Najlepsze fotele gamingowe 2022 - TOP 10

Najlepsze fotele gamingowe 2022 - TOP 10

Rynek fotelów gamingowych w roku 2022 zdecydowanie wyhamował względem poprzedniego okresu. Pojawiło się zdecydowanie mniej produktów i choć ma to zapewne związek z ogromnym nasyceniem typowymi, gamingowymi konstrukcjami, na szczęście nie zabrakło całkiem ciekawych projektów, które można polecić z czystym sumieniem. W tym zestawieniu skupiliśmy się zatem na premierowych produktach, jak i tych nieco starszych, ale nadal dostępnych do kupienia. Jak kształtuje się nasza lista i jakie fotele możemy polecić w szczególności?

Dobry fotel gamingowy to podstawa wyposażenia stanowiska każdego gracza (i nie tylko). I choć można oczywiście siedzieć na taborecie z IKEI, albo nawet wiaderku po farbie ściennej, ciężko nazwać te rozwiązania komfortowym. Warto podczas wyboru kierować się kilkoma wyznacznikami i dobrać pod swoje ciało najlepszy z nich. Sięgać należy po sprawdzone, bardziej lub mniej ergonomiczne siedziska z wieloma funkcjami i jakościowo tak dobre, że przetrwają więcej niż tylko kilka miesięcy. Niestety ergonomiczny fotel z prawdziwego zdarzenia swoje kosztuje i nierzadko za taki sprzęt należy wydać dobre kilka tysięcy złotych. Na szczęście dziś producenci wiedzą, że nie wystarczy jedynie stworzyć przypominającej fotel samochodu wyścigowego zabawki i coraz chętniej stawiają na najważniejszy aspekt - ergonomię. Sprawdź wybrane przez nas modele!

 

 

Najlepsze fotele 2022 - TOP 10

 • Endorfy Meta BK
 • Genesis Astat 700
 • MSI CH130 I Repeltek Fabric
 • Logitech G Herman Miller Embody
 • Noblechairs Hero Gaming TX
 • Diablo Chairs X-One 2.0
 • Razer Iskur
 • Huzaro Force 6.0
 • SPC Gear SR400F BK
 • Genesis Nitro 890

Endorfy Meta BK – dobry fotel za rozsądne pieniądze

Endorfy Meta BK

Endorfy to względnie nowa marka na naszym rynku i jeśli przespaliście rok 2022, możecie nie wiedzieć, że powstała tak naprawdę z połączenia dwóch, chyba najbardziej rozpoznawanych w naszym regionie – SilentiumPC oraz SPC Gear. Endorfy wiedziało, że musi odejść od standardowego dziś designu wzorowanego na fotelach sportowych samochodów, bo takowy projekt może nie osiągnąć sukcesu, rynek jest tym zbyt nasycony. Producent postanowił zatem, że zaprojektuje coś innego.

Endorfy Meta BK niemal w ogóle nie przypomina kubełkowego fotela gamingowego. Zamiast tego podczas projektowania postawiono na bardziej nowoczesny, ale w tym samym momencie minimalistyczny styl, którego nie powstydziłby się nawet pracownik biurowca, a nie tylko gracz. W naszej recenzji chwaliliśmy ten fotel za design (oczywiście), świetną ergonomię, solidną konstrukcję, przeszycia, wytrzymały siłownik, funkcjonalność ogólną wraz z regulowanym zagłówkiem oraz materiał użyty do obicia. Jeśli szukasz fotela za ok. 999 zł, warto się zainteresować właśnie nim.

Fotel Endorfy Meta BK kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Genesis Astat 700 – mocny konkurent w cenie do 1000 zł

Genesis Astat 700

Rok 2022 to rok odejścia od standardowego designu foteli gamingowych. Zamiast kubełkowego, znanego ze sportowych samochodów zaczęto wprowadzać całkiem innowacyjne jak na ten segment rozwiązania i świetnym na to dowodem jest recenzowany przez nas kilka miesięcy temu fotel Genesis Astat 700. Tego fotela nie powstydziłby się nawet pracownik biurowy, który nie ma nawet chęci spoglądać na typowe fotele gamingowe, a to dlatego, że zamiast wszędobylskiej skóry z „plastikowych krów” i krzykliwych wstawek potwierdzających gamingowy charakter mebla, skorzystano ze stonowanej stylistyki i oddychającej siatki rodem z foteli biurowych.

Genesis Astat zdobył u nas w teście wysoką ocenę oraz odznaczenia design i rekomendację. Chwaliliśmy go za atrakcyjną stylistykę, oddychającą siatkę zapewniającą komfort nawet podczas upałów, ergonomiczną konstrukcję z systemem podparcia odcinka lędźwiowego, możliwość dopasowania wszystkich elementów łącznie z głębokością siedziska, szeroką regulację podłokietników 3D i solidną konstrukcję. Jeśli szukasz dobrego fotela za ok. 1000 zł, powinieneś się tym modelem zainteresować.

