Prezentowy poradnik komunijny 2019

Prezentowy poradnik komunijny 2019

Prezentowy poradnik komunijny 2019 - Elektryczne hulajnogi i rowery

Xiaomi  Mi Electric Scooter Black - cena od 1599 PLN

KomputronikMi Home Proline

Jeżeli macie do wydania na hulajnogę elektryczną nieco więcej, to możecie wybrać model Mi Electric Scooter Black od Xiaomi, który wyceniono na 1799 PLN. Ten może się pochwalić minimalistyczną składaną konstrukcją z długą stabilną kierownicą i pneumatycznymi oponami, które pochłaniają wstrząsy, zapewniając wygodę i łatwość użytkowania. Jeżeli potrzebujemy złożyć hulajnogę, wystarczy nacisnąć przycisk i po 3 sekundach wszystko jest gotowe (dokładnie tak samo działa to w drugą stronę), a nie bez znaczenia jest tu również niska waga urządzenia wynosząca tylko 12,5 kg. Producent zadbał również o bezpieczeństwo użytkowników, dlatego możemy liczyć na antypoślizgową kierownicę, jasny reflektor przedni wyposażony w diody LED o mocy 1.1W, które oświetlają nawet 6 metrów drogi, tylne światło ostrzegawcze czy wentylowany układ hamulcowy i technologię E-ABS, dzięki której czas reakcji jest szybki, a hamowanie skuteczne. Maksymalna prędkość hulajnogi to 25 km/h (18 km/h  w trybie oszczędzania energii), a zasięg wynosi 30 kilometrów, więc pozwala na bezproblemowe poruszanie się po większości miast.

Rower elektryczny Fischer EM 1724 - cena od 4999 PLN

Jak już wspominaliśmy, dziś już mało kto decyduje się na zakup roweru w prezencie komunijnym, choć kiedyś było to marzenia każdego młodego “komunisty”, no chyba, że jest to konstrukcja elektryczna. Nie oszukujmy się, jest to jednak spory wydatek, bo jeżeli chcemy wybrać solidny i bezpieczny model, to musimy za niego trochę zapłacić - wystarczy tu spojrzeć na elektryczny rower trekkingowy Fischer EM 1724 wyceniony na 4999 PLN. I choć początkowo trudno wyobrazić sobie, po co sprawnemu młodemu człowiekowi wspomaganie elektryczne, to po chwili namysłu okazuje się, że ma to sens - nikt przecież nie chce dojechać do szkoły cały spocony i zdyszany, a strome podjazdy, pedałowanie i ciężki plecak robią swoje. Mówiąc krótko, zawsze dobrze mieć możliwość odciążenia swojego naturalnego napędu :) Rower elektryczny Fischer EM 1724 pozwala przejechać na jednym ładowaniu nawet 120 kilometrów (akumulator litowo-jonowy 422 Wh), jest wyposażony w przerzutki Shimano Acera, hamulce tarczowe Shimano, a jego maksymalne obciążenie to 125 kg. Nie można też zapomnieć o wyświetlaczu, za pomocą którego kontrolujemy wspomaganie elektryczne (5 poziomów) aktualną prędkość, średnią prędkość, pokonany dystans, pozostały dystans czy stan naładowania baterii.

Hulajnoga uGO H5500 - cena od 1149 PLN

Komputronik

Jeszcze kilka lat temu elektryczne hulajnogi to była rzadkość, ale teraz szturmem zdobywają nasze miasta (w Warszawie i Wrocławiu działają nawet 2 firmy, z których można takowe wypożyczyć, zupełnie jak rower miejski) i trudno wyobrazić sobie lepszy prezent komunijny (taki naturalny następca roweru). Warto jednak pamiętać, że bezpieczeństwo przede wszystkim, więc lepiej wybierać nieco droższe, ale sprawdzone rozwiązania, jak np. uGO H5500. Jest to niewielki składany model, dzięki któremu dojazd do szkoły stanie się prawdziwą przyjemnością, nawet jeśli jest ona nieco oddalona od miejsca zamieszkania ucznia, bo zasięg tej hulajnogi to 15 kilometrów. Nie musimy się też obawiać, że młody użytkownik będzie z nią za bardzo szalał, bo maksymalna prędkość to 25 km/h, a sterowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Co więcej, producent zadbał o odpowiednie oświetlenie LED, dzięki któremu użytkownik jest widoczny dla innych uczestników ruchu, duże gumowe kółka poprawiające komfort jazdy po trudnych nawierzchniach, możliwość hamowania manetką i awaryjnego mechanicznym hamulcem nożnym na tylnym kole, a powierzchnia hulajnogi zapobiega ślizganiu się na platformie. Cena 1149 PLN.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prezentowy poradnik komunijny 2019

 0