ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC - test na platformie Intela z SAM

ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC - test na platformie Intela z SAM

ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC: pudełko

Testowany model ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC otrzymałem w średnich rozmiarów opakowaniu, utrzymanym w kolorystyce oscylującej wokół czerni i czerwieni, ze skromnymi domieszkami innych barw. Na jego froncie zobaczymy fotografię zakupionego sprzętu, informacje na temat wykorzystanego GPU oraz oznaczeń tego konkretnego modelu, a także skrótowy wykaz najważniejszych technologii. Na odwrocie odnajdziemy zaś bardziej szczegółową listę najważniejszych, zdaniem producenta, rozwiązań odnośnie systemu chłodzenia, możliwości OC i procesu produkcji, do spółki z cechami kluczowymi oraz grafiką ilustrującą wyjścia obrazu. Wewnątrz opakowania znajduje się karta graficzna, skrócona instrukcja obsługi, certyfikat TUF, kartka z podziękowaniami i brelok.

ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC - fabryczne opakowanie

ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC: system chłodzenia

Testowana ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC to jedna z najdłuższych kart graficznych, jakie miałem możliwość testować. Całość liczy sobie niecałe 33 cm, ale już sam laminat trochę mniej, tak więc układ chłodzenia odrobinę wystaje poza jego obrys. Cooler jest masywny oraz wysoki i w efekcie akcelerator efektywnie zajmuje w obudowie trzy sloty, mimo dwuslotowego śledzia. Zadanie wymuszania przepływu powietrza spoczywa na barkach trzech 95-milimetrowych wentylatorów, które mają ciekawą ramkę łączącą łopatki oraz potrafią pracować w trybie półpasywnym, bez względu na to, który BIOS wybierzemy za pomocą sprzętowego przełącznika - "cichy", czy też "wydajny". Te ostatnie odróżnia naturalnie mniej lub bardziej agresywna krzywa obrotów, o czym przekonacie się na stronie poświęconej temperaturom i kulturze pracy. Z kolei radiator jest jednoczęściowy i wykorzystuje siedem rurek heatpipe, usprawniających transport ciepła. Podstawa to duży niklowany blok, zapewniający pełny kontakt z jądrem krzemowym.

ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC - front

ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC: zasilanie, iluminacja

Zamontowana płytka usztywniająca (ang. backplate) została wykonana z anodowanego na czarno aluminium oraz okraszona kilkoma napisami, w tym informującym o przynależności do serii TUF GAMING. Wizualnie mamy zatem spójną całość, stawiającą na klasyczne zestawienie barw, bez krzykliwych wstawek czy wzorów. Za zasilanie karty odpowiadają dwa złącza 8-pin, tj. na styk przy maksymalnym limicie mocy (ang. power limit) na poziomie 375 W, bo właśnie tyle są w stanie dostarczyć wespół ze slotem PCIe. Przechodząc do podświetlenia RGB, jest skromne, gdyż obejmuje wyłącznie logo i mały pasek na osłonie chłodzenia. System jest oczywiście w pełni kompatybilny z Aura Sync, zatem w przypadku zestawienia z płytą główną tego samego producenta istnieje opcja synchronizacji.

ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC - backplate

ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC: złącza wideo

Jeżeli chodzi o wyjścia wideo, do dyspozycji mamy trzy sztuki DisplayPort 1.4 oraz pojedyncze HDMI 2.1, tak więc identycznie jak w przypadku wcześniej recenzowanych konstrukcji opartych o układy z rodziny Navi. Analogowych wyjść już nie uświadczymy, ponieważ AMD od debiutu rodziny Hawaii odeszło od ich stosowania. Gdybyście zatem chcielibyście skorzystać z urządzenia wyposażonego tylko w D-Sub, koniecznie będzie zaopatrzenie się w aktywny konwerter sygnału, gdyż pasywne przejściówki nie mają prawa zadziałać. Zasadniczo w temacie wyjść obrazu nie mam uwag, jednak mimo wszystko nadmienię, że połączenie dwóch DisplayPort oraz dwóch HDMI byłoby bardziej elastycznym rozwiązaniem.

ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC - złącza wideo

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 XT OC - test na platformie Intela z SAM

 0