Fotel Genesis Astat kupisz najtaniej na Ceneo.pl

MSI CH130 I Repeltek Fabric – tkanina premium w gamingowym fotelu

MSI CH130 I Repeltek Fabric

Fotel MSI CH130 I Repeltek Fabric po raz pierwszy na rynku pojawił się już w czwartym kwartale 2021 roku i choć aktualne zestawienie mówi o 2022, ciężko było nam przynajmniej o tym produkcie nie wspomnieć. Pomimo tego, że model ten bazuje przede wszystkim na stylistyce foteli kubełkowych ze sportowych samochodów, jego „brudny sekret” kompletnie zmienia jego oblicze. Wszystko rozbija się tak naprawdę o obicie tkaniną Repeltek, która podobno miała zostać przez MSI opatentowana.

Repeltek w dotyku bardzo przypomina welur bądź nawet aksamit i przyznam szczerze, że w trakcie pisania recenzji nie wiedziałem, czy takowa przetrwa przez następne lata. Producent obiecywał, że jest ona bardzo trwała i miał rację, ponieważ użytkuję ten model od momentu, w którym dostałem go w swoje łapki, czyli od września 2021 r. Repeltek nie powoduje odparzeń w upalne dni, nie zbiera wody ani potu oraz nie jest podatny na zadrapania. W recenzji chwaliłem go również za solidne wykonanie, dołączone akcesoria w postaci poduszki lędźwiowej/zagłówkowej oraz łatwość montażu. Jeśli szukasz fotela za ok. 1600-1700 zł, który sprawdzi się w wielogodzinnych sesjach w pracy lub podczas rozrywki, ten model cię nie zawiedzie.

Fotel MSI CH130 I Repeltek Fabric kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Logitech G Herman Miller Embody – bezkompromisowa ergonomia

Logitech G Herman Miller Embody

Logitech G Herman Miller Embody to nie jest nowy produkt i nie da się tego ukryć. Kolaboracja ze znaną firmą pozwoliła jednak stworzyć fotel, którego nie powstydziłby się nawet wysokiej rangi menedżer w biurowcu, a to dlatego, że wykorzystano w nim nie tylko wysokiej klasy materiały, ale też szeroki zakres regulacji i ergonomiczny design.

Fotel wykorzystuję technologię PostureFit, naśladującą pozycję stojącą ciała, wspierając przy tym kość krzyżową będącą niemal najniższym punktem kręgosłupa. Mowa zatem o bardzo solidnym wsparciu dla odcinka lędźwiowego, czego nie zobaczymy w wielu gamingowych fotelach na rynku. Do tego opracowano technologię BackFit, która oferuje w pełni regulowany, centralnie umieszczony grzbiet wraz z elastycznym użebrowaniem dostosowujący się do naturalnej krzywizny pleców. Fotel nie jest tani, bowiem wydać na niego musimy ok. 1700 euro, a zatem nawet 8000 zł, ale jak to mówią, za ergonomiczny fotel o wysokiej jakości warto dać odpowiednią sumę pieniędzy.

Noblechairs Hero Gaming TX – dobry fotel do 2000 zł

Noblechairs Hero Gaming TX

Za nieco poniżej 2000 zł nabyć można całkiem ciekawy projekt od Noblechairs, czyli całkiem znanego producenta siedzisk gamingowych. Nie mamy tutaj do czynienia z typowym, krzykliwym designem znanym z tego typu foteli, bo producent postawił na bardzo stonowany i minimalistyczny styl, który sprawdzi się nie tylko w pokoju zatwardziałego gracza, ale również w nieco bardziej oficjalnym otoczeniu osoby dorosłej czy w biurze.

Do stworzenia Noblechairs Hero Gaming TX posłużyła oddychająca tkanina TX oraz funkcjonalna budowa gwarantująca szeroki zakres regulacji. Konstrukcja obejmuje również dwie poduszki pod lędźwie i głowę. Maksymalny udźwig wynosi w tym wypadku 150 kg, co wraz z wysokością ogólną rzędu nawet 1390 mm oraz wysokością oparcia 890 zaoferuje komfort nawet nieco bardziej rosłym użytkownikom. Szeroki zakres regulacji oferują również podłokietniki 4D, ponieważ można je dostosować aż w czterech płaszczyznach.

Fotel Noblechairs Hero Gaming TX kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Diablo Chairs X-One 2.0 – gaming pełną gębą

Diablo Chairs X-One 2.0

W cenie do 1000 zł panuje w tym segmencie rynku ogromna konkurencja, ale nie przeszkodziło to marce Diablo Chairs w zdobyciu uznania wielu użytkowników na całym świecie dzięki modelowi X-One 2.0. Ten wariant nabyć można już za 977 zł w dwóch wersjach – dla osoby dorosłej oraz dziecka i choć powoduje to znaczne pogorszenie kwestii uniwersalności, w tym samym czasie dodatkowo oferuje niespotykany dotąd poziom spersonalizowania takiego mebla. Właśnie z tego powodu, wersja dla dzieci z dopiskiem „Kids” będzie idealnym fotelem dla naszej pociechy.

