatnie soki w najnowszych tytułach. Ciekawą propozycją - tym bardziej, że jej cena jest umiarkowana (559 PLN) - jest model Z390 GAMING X od Gigabyte, który jest jednym z bestsellerów tego segmentu. Jest to płyta główna kompatybilna z procesorami Intel 8. i 9. generacji, która wyposażona jest w cztery sloty PCIe 3.0 x1 i dwa PCIe 3.0 x16, sześć gniazd SATA III 6 Gb/s i dwa M.2 (jedno posiada radiator). Nic nie stoi też na przeszkodzie, by podłączyć tu Intel Optane, a Gigabyte Z390 Gaming X pozwala także na obsługę 2-kanałowych modułów RAM DDR4 o taktowaniu nawet 4000 MHz (O.C. oraz zbudowanie konfiguracji wielu kart graficznych AMD CrossFire. Oczywiście nie mogło również zabraknąć podświetlenia, ale jest ono dyskretne i potrafi nadać obudowie stylowego blasku.

Płyta główna Gigabyte Aorus X470 Ultra Gaming - cena od 629 PLN

Morele  X-KOM  Komputronik

Mamy także propozycję dla osób preferujących budowanie swojej platformy PC w oparciu o procesory AMD, które w ostatnim czasie cieszą się duża popularnością, a to za sprawą świetnego stosunku wydajności do ceny. Podobnym produktem jest dedykowana Ryzenom płyta główna Gigabyte Aorus X470 Ultra Gaming, która jak na swoją cenę oferuje naprawdę spore możliwości. Pozwala m.in. na obsługę szybkich pamięci RAM, wyposażona jest w dwa wzmocnione sloty PCIe x16 i dwa M.2, z czego jeden z radiatorem, a użytkownicy nie powinni także narzekać na jakość dźwięku, bo płyta zaawansowany układ audio wykorzystujący kodek Realtek ALC1220-VB i kondensatory premium WIMA i Nichicon. Do tego dochodzi solidna sekcja zasilania, wydajna karta sieciowa, zaawansowany system Smart Fan 5 do monitorowania i zarządzania chłodzeniem oraz wsparcie dla podświetlenia LED w systemie RGB Fusion.

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC 6G - cena od 1099 PLN

Morele  X-KOM  Komputronik

Nie wszyscy młodzi gracze stawiają na konsole, dlatego w ramach prezentu komunijnego można też pomyśleć o modernizacji PC, np. za sprawą nowej karty graficznej. Propozycja od Gigabyte została oparta na architekturze Nvidia Turing, dzięki której moc obliczeniowa jest wykorzystywana jeszcze skuteczniej, a co więcej możemy ją dodatkowo podkręcić, zwiększając taktowanie. O utrzymanie wysokiej wydajności dba nowoczesna konstrukcja karty, w której zastosowano miedziane rurki cieplne współpracujące z trzema wentylatorami. Te ostatnie obracają się w przeciwnych kierunkach, niezależnie od siebie, dzięki temu zredukowana zostaje turbulencja, a odprowadzanie ciepłego powietrza przebiega sprawniej - co ciekawe, system sam dostosowuje parametry ich pracy. A że nie samą wydajnością żyje człowiek, to producent zadbał również o podświetlenie w systemie RGB Fusion 2.0, który pozwala dowolnie ustawić kolor iluminacji oraz efekty świetlne. Najważniejsze parametry karty możemy dopasować do własnych preferencji, bo prosty interfejs pozwala szybko zmienić prędkość obrotową wentylatorów, zwiększyć moc, poprawić taktowanie zegara czy określić napięcie. Cena 1099 PLN.

