KFA2 Prisma PR-02 - test budżetowego monitora z USB-C. To może być bestseller

KFA2 Prisma PR-02 - test budżetowego monitora z USB-C. To może być bestseller

KFA2 Prisma PR-02 - test budżetowego monitora z USB-C. To może być bestseller

Choć przeważnie testujemy monitory dla graczy z wyższej półki cenowej, to jednak statystyki mówią jasno, że najczęściej wybierane modele to tańsze konstrukcje do 1000 zł. Ba, bardzo dużą popularnością wciąż cieszą się najtańsze monitory z przedziału cenowego 500-700 zł, gdyż użytkownicy PC chętniej przedkładają wydajność nad jakość obrazu. Postanowiliśmy więc przetestować coś z tego segmentu, a tak się składa, że KFA2 podesłało nam do recenzji model Prisma PR-02, który idealnie wpisuje się w te założenia. Jest to dość uniwersalny sprzęt, który sprawdzić ma się przede wszystkim w codziennym użytkowaniu, w tym w pracy biurowej, ale duża matryca VA powinna dobrze spisywać się też w filmach, a urządzenie zdaje się mieć także lekkie gamingowe zacięcie, o czym świadczy obsługa technologii synchronizacji adaptacyjnej (G-Sync Compatible).

Dużym atutem KFA2 Prisma PR-02 jest niewątpliwie obecność złącza USB-C z obsługą DP, co rzadko zdarza się w tej półce cenowej.

KFA 2 Prisma PR-02

KFA2 Prisma PR-02 to 27-calowy monitor z 8-bitową matrycą VA o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli. Oczywiście ostrość obrazu 1080p przy tak długiej przekątnej nie będzie dla wielu osób wystarczająca, ale naszym zdaniem jest to jeszcze akceptowalna granica, szczególnie dla użytkowników, którzy poszukują większego wyświetlacza do słabszych PC, które i tak nie poradzą sobie z wyższymi rozdzielczościami. Poza tym panel VA gwarantuje wysoki kontrast (3000:1) i relatywnie szerokie kąty widzenia (deklarowane 178 stopni zarówno w pionie, jak i poziomie, chociaż wiadomo, że nie będzie wyglądać to tak dobrze jak w IPS-ach czy OLED-ach). Maksymalna jasność wynosi zaś 250 nitów, co również jest standardem w monitorach klasy ekonomicznej. Częstotliwość odświeżania to zaś 75 Hz i cieszy fakt, że zdecydowano się na nieco niższą wartość niż w typowych biurówkach, gdzie przeważnie otrzymujemy 60 Hz. Różnica może nie wydawać się duża, ale to praktycznie blisko 30% wzrost. Jeśli zaś dołożymy do tego obsługę G-Sync, to Prisma PR-02 może okazać się całkiem kompetentnym monitorem do mniej wymagających gier. Dużym atutem jest tu niewątpliwie obecność złącza USB-C z przesyłem obrazu.

Specyfikacja KFA2 Prisma PR-02
Przekątna matrycy 27''
Rozdzielczość natywna 1920 x 1080 px
Częstotliwość odświeżania 75 Hz; Adaptive Sync: 48 - 75 Hz 
Gęstość pikseli 108,79 ppi
Typ panelu VA
Powłoka matrycy Antiglare, Hard coating (3H)
Maksymalna jasność SDR: 250 cd/m2
Kontrast statyczny 3000:1
Kąty widzenia 178/178 st.
Czas reakcji 8 ms GtG
Pivot nie
Złącza DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, USB-C (DP)
Inne Zintegrowane głośniki
Waga 4,65 kg

KFA2 Prisma PR-02 to przy okazji jeden z najtańszych monitorów w swojej klasie, a w gruncie rzeczy trudno znaleźć tańszy model wyposażony w 27-calowy panel VA 1080p. Produkt ten może więc mocno powalczyć w budżetowym segmencie, o ile nie odkryjemy jakichś istotnych wad, które dyskwalifikują go już na starcie. Bez zbędnego przedłużania sprawdźmy więc, z czym konkretnie mamy do czynienia. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: KFA2 Prisma PR-02 - test budżetowego monitora z USB-C. To może być bestseller

 0