Fotel do wymiany? Sprawdzam, czy KFA2 Gaming Chair (GC-03) to dobre zastępstwo

Fotel do wymiany? Sprawdzam, czy KFA2 Gaming Chair (GC-03) to dobre zastępstwo

KFA2 Gaming Chair (GC-03) - podsumowanie

Podsumowując, KFA2 Gaming Chair (GC-03) okazał się dla mnie sporą niespodzianką, bo po bardzo „gamingowym” białym i na dodatek podświetlanym GC-02 spodziewałam się raczej kolejnej konstrukcji tego typu, tymczasem nowość jest bardzo klasycznym fotelem, który sprawdzi się nie tylko przy biurku gracza. Co więcej, producent postawił na połączenie materiałów i kolorów, które jest z jednej strony przyjemne dla oka (połączenie szarości i granatu jest raczej niespotykane), a z drugiej bardzo praktyczne - w miejscach kontaktu z ciałem mamy materiał, który jest zdecydowanie przyjemniejszy w kontakcie i pozwala na lepszą cyrkulację powietrza niż skóra ekologiczna, pokrywająca pozostałe elementy konstrukcji. Producent deklaruje też, że całość jest odporna na zadrapania i przecieranie, a także nienasiąkliwa, ale tego typu kwestie trudno zweryfikować w krótkim czasie, choć mogę potwierdzić, że podczas testów nie pojawiły się żadne niedoskonałości, a fotel na dodatek nie zbierał zbytnio sierści mojego pupila, za co zawsze duży plus.

Po bardzo "gamingowym" białym i na dodatek podświetlanym GC-02 spodziewałam się raczej kolejnej konstrukcji tego typu, tymczasem nowość jest bardzo klasycznym fotelem, który sprawdzi się nie tylko przy biurku gracza.

Diablo Chairs V-Dynamic - test ergonomicznego fotela nie tylko dla graczy

Co więcej, konstrukcja jest osadzona na stabilnej metalowej podstawie i dużych 65 mm kółkach, dobrze przemyślana, zapewnia odpowiednie podparcie w newralgicznych miejscach, szczególnie po regulacji siły podparcia odcinka lędźwiowego i dopasowaniu do siebie podłokietników (oraz ewentualnie dołożeniu poduszki pod kark), więc testy były dla mnie komfortowe. Muszę jednak zaznaczyć, że choć praktycznie idealnie trafiam wzrostem w rekomendację KFA2, to niestety wolałabym, żeby siedzisko fotela było głębsze i tym samym zapewniało lepsze podparcie w udach - z tego względu, choć bardzo wygodny, fotel zdecydowanie nie sprawdzi się u wyższych osób. Producent powinien też nieco popracować nad przygotowaniem fotela do montażu, bo choć instrukcja wyjaśnia wszystko w czytelny sposób, to złożenie niektórych elementów wymagało użycia zdecydowanie za dużo siły (np. przez krzywo nawiercone/nagwintowane otwory). Niemniej, GC-03 to pod względem jakości materiałów i wykonania duży postęp względem GC-02, więc KFA2 najpewniej dopiero się rozkręca. 

KFA2 Gaming Chair (GC-03)

 

KFA2 Gaming Chair (GC-03) - opinia:

KFA2 Gaming Chair (GB-03) - plusy:

 • ciekawa wersja kolorystyczna
 • pomimo materiałowej części nie zbiera kurzu i sierści zwierząt
 • odporność na zalanie
 • ergonomiczna konstrukcja z systemem regulacji podparcia odcinka lędźwiowego
 • odchylenie oparcia w zakresie 90-180° i swobodne bujanie (z regulacją oporu i opcją blokady w wielu pozycjach)
 • podłokietniki 4D
 • stalowa 5-ramienna podstawa

​ KFA2 Gaming Chair (GB-03) - minusy:

 • część otworów krzywo nawiercona, co powoduje pewne problemy z montażem i konieczność użycia siły
 • elementy mogłyby być staranniej spakowane
 • kółka mogą rysować podłogę
 • rekomendacja dla wzrostu 170 cm, więc raczej dla młodszych użytkowników
 • pewnie niedoskonałości estetyczne, np. ułożenie skóry wokół "trudnych" miejsc

Cena (na dzień publikacji): 1299 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fotel do wymiany? Sprawdzam, czy KFA2 Gaming Chair (GC-03) to dobre zastępstwo

 0