Dysk SSD Gigabyte Aorus RGB 512 GB PCIe x4 NVMe - cena od 509 PLN

Morele

Jeżeli chcemy zrewolucjonizować komputer osoby, którą obdarowujemy, to jedną najlepszych możliwych opcji jest dysk SSD. Dyski tego typu mają niemal same zalety i aż trudno uwierzyć, że jeszcze nie wszyscy z nich korzystamy - plusy przesiadki z dysku twardego to choćby szybsze uruchamianie się systemu czy skrócone loadingów w grach, co z pewnością ucieszy każdego gracza. W ramach prezentu komunijnego możemy postawić na 512 GB model Gigabyte Aorus, czyli dysk w formacie M.2, którego sekwencyjna prędkość odczytu wynosi do 3480 MB/s, a zapisu do 2000 MB/s. Dysk obsługuje technologie TRIM i SMART, które pozwalają odpowiednio ustabilizować wydajność i kondycję dysku SSD wraz z upływem czasu oraz stale monitorować dysk w poszukiwaniu potencjalnych uszkodzeń i problemów. Trzeba również wspomnieć o wsparciu dla szyfrowania 256 AES i 5-letniej gwarancji producenta, która potwierdza wysoką jakość produktu.

Karta graficzna MSI GTX 1060 Gaming X 6G - cena od 1099 PLN

Kolejna ciekawa propozycja z kategorii kart graficznych, tym razem oparta na architekturze Pascal, dzięki czemu zapewnia dużą wydajność i energooszczędność, dzięki czemu wrażenia płynące z rozgrywki są niesamowite. Co więcej, układy graficzne Pascal zostały skonstruowane tak, aby sprostać wymaganiom kolejnych generacji wyświetlaczy, w tym ekranów ultra-wysokiej rozdzielczości, systemów wielomonitorowych czy urządzeń VR. Dzięki technologiom NVIDIA VRWorks karta graficzna może zaoferować użytkownikom najniższe opóźnienia oraz kompatybilność w trybie plug-and-play ze wszystkimi najważniejszymi dostępnymi na rynku zestawami gogli VR. Jak zapewnia producent, za sprawą dźwięku VR, implementacji fizyki i emulacji dotyku w środowisku VR możemy dosłownie usłyszeć i poczuć każdą chwilę. Do tego możemy liczyć na wentylatory TORX 2.0, które zostały tak skonstruowane, żeby zapewniać jak najlepsze chłodzenie przy niskim poziomie generowanego hałasu, technologię ZeroFrozr, która pozwala eliminować hałas generowany przez wentylator, po prostu go zatrzymując go, podświetlenie LED, technologię sterowania przepływem powietrza, smukłe miedziane ciepłowody o grubości do 8 mm, litą płytę bazową czy pastę przewodzącą klasy premium. Mówiąc krótko, marzenia każdego gracza! Cena 1099 PLN.

Monitor Lenovo L24i-10 - cena od 529 PLN

Morele  X-KOM  Komputronik

A może podarować w prezencie komunijnym monitor? Czemu nie, szczególnie kiedy wybierzemy uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się do pracy, oglądania multimediów i grania. Taką właśnie propozycją jest Lenovo L24i, czyli 23,8-calowy model, który kosztuje ok. 500 PLN. Monitor charakteryzuje się matrycą IPS o rozdzielczości Full HD, która gwarantuje szerokie kąty widzenia oraz nasycone kolory, a wąskie ramki wokół ekranu sprawiają, że w prosty sposób możemy tworzyć zestawy wieloekranowe. Producent nie zapomniał też o powłoce antyodblaskowej czy technologii Flicker Free, która eliminuje migotanie obrazu. Poza tym, sprzęt wyróżnia solidne wykonanie i przemyślana konstrukcja, która pozwala nie tylko na ustawienie pochylenia ekranu, ale też posiada specjalną spinkę w ramieniu podstawy, która ułatwia aranżację kabli, umożliwiając zachowanie porządku na biurku. Wszystko to sprawia, że monitor jest naprawdę wszechstronny i sprawdzi się nie nie tylko do codziennego użytkowania, pracy na dokumentach czy oglądania filmów, ale nawet amatorskiej obróbki grafiki i rozrywkowego grania.

Lenovo L24i-10

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prezentowy poradnik komunijny 2019

 0