Corsair iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

Corsair iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

Corsair iCUE LT100 i LS100 - Podsumowanie

iCUE LT100

Podświetlane wieże Corsair to produkty, w których trudno doszukiwać się jakichś poważniejszych wad, istotnie wpływających na ocenę. Montaż jest błyskawiczny i prosty, a wieże są bardzo solidnie wykonane z wysokiej jakości tworzyw i prezentują się stylowo. Co więcej, posiadają 11 predefiniowanych trybów, które nie wymagają połączenia z PC. Samo podświetlenie zrealizowane zostało bardzo dobrze, jest intensywne, kolory są żywe, a przejścia pomiędzy nimi płynne. Oprogramowanie iCUE umożliwia synchronizację z innymi urządzeniami marki Corsair, a także programowanie własnego trybu iluminacji. Co więcej, czeka tu na nas cała masa gotowych efektów, w tym świetne ambientowe, w tym coś na wzór Ambilight. Wśród minusów wymienić trzeba mnogość kabli, plastikowy uchwyt na słuchawki czy zastosowanie portu micro USB. Oczywiście jest także kwestia ceny, ale generalnie trudno tu o jakieś odniesienie, a do tego jakość wykonania i funkcjonalność zdają się uzasadniać fakt, że płacimy jak za produkt premium. Tym samym wieże LT100 otrzymują od nas 4,5/5 gwiazdki i odznaczenie jakości.

 Jakość wykonania, świetnie zrealizowane podświetlenie, błyskawiczny i prosty montaż, 11 predefiniowanych trybów dostępnych z poziomu kontrolera (bez oprogramowania),tryb Ambient Video, funkcjonalność aplikacji iCUE, uchwyt na słuchawki...

 ...choć plastikowy, mnogość kabli, port micro USB

Cena (na dzień publikacji) : od ok. 600 zł
Gwarancja: 24 miesiące

* Testowany produkt nabędziecie w sklepie x-kom

Corsair iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

iCUE LS100

Zestaw podświetlanych taśm (a raczej listew) iCUE LS100 także trzeba szczerze uznać za kolejny udany produkt w ofercie Corsair. W tym przypadku też nie mamy uwag co do jakości wykonania, a montaż choć nieco bardziej upierdliwy i czasochłonny, to wciąż jest łatwy i bezproblemowy. Co więcej, cały system przemyślano w ten sposób, że LS100 można zamontować praktycznie na dowolnym monitorze, w tym ultrapanoramicznym. Pewne obawy budzą jedynie delikatne przewody wychodzące z poszczególnych listew, choć to takie zamartwianie się nieco na wyrost. W tym przypadku podświetlenie również zostało świetnie zrealizowane, a oprogramowanie iCUE daje nam ogromną swobodą w jego konfiguracji. Co więcej, tryb Ambient Video sprawdza się tu wyśmienicie, pogłębiając wrażenia w czasie rozgrywki. Cena na poziomie 399 zł za 4 taśmy z kontrolerem wydaje się być adekwatna do możliwości i jakości produktu, dlatego LS100 również otrzymuje ocenę 4,5/5 gwiazdki i odznaczenie jakości oraz naszą rekomendację.  

 Jakość wykonania, system montażu, kompatybilność praktycznie ze wszystkimi monitorami, świetnie zrealizowane podświetlenie, tryb Ambient Video, funkcjonalność aplikacji iCUE.

 Delikatne przewody, kontroler pozwala jedynie na wyłączenie/włączenie podświetlenia.

Cena (na dzień publikacji) : od ok. 400 zł
Gwarancja: 24 miesiące

* Testowany produkt nabędziecie w sklepie x-kom

Sprzęt do testu dostarczył:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

 0