Corsair iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

Corsair iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

Corsar iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

Od kilku dobrych lat zaobserwować można, że praktycznie wszystkie liczące się marki kojarzone z branżą PC próbują swoich sił w segmencie gamingowych akcesoriów i peryferiów. Tym samym konkurencja zrobiła się niezwykle intensywna i producenci starają się jak mogą, by jakoś wyróżnić się swoimi produktami na tle rywali. Jednym z najpopularniejszych trendów na rynku PC są oczywiście systemy podświetlenia/oświetlenia LED RGB, które zdają się mieć tyle samo zwolenników co przeciwników. Firma Corsair postanowiła w związku z tym skierować do pierwszej grupy swoje nowe produkty w postaci „inteligentnych wież LED” o nazwie iCUE LT100 oraz „inteligentnych taśm LED” iCUE LS100. Oczywiście gadżety te będą zapewne mocno polaryzować samych graczy, ale nie będziemy tu rozstrzygać tego sporu miłośników diod RGB z ich przeciwnikami, tym bardziej, że jak mówi stare łacińskie powiedzenie “de gustibus non est disputandum”. Nie da się co prawda ukryć, że LT100 i LS100 mają przede wszystkim służyć do upiększenia i stylizacji naszego stanowiska gamingowego, ale nie zmienia to faktu, że tego typu gadżety do stylizacji stanowiska gracza stają się coraz popularniejsze. Sprawdźmy zatem, co tak naprawdę potrafią nowości amerykańskiego producenta.

Jednym z najpopularniejszych trendów na rynku PC są oczywiście systemy podświetlenia/oświetlenia LED RGB, które zdają się mieć tyle samo zwolenników co przeciwników.

Corsair iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

Oczywiście nowe akcesoria Corsair nie należą do produktów pierwszej potrzeby i traktować należy je jak typowe gadżety, które może i są zbędne, ale z drugiej strony fajnie je mieć. Co więcej, wieże iCUE LT100 poza wizualnym aspektem mogą pełnić także rolę wieszaka na słuchawki (w sumie to jedna z nich), a dodatkowo są całkiem funkcjonalne już nawet bez oprogramowania iCUE, choć jak wszystkie pozostałe nowości Corsair, pełnię możliwości pokazują dopiero wraz z autorską aplikacją tego producenta (iCUE w nazwie każdego z produktów nie jest przypadkowe). Nie są też to tanie zabawki, ponieważ zestaw dwóch wieżyczek wyceniono na ok. 600 zł, a dodatkowe wieżyczki kupimy za 300 zł za sztukę. Zestaw taśm iCUE LS100 to z kolei wydatek rzędu 399 zł, a za zestawy rozszerzające zapłacimy od ok. 150 zł za krótsze taśmy do ok. 215 zł za dłuższe. Jeśli jednak wykonanie i realizacja będą na najwyższym poziomie, akcesoria te zapewne znajdą swoich amatorów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

 0