iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - test monitora Fast IPS 240 Hz. Marzenie e-sportowca

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - test monitora Fast IPS 240 Hz. Marzenie e-sportowca

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - podsumowanie

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix to naprawdę ciekawy produkt w ofercie japońskiego producenta. Widać, że monitor był tworzony z myślą o e-sportowych zastosowaniach, gdyż spełnia praktycznie wszystkie wymagania graczy ceniących sobie rywalizację w dynamicznych shooterach (i nie tylko). Przede wszystkim otrzymujemy 24,5-calowy panel Fast IPS o rozdzielczości 1080p i odświeżaniu 240 Hz. To parametry skrojone wręcz pod zawodowych graczy. Co więcej, bardzo niski czas reakcji matrycy przekłada się na płynny obraz w dynamicznych scenach, który pozbawiony jest irytującego smużenia, w czym pomagają również dopalacz i tryb stroboskopowego podświetlenia. Oczywiście nie zabrakło także wsparcia dla synchronizacji adaptacyjnej w postaci FreeSync Premium, ale monitor pomimo braku oficjalnej certyfikacji bez problemu radzi sobie też z G-Sync. Całości gamingowego charakteru dopełnia zaś niski input lag - w tym kluczowym aspekcie naprawdę trudno cokolwiek zarzucić najnowszemu przedstawicielowi klanu Złotego Feniksa. 

Widać, że monitor był tworzony z myślą o e-sportowych zastosowaniach, gdyż spełnia praktycznie wszystkie wymagania graczy ceniących sobie rywalizację w dynamicznych shooterach.

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - test monitora Fast IPS 240 Hz. Marzenie e-sport

Monitor ma jednak więcej zalet i do takowych zaliczyć trzeba również bardzo poprawne odwzorowanie kolorów, praktycznie z pełnym pokryciem gamutu sRGB i niskim błędem Delta E. Nie jest to co prawda sprzęt, który zadowoli profesjonalnych grafików, ale nie taki jest jego cel. Do tego dochodzi całkiem ergonomiczna podstawa, pozwalająca na regulację wysokości czy obrót o 90 stopni, hub USB 3.0 czy wbudowane głośniki, które nie zachwycają jakością, ale spełniają swoją rolę. Co zatem nie zagrało? Przede wszystkim wsparcie dla HDR, które jest tylko teoretyczne, a przyczepić musimy się też do jakości podświetlenia. Nie dosyć, że minimalna jasność ekranu jest zbyt wysoka, to jeszcze odchylenia w jasności przy krawędziach są zbyt duże jak na panel w tym rozmiarze (choć z zastrzeżeniem, że może się to mocno różnić w zależności od egzemplarza), a przydałby się też w końcu gruntowny lifting OSD. Jak więc widać wady nie są poważnego kalibru, a na dodatek sprzęt został całkiem korzystnie wyceniony, gdyż zapłacić trzeba za niego 1499 zł. Dlatego też iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix otrzymuje od nas ocenę 4.5/5 gwiazdek i rekomendację. Szukacie czegoś o zbliżonych parametrach? Zdecydowanie warto rzucić okiem na ten model. 

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix

iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - opinia

 iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - plusy:

 • Bardzo szybka matryca Fast IPS
 • Dobre odwzorowanie kolorów
 • 240 Hz i FreeSync Premium
 • Jakość wykonania
 • Ergonomia
 • Hub USB 3.0
 • Niski input lag
 • Dobra cena

 iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - minusy:

 • OSD do poprawy i sterowanie przyciskami, zamiast dżojstikiem
 • Problemy z jednorodnością podświetlenia
 • MBR nie działa z FreeSync/G-Sync
 • Powidoki i lekki overshoot w trybie MBR

 

Cena (na dzień publikacji): 1499 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix - test monitora Fast IPS 240 Hz. Marzenie e-sportowca

 0