Corsair A500 - test potężnego chłodzenia procesora

Corsair A500 - test potężnego chłodzenia procesora

Corsair A500 - podsumowanie i ocena

Jeśli kiedykolwiek się zastanawialiście, czy cooler powietrzny może być wydajniejszy od kompaktowego chłodzenia cieczą (AIO), to Corsair A500, rozwiewa wszelkie wątpliwości. A500 to bardzo wydajne, a zarazem funkcjonalne chłodzenie powietrzne. W testach A500 pokazało potencjał, jaki w nim drzemie, pokonując wydajne 360 mm AIO od SilentiumPC, uzyskując przy tym 69 st. C, co na dzień dzisiejszy daje nam najlepszy rezultat. Na podkręconym procesorze dwa wentylatory Corsair ML120 zrobiły istny huragan, co niestety okupione było dużym natężeniem dźwięku. Aczkolwiek dla niepodkręconego CPU czy w spoczynku cooler potrafi zachować się z kulturą i przy prędkości wentylatorów ok. 800 obr./min generuje hałas o natężeniu 33,1 dBA, a jak wiemy, wentylatory mogą pracować od 400 obr./min (tutaj ograniczała nas płyta główna) i wtedy osiągniemy jeszcze lepszą kulturę pracy. Jak przystało na sterowanie sygnałem PWM, możemy sami dobrać ustawienia będące kompromisem między wydajnością a ciszą i nie oznacza to, że musimy rezygnować z wysokiego OC. Inżynierowie Corsair skupili się nie tylko na wyglądzie czy wydajności, ale i na funkcjonalności coolera. A500 posiada niezwykle prosty system montażowy, prostsze są chyba tylko boxy Intela i AMD. Ten cooler zamontujemy dosłownie w 5 minut i nie przesadzam.   

Corsair A500 to wydajny, funkcjonalny i jak przystało na klasę premium, wysokiej jakości cooler CPU, który nie tylko schłodzi podkręcony procesor, ale jednocześnie będzie ozdobą naszego PC-ta. 

Corsair A500 test chłodzenia procesora

Corsair A500 to niewątpliwie bardzo udany układ chłodzenia, który jest dopracowany pod każdym względem. Testowany radiator jest iście bezkompromisowy, również cenowo. W polskich sklepach A500 znajdziemy od 425 zł, czyli nieco taniej niż Noctua NH-D15 Chromax Black i ok. 100 zł drożej niż be quiet! Dark Rock Pro 4 W podobnej cenie nabędziemy z kolei chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100X czy SilentiumPC Navis EVO ARGB 360. Jak widać, w tej niemałej kwocie mamy spory wybór, jednak pierwsze chłodzenie powietrzne od Corsair okazuje się być bardzo konkurencyjne. Wysoka wydajność została okupiona adekwatnymi gabarytami, więc warto się zaopatrzyć w odpowiednio przestronną obudowę. Reasumując, Corsair A500 to wydajny, funkcjonalny i jak przystało na klasę premium, wysokiej jakości cooler CPU, który nie tylko schłodzi podkręcony procesor, ale jednocześnie będzie ozdobą naszego PC-ta. Biorąc wszystkie za i przeciw, przyznaję oceną 5 gwiazdek, do których dodaję odznaczenia wydajność oraz jakość.

 

Corsair A500

 Bardzo dobra wydajność, kultura pracy na niskim obciążeniu, ładne wykończenie, wentylatory sterowane sygnałem PWM, wysoka jakość wykonania, funkcjonalność, regulowana wysokość wentylatorów, pasta termoprzewodząca w zestawie, bajecznie prosty system montażu.

 Brak podkładek pod kołki dystansowe, brak wsparcia AMD TR4, cena.

Cena (na dzień publikacji): 425 zł

 

Do testu dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair A500 - test potężnego chłodzenia procesora

 0