CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB. Test bardzo efektownego zestawu pamięci RAM

CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB. Test bardzo efektownego zestawu pamięci RAM

Test pamięci CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB

Przeglądając oferty poszczególnych producentów pamięci operacyjnej, nietrudno dojść do wniosku, że w zasadzie wszyscy mają naprawdę konkretne portfolio, a ponadto cały czas starają się je dalej rozbudowywać. W efekcie nie ma żadnych problemów, aby nabyć zarówno moduły budżetowe, nierzadko nawet pozbawione radiatorów, mające po prostu być tanie i działać, jak i adresowane do bardziej wymagających klientów, gdzie oczekiwania tej drugiej grupy nie muszą ograniczać się do kwestii wydajnościowych, lecz mogą także dotyczyć aspektu wizualnego, bądź wręcz być wokół niego skupione. Bohaterem dzisiejszego testu będzie zestaw RAM, który jak najbardziej można zaliczyć do grona efektownie wyglądających, a konkretniej CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB w wydaniu 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 oraz białej wersji kolorystycznej. A skoro jesteśmy już w temacie, to warto dodać, że obecne trendy to doskonała pożywka dla wprowadzania na rynek produktów o takiej charakterystyce. Spora część tzw. entuzjastów jest bowiem zdania, że aktualnie komputer winien nie tylko być szybki, ale również cieszyć oko. Odnośnie tego, czy to dobrze, czy też źle, zdania rzecz jasna są mocno podzielone, ale nie da się zaprzeczyć, że recenzowane moduły bez dwóch zdań mają szansę znaleźć się na radarze zwolenników tego typu ekstrawagancji.

CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB to rodzina zestawów pamięci RAM o bardzo efektownym wyglądzie. Zobaczmy, jak radzą sobie w praktyce.

CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB. Test bardzo efektownego zestawu pamięci RAM

 G.SKILL Trident Z Neo. Test zestawu pamięci RAM stworzonego do OC

CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB - krótka charakterystyka

CORSAIR posiada w swojej ofercie kilka różnych rodzin pamięci operacyjnej, gdzie do najpopularniejszych można zaliczyć VENGEANCE LPX, w zasadzie pozbawioną jakichkolwiek ozdobników wizualnych, a także VENGEANCE RGB PRO oraz właśnie DOMINATOR PLATINUM RGB, czyli linie wyposażone w wielobarwne podświetlenie diodami LED. Zostając przy tej ostatniej, w ciągu minionych lat jej wygląd zdążył przejść liczne metamorfozy, a obecne wydanie jest takie jak na powyższym zdjęciu i nie można zaprzeczyć, że projekt jest nietuzinkowy oraz przyjemny dla oka. W skład omawianej linii wchodzą zestawy dwu-, cztero-, a nawet ośmioelementowe, o łącznej pojemności 16 GB, 32 GB, 64 GB lub 128 GB i taktowaniu w zakresie od 3000 MHz do zawrotnych 4800 MHz. Przy czym biała wersja kolorystyczna została wprowadzona całkiem niedawno i przynajmniej na chwilę obecną nie obejmuje wszystkich kombinacji normalnie dostępnych w czarnym wariancie, ale niewykluczone, że w przyszłości się to zmieni, a poza tym wybór i tak jest całkiem szeroki. Wracając natomiast do wspomnianej tęczowej iluminacji, producent chwali się, że efekty świetlne zapewniane są przez dwanaście diod typu CAPELLIX, co w połączeniu z charakterystyczną budową radiatora ma gwarantować unikatowe wrażenia. Do sterowania ich zachowaniem oddelegowano aplikację CORSAIR iCUE, wspólną dla wszystkich urządzeń tej marki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB. Test bardzo efektownego zestawu pamięci RAM

 0