Corsair Void Pro RGB USB - recenzja słuchawek Dolby Headphone 7.1

Corsair Void Pro RGB USB - recenzja słuchawek Dolby Headphone 7.1

Teraz, kiedy niemal każdy większy producent związany z PC posiada swoją gamingową markę, rywalizacja na rynku jest bardzo zacięta. Corsair jako jeden z nielicznych wywodzących się z segmentu sprzętu PC wypracował sobie jednak renomę w zakresie peryferiów dla graczy porównywalną z markami typu SteelSeries, Razer czy Roccat, specjalizującymi w myszkach czy klawiaturach kierowanych dla graczy. Amerykanie nieco odstawali, jeśli chodzi o słuchawki, ale postanowili podgonić konkurentów i w tym aspekcie, w czym pomóc miała nowa seria headsetów o nazwie Void Pro, której zadaniem jest powalczyć w średniej półce cenowej. Czy jest to udany atak ze strony "Korsarza"? Tego dowiecie się z naszego testu modelu Void Pro RGB USB.

Specyfikacja Corsair Void Pro RGB USB 

  • Pasmo przenoszenia: 20-20000 Hz
  • Średnica głośnika: 50 mm
  • Impedancja głośników: 32 Ohm
  • Typ słuchawek: wokółuszne
  • Mikrofon: TAK
  • Regulacja głośności: TAK
  • Długość kabla: około 180 cm
  • Złącze: USB

Warto już na wstępie zaznaczyć, że słuchawki te dostępne są w 4 różnych wariantach: Void Pro Surround, które posiadają typowe 3,5 mm złącze minijack (brak mu jednak podświetlenia), więc są kompatybilne zarówno z PC, jak i konsolami czy urządzeniami mobilnymi, testowane przez nas Void Pro RGB USB, które jak sama nazwa wskazuje posiadają port USB i tym samym wbudowaną kartę dźwiękową, Void Pro RGB Wireless, czyli bezprzewodowy wariant oraz Void Pro RGB Wireless SE posiadające dodatkowo stację dokującą z adapterem USB w zestawie. Wszystkie charakteryzują się jednak niemal identycznym designem oraz specyfikacją, więc przy ewentualnym wyborze konkretnego modelu kierować powinniśmy się dostępnym budżetem i potrzebami.  

Tradycyjnie już zaczynam od opakowania, które jest do bólu zwyczajne i niczym szczególnym się nie wyróżnia - ot, czarno-żółta kolorystyka typowa dla Corsair, grafiki ze słuchawkami i najważniejsze informacje na temat produktu. Wierzchnia część wykonana została z bardzo cienkiego kartonu, ale w środku znajduje się drugie pudełko z grubej i wytrzymałej tektury, więc nie musimy obawiać się o uszkodzenie słuchawek w czasie transportu. Jeśli zaś chodzi zawartość, to w środku znajdziemy typową makulaturę, tj. instrukcję i kartę gwarancyjną, ale także bonus w postaci gąbki na mikrofon, która robić ma za swoisty "wiatrochron". Jest to miły dodatek, ale osobiście wolałbym tu zobaczyć jakieś etui/torebkę czy dodatkową parę padów z ekoskóry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair Void Pro RGB USB - recenzja słuchawek Dolby Headphone 7.1

 0