GeForce RTX 2070 SUPER SLI kontra RTX 2080 Ti. Test na platformie LGA 1151

GeForce RTX 2070 SUPER SLI kontra RTX 2080 Ti. Test na platformie LGA 1151

GeForce RTX 2070 SUPER SLI vs RTX 2080 Ti - test

Od momentu debiutu współczesnych technik łączenia wielu kart graficznych, czyli CrossFire oraz SLI, wielu postrzegało je jako okazję do uzyskania wydajności równej lub wyższej od topowych GPU, przy zauważalnie mniejszych nakładach finansowych. I nie ma się co dziwić takiemu spojrzeniu na sprawę, gdyż praktycznie w każdej generacji, bez względu na to, którego producenta ofertę weźmiemy na tapet, pojawia się tendencja do coraz większych skoków cen, w stosunku do przyrostu osiągów, w miarę, jak idziemy w górę w hierarchii danej serii. A że Multi-GPU w wersji z dwoma akceleratorami w teorii zapewnia dwukrotny wzrost mocy, perspektywa jest po prostu kusząca i nie ma tutaj większego znaczenia, że w praktyce przyspieszenie na ogół aż tak okazałe nie jest. W dzisiejszym teście będę się bliżej przyglądał konfiguracji dość egzotycznej, tj. dwóm kartom graficznym klasy NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER, zestawionymi z topowym, naturalnie pomijając absurdalnie drogiego TITANA RTX, układem z zielonego obozu, którym jest RTX 2080 Ti. Z dalszej części materiału dowiecie się, czy takie połączenie akceleratorów z segmentu średniego okaże się wydajnościowo konkurencyjne oraz zobaczycie, czy jego użytkowanie będzie wiązać się z istotnymi problemami lub koniecznością dodatkowej modyfikacji ustawień. Zatem do dzieła.

GeForce RTX 2070 SUPER to okazja na złożenie tańszej konfiguracji SLI z układów graficznych generacji Turing. Przekonajmy się, czy takie zestawienie ma sens.

GeForce RTX 2070 SUPER SLI kontra RTX 2080 Ti. Test na platformie LGA 1151

 Test karty graficznej KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX Gamer Black

Informacje na temat przeprowadzonych testów

Jako podstawa do wykonania testów posłużyły dwie sztuki KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX Gamer Black Edition. W momencie pisania tekstu model ten można było dostać za około 2200 zł, co sprawia, że koszt zakupu pary jest całkiem atrakcyjny, aczkolwiek nie należy zapominać, że doliczyć należy również mostek NVLink, który uszczupli Wasz portfel przynajmniej o circa 300 zł. Razem wyjdzie więc mniej więcej 4700 zł, co jest kwotą porównywalną z najtańszymi konstrukcjami bazującymi na układzie GeForce RTX 2080 Ti. Żeby było naprawdę interesująco, wszelkie testy wydajności zostały wykonanie nie ma bardzo drogiej platformie HEDT z procesorem uzbrojonym w 44 linie PCI Express, lecz na popularnej LGA 1151, standardowo wykorzystywanej w artykułach, w których pierwsze skrzypce grają karty graficzne. Z kolei procedura testowa to w dużej mierze kalka tego, co na co dzień widzicie w tej grupie produktowej na łamach ITHardware, z kosmetycznymi zmianami w zakresie wybranych gier oraz ustawień graficznych, które w pewnych przypadkach musiały zostać zmienione, jeśli chodzi o wygładzanie krawędzi. Wszystkie akceleratory zostały podkręcone, co prawda nie do oporu, gdyż postanowiłem zostawić pewien margines, ale i tak wzrost osiągów z tego tytułu był zauważalny, w szczególności dla konstrukcji bazującej na jądrze krzemowym TU102.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 2070 SUPER SLI kontra RTX 2080 Ti. Test na platformie LGA 1151

 0