TP-Link VIGI, czyli co potrafi profesjonalny monitoring

TP-Link VIGI, czyli co potrafi profesjonalny monitoring

TP-Link VIGI, czyli co potrafi profesjonalny moitoring

Do niedawna monitoring kojarzył się z drogimi w implementacji systemami, szczególnie jeśli potrzebowaliśmy czegoś do bardziej profesjonalnego wykorzystania, co stanowić będzie realne zabezpieczenie, a nie jedynie pomocnicze narzędzie, np. do poglądu dzieci. A nie oszukujmy się, bezpieczeństwo jest obecnie jednym z priorytetów, zarówno w życiu prywatnym, jak i w sektorze biznesowym.  Na szczęście ostatnimi czasy na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które stanowić mają odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie, a przy okazji nie rujnują domowego budżetu. Coraz śmielej w tym segmencie poczyna sobie m.in. firma TP-Link, która wciąż kojarzona jest głównie z routerami oferującymi bardzo dobry stosunek ceny od możliwości i zdaje się, że w przypadku monitoringu chińskiemu gigantowi przyświeca podobny cel. Nie tak dawno mieliśmy okazję omówić prosty i tani monitoring do domu, a teraz przyjrzyjmy się bliżej systemowi VIGI, które skierowany jest zarówno do osób, które chcą chronić prywatne mienie (domy oraz posesje), ale sprawdzi się także podczas zabezpieczenia biur, parkingów czy magazynów małych i średnich przedsiębiorców.

Monitoring TP-Link VIGI skierowany jest zarówno do osób, które chcą chronić prywatne mienie (domy oraz posesje), ale sprawdzi się także podczas zabezpieczenia biur, parkingów czy magazynów małych i średnich przedsiębiorców.

TP-Link VIGI, czyli co potrafi profesjonalny monitoring

Na chwilę obecną na system monitoringu CCTV TP-Link VIGI składają się trzy urządzenia, w tym dwie kamery sieciowe (zewnętrzna VIGI C300P i wewnętrzna VIGI C400P) oraz ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008. Całości dopełnia zaś oprogramowanie VIGI Security Manager, które służy do zarządzania monitoringiem zarówno lokalnie, jak i zdalnie i to na trzy różne sposoby (ale o tym później). W tym artykule przyjrzymy się nieco bliżej temu systemowi, omawiając szczegółowo jego składowe i sprawdzając, jak łatwo go zainstalować oraz co tak naprawdę oferuje w praktyce. Jeśli zastanawiacie się zaś, ile trzeba zapłacić za tego typu sprzęt, to jak już wspomnieliśmy na wstępie, monitoring jeszcze nigdy nie był tak przystępny cenowo, więc zwiększenie bezpieczeństwa w domu lub firmie za jego pomocą nie jest już luksusem, na który pozwolić mogą sobie jedynie nieliczni. Zakup kamery VIGI C300P to koszt ok. 180 zł, VIGI C400P kosztuje około 160 złotych, natomiast VIGI NVR1008 można zakupić za ok. 260 zł. Zapraszamy do lektury. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link VIGI, czyli co potrafi profesjonalny monitoring

 0