Intel NUC 12 Extreme: temperatury
Odczyty w trakcie testów komputera Intel NUC 12 Extreme dokonywałem przy zamkniętej i postawionej obok biurka obudowie, a więc w typowym wariancie użytkowania sprzętu. Temperatura w pomieszczeniu wahała się w zakresie 23-24 °C. Do wykonania pomiarów posłużył program HWiNFO64 w wersji 7.21-4725. Test polegał na 15-minutowym obciążeniu programem LinX 0.6.4 i trwającej tyle samo czasu rozgrywce w tytule Wiedźmin 3: Dziki Gon, dla sprawdzenia warunków termicznych odpowiednio procesora oraz karty graficznej. Wartości widniejące na wykresach są najwyższymi spośród zarejestrowanych.
Intel NUC 12 Extreme: kultura pracy
Do zmierzenia głośności NUC 12 Extreme użyto decybelomierz Voltcraft SL-100 o zakresie pomiarowym 30-130 dBA oraz dokładności ±1,5 dBA. Pomiary były wykonywane w godzinach nocnych, by poziom tła był jak najniższy. Decybelomierz został umieszczony w odległości 30 cm od obudowy komputera, zaś tło wynosiło 33,5 dBA.
Intel NUC 12 Extreme: pobór prądu
Do sprawdzenia zużycia energii posłużył watomierz Voltcraft Energy Logger 4000F, który charakteryzuje się klasą dokładności na poziomie ±1%, a także przetwornikiem True RMS. Ta ostatnia cecha zapewnia pomiar rzeczywistej wartości skutecznej, czyli faktycznie pobieranej przez urządzenie, a nie średniej podawanej przez tanie mierniki. Napięcie w sieci elektrycznej to oczywiście 230 V, natomiast częstotliwość 50 Hz. Wszelkie wartości na wykresach odnoszą się do kompletnej platformy testowej. Z uwagi na wysoką klasę sprzętu pomiarowego, w obu wypadkach wahania wskazań okazały się niewielkie, nieprzekraczające kilku watów. Dlatego jako odczyt właściwy przyjmuję wartość najczęściej pojawiającą się na wyświetlaczu watomierza.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel NUC 12 Extreme - Ten minikomputer jest szybszy od niejednego wielkiego peceta