iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - test monitora Fast IPS 240 Hz. Marzenie e-sportowca

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - test monitora Fast IPS 240 Hz. Marzenie e-sportowca

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - test monitora Fast IPS 240 Hz. Marzenie e-sportowca

Czym musi wyróżniać się monitor dla e-sportowców? Przede wszystkim bardzo wysoką częstotliwością odświeżania obrazu, ale również w miarę kompaktowym rozmiarem, by gracz był w stanie objąć wzrokiem cały ekran, siedząc bardzo blisko wyświetlacza. Do tego dobrze byłby, aby panel nie smużył i nie miał powidoków, zapewniając obraz ostry jak żyleta, nawet w trakcie najbardziej dynamicznej akcji. iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix zdaje się spełniać wszystkie te wymagania, a przynajmniej w teorii. Sprawdzimy więc, czy nowość japońskiego producenta rzeczywiście spełnia pokładane w niej nadzieje i monitor jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagającej grupy graczy. Liczymy jednak na to, że najnowszy członek klanu Gold Phoenix ma nieco bardziej uniwersalny charakter i nie zawiedzie także w kilku innych aspektach, w tym jakości statycznego obrazu. Jeśli więc jesteście ciekawi, jak wypada G-Master GB2590HSU-B1 w praktyce, to zapraszamy do lektury. 

iiyama ​​G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix to 24,5-calowy monitor wyposażony w panel Full HD z częstotliwością odświeżania 240 Hz.

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - test monitora Fast IPS 240 Hz. Marzenie e-sport

iiyama ​​G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix to całkiem kompaktowy 24,5-calowy monitor. Zastosowany tu 8-bitowy panel charakteryzuje się rozdzielczością Full HD i częstotliwością odświeżania na poziomie aż 240 Hz. Co więcej, jest to matryca Fast IPS, co przekłada się nie tylko na szerokie kąty widzenia, ale i czas reakcji plamki na poziomie zaledwie 0,4 ms (MPRT). Takiej wartości, która jest w stanie zawstydzić nawet wyświetlacze TN, spodziewać można się jednak w ramach trybu MBR, czyli stroboskopowego podświetlenia, ale w standardowym również oczekujemy świetnych rezultatów. Monitor posiada także funkcję Black Tuner, zwiększającą widoczność w zacienionych obszarach, co pomaga graczom w szybszym wykrywaniu wroga. Oczywiście nie zabrakło też wsparcia dla synchronizacji adaptacyjnej, a konkretniej techniki FreeSync Premium, czyli z obsługą kompensacji niskiej liczby klatek na sekundę (LFC), co sprawia, że przejścia między ekranami są płynne, pozbawione przycięć i efektu rozrywania. 

Specyfikacja iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix
Przekątna matrycy 24,5''
Rozdzielczość natywna 1920 x 1080 px
Częstotliwość odświeżania 240 Hz; 48 - 240 Hz (FreeSync z LFC)
Gęstość pikseli 89,91 ppi
Typ panelu Fast IPS
Powłoka matrycy Antiglare, Hard coating (3H)
Maksymalna jasność 400 cd/m2
Kontrast statyczny 1000:1
Kąty widzenia 178/178 st.
Czas reakcji (MPRT) 0,4 ms
Pivot nie
VESA tak, 100x100
Złącza DisplayPort, HDMI, 2x USB 3.0
Waga 4,6 kg

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix na papierze rzeczywiście zdaje się oferować wszystko, czego od monitora wymagać mogą kompetytywni gracze, szczególnie ci lubujący się w szybkich shooterach, gdzie czas reakcji ma kluczowe znaczenie. Co więcej, sugerowana cena tego sprzętu to 1499 zł i choć nie jest to najtańszy tego typu model na rynku, to jednak łapie się na dolny przedział, więc możemy mówić o atrakcyjnej cenowo propozycji. Pytanie jednak, czy deklaracje producenta pokrywają się z rzeczywistością i czy GB2590HSU-B1 Gold Phoenix daje radę także w innych aspektach, jak kolory, kontrast czy jakoś podświetlenia?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - test monitora Fast IPS 240 Hz. Marzenie e-sportowca

 0