Genesis Krypton 555 i Genesis Carbon 700XL Cordura - test. Idealny zestaw do 200 złotych?

Genesis Krypton 555 i Genesis Carbon 700XL Cordura - test. Idealny zestaw do 200 złotych?

Bonus test podkładki Genesis Carbon 700XL Cordura

Specyfikacja

W ramach bonusu mam dla was krótki test podkładki Genesis Carbon 700XL Cordura, którą dzięki uprzejmości producenta otrzymałem w zestawie razem z myszką. Mousepad trafia do nas zapakowany w średnich rozmiarów, podłużnym opanowaniu wykonanym z grubej tektury. Zewnętrzny projekt pudełka zupełnie niczym nie odróżnia się od tego, które zabezpiecza myszkę, to znaczy paleta barw jest identyczna. Składa się ona z połączenia grafitowej czerni z czerwienią i elementami w odcieniach bieli. Na jego powierzchni również znalazło się miejsce dla kilku renderów przedstawiających przybliżony wygląd produktu. Dodatkowo w kartonie wycięto malutkie okienko służące do sprawdzenia tekstury materiału przed zakupem podkładki.

Genesis Krypton 555

Pierwsze wrażenie

Bezpośrednio po wyjęciu z pudełka Genesis Carbon 700XL sprawia bardzo pozytywne pierwsze wrażenie. Mousepad zdaje się być solidnie wykonany, nie widać żadnych niedoróbek czy luźno zwisających nitek. Z drugiej strony przed użyciem należałoby go dobrze rozprostować (rozumiem przez to rozłożenie podkładki na biurku i dociśnięciu jej na całej powierzchni czymś ciężkim). Bowiem stosunkowo sztywna Cordura wraz z grubą warstwą gumy pamiętają kształt, w jaki zwinięty były w opakowaniu. Dlatego podkładka na płaskiej powierzchni trochę się podwija i potrzebuje chwili pod naciskiem ciężkiego przedmiotu, aby porzucić "fałdki". Po rozprostowaniu przez dosłownie 20-30 minut Genesis Carbon 700XL prezentuje się elegancko. Szata graficzna produktu jest bardzo minimalistyczna, jedyny nadrukowany element, jaki się na nim znajduje to małe logo marki w lewym dolnym rogu. Mousepad jest standardowej grubości około 3 mm. Jego wymiary to 450 na 400 mm, a więc wystarczająco, aby zapewnić sporą przestrzeń dla ruchu myszką, ale zdecydowanie za mało by pomieścić na niej klawiaturę. Stąd też jeżeli szukacie czegoś na całe biurko, powinniście rozejrzeć się za podkładkami w rozmiarze XXL jak np. Genesis Carbon 700 Maxi Cordura o wymiarach 900 na 420 mm. 

Genesis Krypton 555

Wytrzymałość i materiał

A co w kwestii wytrzymałości? - Podkładkę przed rozklejaniem się czy też pruciem zabezpieczono obszyciem krawędzi gęstym szwem maszynowym. Obszyta krawędź jest równa, aczkolwiek zauważyłem jeden potencjalny mankament, a jest nim trochę niechlujnie łączenie, które widać ze względu na nawarstwienie się nici w jednym punkcie. Teraz czas na słów kilka o samej Cordurze. Materiał jest połyskliwy oraz mocno zagęszczony, przez co jego powierzchnia zdaje się być równa i gładka. Dodatkowo ciężko jest też zobaczyć jego pojedyncze włókna. Pod kątem właściwości oraz zachowania materiału mamy tu do czynienia z typową podkładką speed gwarantującą nam wysoką prędkość ślizgu kosztem nieco niższej kontroli. W moim odczuciu ta powierzchnia świetnie spisuje się w praktyce. Cordura w styczności ze ślizgaczami generuje znikome tarcie i  nawet jeśli nie są one najwyższych lotów, to pomimo tego nadal mamy wrażenie jakby nasza mysz sufrowała po śliskiej tafli lodu. Dlatego jeśli poszukujecie mousepada stworzonego z myślą o grach dynamicznych, które wymagają wykonania wielu złożonych ruchów myszką w  krótkim czasie jak np. OSU! to myślę, że jest to idealny produkt dla waszych potrzeb.

Genesis Carbon 700X:

Podsumowanie

Podsumowując, Genesis Carbon 700XL stanowi bardzo ciekawą propozycję wśród podkładek typu Speed. Ogólnie nie doszukałem się w niej żadnych istotnych wad, które mogłyby zaburzyć komfort użytkowania czy też wpłynęłyby na krótką żywotność produktu. Całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie, nie ma tu mowy o żadnych większych niedoróbkach, poza troszkę niechlujnym szwem. Jej cena również  nie odstrasza, gdyż Carbon 700XL został sensownie wyceniony na kwotę 99 złotych, czyli tyle samo, co recenzowana przeze mnie myszka Genesis Krypton 555. Stąd też z czystym sercem mogę wam polecić Genesis Carbon 700XL jeżeli poszukujecie mousepada o niskim współczynniku tarcia, gładkim ślizgu i wymiarach w sam raz pod kompetetywne użytkowanie myszy. Natomiast jeśli chcielibyście coś znacznie większego, na czym zmieści się zarówno klawiatura jak i mysz, to zdecydowanie radziłbym zainteresować się Carbon 700 Maxi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Genesis Krypton 555 i Genesis Carbon 700XL Cordura - test. Idealny zestaw do 200 złotych?

 0