Fotel potrafi przyjąć maksymalnie 150 kg (w wersji normalnej) i użytym do obicia materiałem jest tutaj przyjemna w dotyku skóra ekologiczna przeszyta grubymi nićmi. Oferuje szeroki zakres regulacji, solidną konstrukcję, bardzo dobry siłownik, poduszkę lędźwiową i zagłówek oraz podłokietniki o szerokim zakresie regulacji.

Fotel Diablo Chairs X-One 2.0 (kids) kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Razer Iskur – ergonomiczny fotel Razera

Razer Iskur

Razer Iskur całkiem dobrze poradził sobie w 2022 roku, a to za sprawą ciekawego, wpadającego w oko minimalistycznego designu, opartego na znanej kolorystyce producenta. Fotel odznacza się przede wszystkim wbudowanym systemem regulacji podparcia lędźwiowego, obitego ekoskórą, którego brakuje w tańszych fotelach. Może on przyjąć maksymalnie nawet 135 kg i świetnie sprawdzi się u osób o wzroście od 170 do 190 cm.

Fotel oferuje bardzo szeroki zakres regulacji zarówno podparcia, wyprofilowanego systemu dla lędźwi oraz podłokietników. Uzyskanie ergonomicznej postawy przez komputerem nie będzie zatem sprawiać żadnych problemów. Do budowy tego modelu wykorzystano w pełni stalową ramę wraz z wysokiej gęstości pianką, co powinno wyeliminować problemy ze stabilnością. Fotel kupimy za ok. 1899 zł.

Fotel Razer Iskur kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Huzaro Force 6.0 – tani i dobry fotel gamingowy

Huzaro Force 6.0

Nie jest dziwne, że Force 6.0 od Huzaro tak ciepło przyjął się na naszym rynku. Jest to bowiem jedna z najtańszych propozycji, ale w tym samym czasie prezentuje wysoki stosunek ceny do jakości. Tutaj mamy do czynienia z typowym, kubełkowym designem, ale czarna, stonowana kolorystyka powinna przypaść do gustu nawet tym, którzy nie chcą mieć nic wspólnego z krzykliwymi kolorami „gamingowymi”.

Fotel oferuje szeroki zakres regulacji podparcia i podłokietników. Posiada dwie poduszki (jedna pod odcinek lędźwiowy i dodatkową pod głowę), stalową i solidną konstrukcję, dobry siłownik do zmiany wysokości oraz przyjemne w dotyku obicie z ekoskóry. Maksymalne obciążenie tego fotela wynosi 130 kg, a zatem nie będą problemów miały nawet nieco bardziej rosłe osobniki. Huzaro Force 6.0 kupimy już za ok. 699 zł.

Fotel Huzaro Force 6.0 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

SPC Gear SR400F BK – legenda, która żyje

SPC Gear SR400F BK

Model SPC Gear SR400F BK wydany został w roku 2021, ale nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu, bo w cenie ok. 839 zł oferuje naprawdę sporo możliwości i można go nadal zakupić. Pomimo tego, że SPC Gear już nie ma, bo zostało zastąpione marką Endorfy, ten fotel możemy z czystym sumieniem polecić niemal każdemu.

Mieliśmy go już okazję dla was przetestować. W naszej recenzji fotel chwaliliśmy za naprawdę atrakcyjną „niegamingową” stylistykę, bo choć faktycznie wykorzystuje design fotela kubełkowego, stonowana kolorystyka pasować będzie do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Oprócz tego zaimponowała nam wysoka jakość wykonania, obicie w postaci oddychającej tkaniny, wygodne i profilowane poduszki, szeroka możliwość regulacji oraz metalowe wzmocnienie konstrukcji.

Fotel SPC Gear SR400F BK kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Genesis Nitro 890 – potężna obniżka dla maksymalnej opłacalności

Genesis Nitro 890

Co się stanie, jeśli z polecanego przez nas w 2021 roku fotela gamingowego wycenionego wówczas na 1299 zł, otrzymamy ten sam produkt ale w cenie ok. 855 zł? Potężny zastrzyk opłacalności, ot co. Genesis udowodnił już, że potrafi stworzyć świetne peryferia dla graczy i dziś wiemy, że doskonale radzi sobie w sferze wyposażenia stanowiska. Wysoką jakość oferuje bowiem nie tylko recenzowany kilka miesięcy temu Astat, ale również aktualnie opisywany model Nitro 890.

Fotel bardzo dobrze poradził sobie w naszej recenzji. Chwaliliśmy go za atrakcyjną stylistykę (stonowana kolorystyka szczególnie nam przypadła do gustu), wygodną i profilowaną konstrukcję, szerokie siedzisko i oparcie, dodatkowe wyposażenie w postaci poduszki pod głowę, funkcjonalny mechanizm regulacji podparcia lędźwiowego oraz maksymalne obciążenie do 150 kg, które wzięło się z zastosowania metalowego szkieletu i bazy. Do obicia tego fotela wykorzystano połączenie skóry i tkaniny, którą znajdziemy w najbardziej newralgicznych miejscach. To w cenie ok. 855 zł naprawdę dobry produkt.

Fotel Genesis Nitro 890 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze fotele gamingowe 2022 - TOP 10

 0