iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 - test uniwersalnego monitora 21:9 (UWQHD)

iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 - test uniwersalnego monitora 21:9 (UWQHD)

iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 - Podsumowanie

Ostatecznie monitor iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 okazuje się być udanym następcą modelu ProLite XUB3490WQSU-B1, gdyż wprowadzone zmiany w większości przypadków (poza przeniesieniem huba USB na tył) traktować trzeba pozytywnie. Co prawda ergonomia i wykonanie pozostały praktycznie niezmienione, ale doceniamy poprawki w ramach OSD, które stało się bardziej przejrzyste i prostsze w użytkowaniu. Zastosowany panel IPS zapewnia szerokie kąty widzenia i nasycone kolory i choć raczej nie nadaje się do profesjonalnych zastosowań, to jednak obraz jest przyjemny dla oka, co w przypadku monitora do codziennej pracy w domu czy biurze oraz okazjonalnego grania ma istotniejsze znaczenie niż wskaźniki precyzji kolorów czy pokrycia gamutów. Proporcje 21:9 to z kolei niewątpliwa zaleta nie tylko w pracy, gdzie większa powierzchnia robocza zawsze jest na wagę złota (szczególnie jeśli preferujemy wielozadaniowość), ale i w trakcie oglądania filmów czy gier, w których XUB3493WQSU wypada nad wyraz dobrze, szczególnie na konsolach i jeśli pozostaniemy przy odświeżaniu 60 Hz.  

ProLite XUB3493WQSU-B1 kosztuje w sklepach niecałe 1800 zł i trzeba przyznać, że to bardzo ciekawa propozycja w tym segmencie.

​​​​iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 0 test uniwersalnego monitora 21:9

ProLite XUB3493WQSU-B1 kosztuje w sklepach niecałe 1800 zł i trzeba przyznać, że za tę cenę to bardzo ciekawa propozycja. Otrzymujemy bowiem monitor do codziennego użytku i do pracy biurowej, który nie zawodzi w dedykowanych mu scenariuszach, a potrafi nawet pozytywnie zaskoczyć (patrz gaming). Biorąc zaś pod uwagę, że podobnej klasy konkurenci (34 cale, UWQHD, IPS) są wyraźnie drożsi, to propozycja iiyamy powinna skusić osoby, które poszukują stosunkowo uniwersalnego monitora 21:9. Taka opcja może być szczególnie pożądana teraz, kiedy wielu z nas pracuje z domu w ramach home office. Oczywiście sprzęt nie jest bez wad i ewidentnie gorzej radzi sobie z odwzorowaniem kolorów (np od modelu XB3288UHSU, dedykowanego grafikom, do testu którego zapraszamy TUTAJ), a ponarzekać trzeba także na czas reakcji w trybie 75 Hz, choć trzeba pamiętać, że nie jest to sprzęt stricte gamingowy (mimo wszystko, to jednak nieco zmarnowany potencjał). Ostatecznie zasługuje jednak na mocną ocenę, dlatego postanowiliśmy przyznać ProLite XUB3493WQSU-B1 cztery gwiazdki (na pięć) i odznaczenie opłacalności.

iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1

 Panel IPS UWQHD zapewnia przyjemny dla oka obraz, PiP/PbP, FreeSync, solidne wykonanie, hub USB, ekran 21:9 bardzo dobrze sprawdza się wielozadaniowości, nada się do mniej wymagających gier i filmów, ergonomia podstawy, cena

 Odwzorowanie kolorów pozostawia nieco o życzenia, czas reakcji w trybie 75 Hz, HDR tylko w teorii  

Cena (na dzień publikacji): 1799 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 - test uniwersalnego monitora 21:9 (UWQHD)

 0