Chillblast Krux Miami oraz Krux Vice - test zestawów komputerowych

Chillblast Krux Miami oraz Krux Vice - test zestawów komputerowych

Test Chillblast Krux Miami oraz Krux Vice

W dzisiejszym artykule będziecie mieli okazję zobaczyć bardzo ciekawy pojedynek dwóch zestawów komputerowych, którymi są Krux Miami oraz Krux Vice, oba produkcji polskiego oddziału firmy Chillblast. Testowane maszyny zostały złożone według tej samej filozofii, zatem w dużej mierze wykorzystują identyczne komponenty bazowe, zaś czynnikami je odróżniającym są procesor oraz karta graficzna - w pierwszym przypadku wyłącznie od AMD, a w drugim od Intela oraz NVIDII. Rzecz jasna każda z jednostek centralnych wymaga płyty głównej na określonej podstawce, ale to przecież żadne zaskoczenie nie jest i konkretne modele zostaną podane później. Natomiast w temacie nazw wybranych przez wytwórcę tych komputerów, ich wspólna część to efekt współpracy właśnie z Krux, czyli kolejną po SilentiumPC marką Cooling.pl, w ramach której importowane są klawiatury, myszy, mikrofony, organizery okablowania, a także obudowy (produkty tej ostatniej kategorii, co ciekawe, będą ze sobą rywalizować). Łącznie kategorii mamy więc pięć i od razu dodam, że wszystkie zostały wykorzystane, po sztuce z każdej. Z kolei drugi człon nazwy to nawiązanie do popularnego serialu telewizyjnego lat 80., który doczekał się również kinowej wersji w reżyserii Michaela Manna. Proste i klarowne? Jak najbardziej. Sensowne? Tu już mam pewne wątpliwości, ale Chillblast zdaje się lubić takie nawiązania do kinematografii.

Chillblast Krux Miami oraz Krux Vice to komputery na podzespołach odpowiednio AMD oraz Intel/NVIDIA. Przekonajmy się, jak poradzą sobie w testach.

Chillblast Krux Miami oraz Krux Vice - test zestawów komputerowych

Specyfikacja porównywanych zestawów
Producent Chillblast Chillblast
Model Krux Miami Krux Vice
Obudowa Krux Leda Krux Leda
Chłodzenie Chillblast 120 Water Cooler Chillblast 120 Water Cooler
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 Bronze 600 W SilentiumPC Vero L2 Bronze 600 W
Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK MAX (test) GIGABYTE Z390 GAMING X
Procesor AMD Ryzen 5 3600 (test) Intel Core i5-9600K
Dysk systemowy Plextor M9PeGN 256 GB Plextor M9PeGN 256 GB
Dysk twardy Toshiba P300 1 TB Toshiba P300 1 TB
Pamięć RAM ADATA XPG SPECTRIX D41
2x8 GB DDR4-3200 CL 16
ADATA XPG SPECTRIX D41
2x8 GB DDR4-3200 CL 16
Karta graficzna MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC GIGABYTE GeForce RTX 2070
SUPER WINDFORCE OC 3X 8G
System operacyjny Windows 10 Home (na 30 dni) Windows 10 Home (na 30 dni)
Klawiatura Krux Comet Krux Meteor
Mysz Krux Beam Krux Thorn (test)
Mikrofon Krux Prana USB Krux Prana USB
Organizer kabli Krux Scorpius PRO Krux Scorpius PRO

 Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC - test gotowego PC dla graczy

Krótki komentarz odnośnie testowanych pecetów

Przechodząc do konfiguracji sprzętowych, zestaw bazujący na rozwiązaniach AMD wykorzystuje procesor Ryzen 5 3600 oraz kartę graficzną Radeon RX 5700 XT, natomiast konkurencyjne przedsiębiorstwa reprezentowane są przez Core i5-9600K oraz GeForce RTX 2070 SUPER (modele akceleratorów w powyższej tabeli). Zatem w temacie wydajności CPU w grach mamy lekką przewagę peceta Krux Miami, przynajmniej na ustawieniach fabrycznych, natomiast dla osiągów GPU zależność jest odwrotna i szybszy jest Krux Vice. Oczywiście to tylko uproszczenie, szczególnie w przypadku procesorów, gdzie być może jeszcze więcej zależy od wybranej gry, gdyż rozbieżności w zakresie wykorzystania wątków między poszczególnymi tytułami są bardzo duże. Zamontowane płyty główne to odpowiednio MSI B450 TOMAHAWK MAX oraz GIGABYTE Z390 GAMING X, a więc konstrukcje dobrej klasy, zapewniające obsługę nowoczesnych standardów oraz posiadające przyzwoite sekcje zasilania. Dalej mamy już szeroką gamę komponentów wspólnych dla obu wariantów, gdzie można podać chociażby 16 GB pamięci operacyjnej, w postaci dwóch modułów ADATA XPG SPECTRIX D41 o szybkości 3200 MHz CL 16, dysk twardy Toshiba P300 o pojemności 1 TB, czy też 256 GB SSD M.2 NVMe, którym jest Plextor M9PeGN, czyli co prawda nośnik daleki od bycia jednym z najszybszych na rynku, ale i tak zapewniający niezłą wydajność. Akcesoria Krux zostały wyszczególnione wyżej i warto podkreślić różnice w modelach myszy oraz klawiatur.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chillblast Krux Miami oraz Krux Vice - test zestawów komputerowych

 0