Wyposażamy stanowisko gracza z Modecom, odc. 3: Głośniki

Wyposażamy stanowisko gracza z Modecom, odc. 3: Głośniki

Modecom Eclipse 180 od 660 zł

Propozycję dla najbardziej wymagających stanowią głośniki Eclipse 180. Jest to zestaw dwóch dużych kolumn, o wymiarach 357 x 240 x 220 mm i wadze 5,6 kg każda, składających się z 6,25-calowej membrany tonów średnich oraz niskich, a także 1,4-calowej membrany wysokotonowej. Przy czym ten model to nie tylko wysoka moc, ale także bogaty zestaw funkcji. Głośniki mają wbudowany moduł Bluetooth 4.0 Apt-X oraz NFC. Tak, można je sparować z urządzeniem mobilnym przez zwyczajne dotknięcie, a do tego dochodzi jeszcze pilot zdalnego sterowania i wejście optyczne S/PDIF, umożliwiające połączenie na przykład z konsolą PlayStation 4 lub Xbox One. Sprzęt kompletny - chciałoby się rzec.

Wyposażamy stanowisko gracza z Modecom, odc. 3: Głośniki

Modecom Eclipse 60 od 460 zł

Szczebel niżej w hierarchii znajdują się głośniki Eclipse 60. Zasadniczo jest to dokładnie ten sam sprzęt, co droższy odpowiednik, ale z 3,6-calowymi głośnikami średnio-niskotonowymi, co pozwoliło zredukować wymiary kolumn do 256 x 200 x 160 mm, masę zaś - 3 kg. Eclipse 60 wykonane są z tego samego materiału, mianowicie czarnej płyty MDF, a ich zestaw funkcji skopiowano z większego wariantu. Jedna różnica to, powtórzę, gabaryty. Dlatego głośniki Eclipse 60 stanowią bardzo dobry wybór dla posiadaczy mniejszych biurek, bądź też osób, które mają ogólnie mniejsze mieszkania (i nie potrzebują tak potężnego audio).

Wyposażamy stanowisko gracza z Modecom, odc. 3: Głośniki

Modecom MHF60U od 290 zł

Fanów mocnego basu zainteresować powinny z kolei głośniki MHF60U. Jest to trójelementowy zestaw, składający się z dwóch satelitów o wymiarach 125x114x186 mm, z 3-calowym przetwornikiem średnio-niskotonowym i 1,5-calowym wysokotonowym, a także 5,25-calowego subwoofera mierzącego 310x184x270 mm. Cechą szczególną tego zestawu jest znajdujący się na kablu pilot do regulacji głośności, wyposażony dodatkowo w wysokiej klasy wyjście słuchawkowe. Tak więc może być to także propozycja dla graczy, którzy na co dzień korzystają z głośników, podpinając słuchawki do wybranych tytułów gier.

Wyposażamy stanowisko gracza z Modecom, odc. 3: Głośniki

Modecom HF50.2 od 230 zł

Jest też coś dla osób dysponujących bardzo umiarkowaną ilością miejsca, mianowicie zestaw HF50.2 z dwoma kolumienkami o wymiarach 170 x 190 x 270 mm, zbudowanych w oparciu o 5-calowy przetwornik średnio-niskotonowy i 1-calową membranę tonów wysokich. Głośniki HF50.2 zmieszczą się niemalże wszędzie, a dodatkowo świetnie wyglądają, idealnie komponując z dosłownie każdym sprzętem. Są bowiem wykonane z czarnej, laminowanej płyty MDF i nie mają żadnych kolorowych akcentów. Ich zaletę stanowi bardzo dobra relacja możliwości do ceny, a ciekawostką jest obecność złącza SUB OUT, które pozwala, w razie czego, podłączyć dokupiony w przyszłości subwoofer (gdyby ktoś zechciał rozbudować audio).

Wyposażamy stanowisko gracza z Modecom, odc. 3: Głośniki

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyposażamy stanowisko gracza z Modecom, odc. 3: Głośniki

 0