Corsair iCUE H115i RGB ELITE - test AiO z chłodnicą 280 mm

Corsair iCUE H115i RGB ELITE - test AiO z chłodnicą 280 mm

Corsair iCUE H115i RGB ELITE - podsumowanie i ocena

Corsair iCUE H115i RGB ELITE to pierwsze AIO z radiatorem 280 mm, które testowałem na łamach naszego serwisu i muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Jeszcze jakiś czas temu zastanawiałem się, jaki jest sens kupowania AIO z radiatorem 280 mm, skoro modele z chłodnicą 360 mm mają podobną cenę, a są nieco wydajniejsze. Tutaj okazuje się, że większość obudów w standardzie midi tower wspiera montaż AIO 360 mm, ale tylko na froncie, co przy bardzo gorących komponentach nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, więc radiator 280-mm na topie obudowy może okazać się lepszym pomysłem. Podobna sytuacja występuje przy obudowie mini tower, gdzie AIO z chłodnicą w rozmiarze 280 mm może być jedynym wyborem, jeśli chcemy zainstalować wydajne chłodzenie procesora. 

Corsair iCUE H115i RGB ELITE to wysokiej jakości chłodzenie AIO klasy premium, które wydajnościowo nie odstaje od większych modeli z radiatorem 360 mm.

Testowany dziś Corsair H115i RGB ELITE to model z dwoma wysokociśnieniowymi wentylatorami 140 mm z łożyskiem FDB serii AF ELITE (bez żadnych efektów z podświetlaniem RGB) oraz podświetlaną 16 diodami LED ARGB blokopomką, a także dopracowanym oprogramowaniem iCUE, które oferuje wiele przydatnych funkcji, jak sterowanie prędkością wentylatorów, alerty, opcja wyłączenia komputera po przekroczeniu granicznej temperatury czy zmiana efektów podświetlenia bloku. Jeżeli chodzi o oferowaną wydajność, ta jest bardzo wysoka i AIO Corsair niewiele ustępuje droższym modelom z radiatorem 360 mm, a w kilku scenariuszach jest nawet od niektórych wydajniejsze. W teście z głośnością znormalizowaną na 38 dBA  Corsair H115i RGB ELITE również osiąga poziom niektórych 360-tek, a poza tym jest całkiem ciche i ustępuje tylko Thermaltake TH360 ARGB, a wśród jego zalet należy też wymienić kompatybilność z LGA 1700 i dobrze zaprojektowany system montażowy. 

 Test MSI MEG Coreliquid S360

A jak wygląda kwestia ceny testowanego urządzenia? Ta plasuje się poziomie ok. 849 zł, czyli jest dość wysoka, ale patrząc na konkurencję nie jest wcale najdrożej. Mamy zarówno tańsze Artic LFII i NZXT Kraken X63, ale i droższe Fractal Design Celsius+ S28 Dynamic za 999 zł czy modele z radiatorem 360 mm. Biorąc więc pod uwagę wszystkie za i przeciw, Corsair H115i RGB ELITE oceniam na 4,5 gwiazdki oraz dodaję odznaczenie wydajność, bo to naprawdę udane AIO z delikatnym podświetleniem bloku wodnego i świetną wydajnością, dorównującą niektórym większym modelom. Zapraszam również do przejrzenia naszej sekcji testów w kategorii chłodzenie, zawsze znajdziecie tam alternatywne produkty.

Corsair H115i RGB ELITE

 

 

Corsair H115i RGB ELITE - opinia

 Corsair H115i RGB ELITE - plusy

 • Design
 • Wysoka wydajność
 • Wysoka wydajność w testach 38 dBA
 • Półpasywna praca
 • Cicha praca pompki w trybie Quiet
 • Wygląd
 • Dopracowane oprogramowanie iCUE
 • Prosty montaż
 • Kompatybilność z najpopularniejszymi podstawkami, w tym LGA 1700
 • 5 lat gwarancji

 Corsair H115i RGB ELITE - minusy 

 • Cena

Cena Corsair H115i RGB ELITE

Cena na dzień publikacji: 849 zł

Gwarancja: 5 lat

Sprzęt do testów dostarczył:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair iCUE H115i RGB ELITE - test AiO z chłodnicą 280 mm

 0