​​​​​​​AOC Agon AG273QXP - IPS szybki niczym TN? Testujemy monitor z panelem Nano IPS QHD 170 Hz

​​​​​​​AOC Agon AG273QXP - IPS szybki niczym TN? Testujemy monitor z panelem Nano IPS QHD 170 Hz

AOC Agon AG273QXP - Podsumowanie   

AOC przyzwyczaiło nas już do tego, że oferuje monitory, które charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem możliwości do swojej ceny i choć AG273QXP to model z flagowej serii Agon, to jednak wciąż podchodzi pod tę kategorię produktów. Nie oznacza to, że jest to urządzenie bez wad, ponieważ wciąż można poprawić tu kilka kwestii, co nie zmienia jednak faktu, że w ostatecznym rozrachunku jest to niezwykle udany monitor dla graczy, który powinien usatysfakcjonować nawet bardzo wymagających użytkowników. Jeśli mielibyśmy mu coś wytknąć, to na pewno brak głośników, relatywnie niski kontrast, nieco zbyt wysoką jasność minimalną czy podświetlenie, które jest nieco zbyt subtelne, by spełniało swoją rolę. To jednak drobne potknięcia, szczególnie w obliczu atutów AG273QXP. Monitor pochwalić trzeba już za jakość wykonania i bogaty zestaw wyposażenia (choć szkoda, że zabrakło specjalnego kontrolera do sterowania OSD). Do tego dochodzi naprawdę kompetentna matryca Nano IPS, która pochwalić może się bardzo szerokim pokryciem popularnych gamutów, relatywnie niskim błędem w odwzorowaniu kolorów czy szerokimi kątami widzenia. 

W ogólnym rozrachunku AOC Agon AG273QXP okazał się niezwykle mocnym zawodnikiem w swojej klasie, tym bardziej, że cena monitora wypada naprawdę atrakcyjnie.

​​​​​​​AOC Agon AG273QXP - IPS szybki niczym TN? Testujemy monitor z panelem Nano IPS QHD 170 Hz

Nie zawodzi też równomierność podświetlenia czy maksymalna jasność, a wśród plusów nie można pominąć ergonomię podstawy. Jeśli zaś chodzi o gamingowe właściwości, to wskazać trzeba na niski input lag, ale przede wszystkim na szybki czas reakcji matrycy, który dorównuje panelom TN. To zdecydowanie najszybsza matryca IPS jaką testowaliśmy, co w połączeniu z 170 Hz odświeżaniem, praktycznym brakiem ghostingu i wsparciem dla FreeSync Premium, sprawia, że AG273QXP to świetne narzędzie w rękach (a raczej oczach) graczy. Do tego dochodzi dobrze zrealizowany tryb stroboskopowego podświetlenia i dopalacz. W ogólnym rozrachunku AOC Agon AG273QXP okazał się niezwykle mocnym zawodnikiem w swojej klasie, tym bardziej, że cena monitora wypada naprawdę atrakcyjnie. Ok. 2000 zł za tej klasy sprzęt to zdecydowanie uczciwa kwota, szczególnie jeśli porównamy ją z konkurencją, za którą trzeba wyłożyć kilkaset złotych więcej. Dlatego też Agon AG273QXP otrzymuje od nas 5 gwiazdek, rekomendację i odznaczenie opłacalności. 

​​​​​​​AOC Agon AG273QXP

 Jakość wykonania, ergonomia podstawy, bogaty zestaw wyposażenia, szerokie pokrycie popularnych gamutów, poprawne odwzorowanie kolorów, kąty widzenia, szybka matryca Nano IPS QHD o odświeżaniu 170 Hz, FreeSync Premium, dobrze zrealizowany tryb stroboskopowego podświetlenia, subiektywnie przyjemny dla oka obraz, dżojstik do obsługi OSD, stosunek ceny do możliwości. 

 Brak głośników, dość niski kontrast, nieco zbyt wysoka jasność minimalna, drobne potknięcia w OSD.

Cena (na dzień publikacji): ok. 2050 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

Sprzęt do testów dostarczył:

AOC

Pokaż / Dodaj komentarze do: ​​​​​​​AOC Agon AG273QXP - IPS szybki niczym TN? Testujemy monitor z panelem Nano IPS QHD 170 Hz

 0