Chillblast Fusion RTX 2060 Super - test gamingowego peceta

Chillblast Fusion RTX 2060 Super - test gamingowego peceta

Test Chillblast Fusion RTX 2060 Super: konkluzje

Tak jak pisałem we wstępie, karta GeForce RTX 2060 SUPER wykorzystania do budowy testowanego komputera to model przyspieszony symbolicznie i wykonane testy potwierdziły, że spisuje się ona podobnie jak referencyjna Founders Edition. Patrząc na tę część procedury, która pokrywa się ze standardowymi testami akceleratorów, w zasadzie nie ma żadnych różnic wydajnościowych między tą dwójką, ergo wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Takie osiągi pozwolą nam na bardzo komfortową rozgrywkę w rozdzielczości 1080p bez redukcji detali, a także w 1440p, chociaż oczywiście w tym drugim wypadku wskazana będzie rezygnacja z efektów takich jak HairWorks czy PCSS, tudzież delikatne ograniczenie szczegółowości oprawy w tytułach takich jak Metro Exodus czy Watch Dogs 2. Większym wyzwaniem będzie dopiero 4K, ale mając na uwadze fakt, że w niemal każdej grze jest sporo opcji, których przestawienie na niższe wartości zapewnia znaczący zastrzyk wydajności przy niezbyt istotnym pogorszeniu wrażeń wizualnych, i w tym trybie powinniście być w stanie odnaleźć satysfakcjonujący kompromis. Poza tym zestaw Chillblast Fusion RTX 2060 Super charakteryzuje się szybkim czasem bootowania, dobrymi temperaturami podzespołów i przyzwoitą kulturą pracy. Pecet naturalnie jest słyszalny, ale z jego użytkowaniem nie wiąże się żaden dyskomfort. Odnośnie poboru prądu, jest on niski, jednakże zalecam korektę napięcia CPU, gdyż płyta główna automatycznie ustawia je zbyt wysoko, aplikując nawet 1,4 V (sic!).

Chillblast Fusion RTX 2060 Super to bardzo stylowy i wydajny komputer, kosztujący dokładnie tyle, ile powinien przy tym doborze elementów składowych.

Chillblast Fusion RTX 2060 Super - test gamingowego peceta

 Chillblast Krux Miami oraz Krux Vice - test zestawów komputerowych

Dobór komponentów i ocena końcowa testowanego zestawu

Jeżeli chodzi o poszczególne elementy składowe, komputer na pewno może się podobać, za sprawą eleganckiej i stylowej obudowy od CORSAIR, podczas gdy zasilacz tej samej firmy zapewni zapas mocy na przyszłość. Niemniej wypadałoby się zastanowić nad samymi komponentami. Bo skoro już idziemy w brak możliwości podkręcania, to w sumie można by zastąpić Core i5-9600K tańszym i5-9400F, inwestując uwolnione środki w jeden z topowych wariantów GeForce RTX 2060 SUPER. To wszystko naturalnie kwestia indywidualnych preferencji i wydajnościowo podjęta decyzja jest korzystna, dlatego też większy nacisk chciałbym położyć na temat płyty głównej. Co prawda wybrana konstrukcji firmy ASUS ma pewne zalety, jak choćby szybki start komputera, ale to jednak sprzęt o dość ograniczonej funkcjonalności, który nie pozwoli nawet na dołożenie w przyszłości kolejnych modułów pamięci RAM. Osobiście uważam, że spokojnie można wyszukać lepszą ofertę za zbliżone pieniądze i widziałbym tutaj nawet jakiegoś budżetowca na chipsecie Z390. Reasumując, w ogólności Chillblast Fusion RTX 2060 Super to pecet, który może być ozdobą pokoju, w zastosowaniach gamingowych zapewniający wysokie osiągi, a ponadto dobrze spisujący się w codziennym użytkowaniu. Zaletą bez dwóch zdań jest też cena, w zasadzie nieodbiegająca od kosztu zakupu samych części. Dlatego wystawiam cztery gwiazdki, do których dorzucam znaczek opłacalność. Oczywiście nie wszystko jest tu idealne, ale to i tak zestaw, który spokojnie można polecić.

 

Chillblast Fusion RTX 2060 Super

Ocena komputera Chillblast Fusion RTX 2060 SuperOcena komputera Chillblast Fusion RTX 2060 SuperOcena komputera Chillblast Fusion RTX 2060 Super

Niewątpliwie efektowny wygląd (dzięki szklanemu panelowi oraz podświetleniu RGB), dobrej klasy obudowa, wysoka ogólna wydajność, dobre temperatury i przyzwoita kultura pracy, krótki czas bootowania, relatywnie niski pobór prądu, wysoka jakość wykonania (m.in. aranżacja okablowania), bardzo dobra cena (niemal brak narzutu), porządny zasilacz ze sporym zapasem mocy, 5-letni okres ochrony gwarancyjnej

Płyta główna mógłby być lepsza, pamięć RAM z bardzo luźnymi fabrycznymi timingami (choć można ustawić np. CL 15-15-15-35)

Cena (na dzień publikacji) : 5200 zł

Gwarancja: 60 miesięcy (w tym 24 miesiące w systemie D2D)

* Komputer można nabyć pod TYM adresem

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Chillblast Fusion RTX 2060 Super - test gamingowego peceta

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chillblast Fusion RTX 2060 Super - test gamingowego peceta

 0