Arctic Liquid Freezer II 240 RGB - AIO, które musisz mieć

Arctic Liquid Freezer II 240 RGB - AIO, które musisz mieć

Arctic Liquid Freezer II 240 RGB - podsumowanie i ocena

Arctic bardzo długi czas wzbraniało się przed podświetlanymi wentylatorami RGB, a w swoich gamingowych seriach wentylatorów BioniX stawiało na kolorową ramkę z tworzywa sztucznego. Na szczęście dla nas, użytkowników, Arctic postanowił w końcu wprowadzić nowe wentylatory podświetlane RGB i nowe układy chłodzenia jak testowane Arctic Liquid Freezer II 240 RGB. Arctic bardzo dobrze zrobił, modyfikując swój świetny produkt, dzięki czemu powstał Arctic P12 PWM PST RGB, a więc wydajny, a zarazem cichy i wysokiej jakości wentylator o dużym ciśnieniu statycznym powietrza (w sam raz na grubą chłodnicę). Kompaktowy układ chłodzenia cieczą Arctic Liquid Freezer II 240 RGB jest gotowy do montażu zaraz po wyjęciu z pudełka, zapinka jest solidna i bardzo przyjazna dla użytkownika, do tego wentylatory są już przykręcone do radiatora, a kable ładnie upięte. Aby zminimalizować kable w obudowie, Arctic sprytnie schował je pod oplotem na wężach. Do podłączenia mamy tylko dwa przewody, jeden do zasilania wentylatorów i drugi do podświetlenia RGB. W testach AIO 240 mm z grubą na 38 mm chłodnicą wypada bardzo dobrze, niemal dorównując modelom w rozmiarze 360 mm i 27 mm grubości. Mało tego, praca Liquid Freezer II 240 RGB jest stosunkowo cicha jak na AIO i bardziej porównywalna do coolerów powietrznych z dwoma wentylatorami. Z ciekawostek, Arctic od jakiegoś czasu na blokopompce stosuje dodatkowy wentylatorek, jednakże poza dodatkowym hałasem nie wnosi on nic szczególnego. 

Arctic Liquid Freezer II 240 RGB to wydajne, ciche i relatywnie tanie AIO CPU, po prostu musisz je mieć. Jak to mówią, będzie Pan zadowolony :)  

Arctic Liquid Freezer II 240 RGB - test, recenzja, review

 NZXT Kraken X53 RGB - test ładnego i wydajnego AIO

Niestety największe zalety Arctic Liquid Freezer II 240 RGB są jednocześnie jego wadami. Na początek, na sztywno zamontowane węże ograniczają manewrowanie w obudowie. Drugie, bardzo mi się podoba fabryczne zamontowanie i spięcie kabli wentylatorów na chłodnicy, jednak w przypadku montażu na front obudowy nie mamy możliwości przeniesienia ich na drugą stronę radiatora i zostaje nam tylko obrócenie ich o 180 stopni. Kolejna kwestia to zasilanie i sterowanie wszystkimi wentylatorami i prędkością pompy cieczy jednym kablem i jednym sygnałem PWM, to też wielkie uproszczenie i wiele osób je doceni, ale z drugiej strony nie mamy możliwości indywidualnej kontroli. Na koniec pamiętajmy, że mamy do czynienia z grubą na 38 mm chłodnicą i sprawdźmy, czy w naszej obudowie nie będzie kolizji z modułami pamięci RAM. Czy to są dla Was wady, musicie już ocenić sami. Nie zmienia to jednak faktu, że Arctic Liquid Freezer II 240 RGB to bardzo wydajne i ciche chłodzenie procesora, a podświetlenie RGB z pewnością dołoży mu fanów. Na koniec zostaje kwestia ceny, która wynosi ok. 430 zł i jest całkiem atrakcyjna, biorąc pod uwagę wydajność bliską standardowych modeli 360 mm i wysoką kulturę pracy. Arctic Liquid Freezer II 240 RGB oceniam na 5 gwiazdek oraz dodaję odznaczenie rekomendacjawydajność. Arctic Liquid Freezer II 240 RGB to wydajne, ciche i relatywnie tanie AIO CPU, po prostu musisz je mieć. Jak to mówią, będzie Pan zadowolony :)

Arctic Liquid Freezer II 240 RGB

 Jakość wykonania, wysoka wydajność, cicha praca, wentylatory sterowane sygnałem PWM, podświetlanie RGB, zarządzenie kablami, wsparcie dla ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light i ASRock Polychrome Sync, dodatkowa tubka pasty termicznej, solidne stalowe backplate i koszyk, łatwy montaż, atrakcyjna cena, 6 lat gwarancji.

 Montaż dla platformy AMD, brak możliwości przeniesienia wentylatorów na drugą stronę chłodnicy

Cena (na dzień publikacji): 430 zł

Gwarancja: 72 miesiące

 

Do testu dostarczył:

G.Skill Enki 360

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Arctic Liquid Freezer II 240 RGB - AIO, które musisz mieć

 0