Mercusys MR50G - recenzja routera klasy AC1900 w bardzo niskiej cenie

Mercusys MR50G - recenzja routera klasy AC1900 w bardzo niskiej cenie

Mercusys MR50G - Podsumowanie

Mercusys MR50G zdaje się dobrze realizować postawione przed nim wyzwania. Tym samym otrzymujemy naprawdę wydajny router, skierowany do osób, które oczekują od sprzętu sieciowego przede wszystkim mocnego Wi-Fi oraz praktycznie bezobsługowej pracy. Co prawda MR50G posiada kilka funkcji, które mogą nakłonić ich do zagłębienia się w panel kontrolny routera, jak choćby kontrola rodzicielska, ale producent mógł ułatwić to zadanie, oferując wsparcie dla aplikacji mobilnej, której niestety tu nie uświadczymy. Jeśli zaś jesteśmy już przy brakach, to trzeba wspomnieć, że nie znajdziemy tu żadnego portu USB, a co więcej, na pokładzie znajdują się tylko dwa porty LAN (choć oba w standardzie gigabitowym). To jednak praktycznie jedyne wady tego routera (no może jeszcze brak wsparcia dla polskiego języka przez software) i choć dla części osób mogą one przekreślać ten produkt, to spora grupa klientów nie zwróci na nie nawet uwagi.

...jest to bodajże najtańszy tego typu model na naszym rynku, a testy wydajnościowe pokazują, że potrafi on zawstydzić nawet wyraźnie droższe urządzenia.

Mercusys MR50G - recenzja routera klasy AC1900 w bardzo niskiej cenie

W zamian otrzymają solidnie wykonany i stylowy router, który dostarcza zaskakująco wysoką wydajność (zarówno w połączeniach bezprzewodowych, jak i z wykorzystaniem przewodowego interfejsu), bardzo dobrą siłę sygnału oraz proste w obsłudze oprogramowanie, które nie przytłacza mnogością opcji. To wszystko w naprawdę atrakcyjnej cenie, jak na router klasy AC1900. Ba, jest to bodajże najtańszy tego typu model na naszym rynku, a testy wydajnościowe pokazują, że potrafi on zawstydzić nawet wyraźnie droższe urządzenia. Jego wartość dodatkowo zwiększają takie technologie jak Smart Connect czy MU-MIMO 3x3. Tym samym, Mercusys otrzymuje od nas wysoką ocenę 4/5 gwiazdek oraz odznaczenie opłacalności. Jeśli więc zależy Wam na niedrogim, ale wydajnym routerze, który nie jest przeładowany opcjami i bazuje przede wszystkim na sieci Wi-Fi, model ten może być strzałem w dziesiątkę. 

Mercusys MR50G

 wysoka wydajność (zarówno w połączeniach przewodowych, jak i bezprzewodowych), funkcjonalne proste oprogramowanie, solidne wykonanie, prosta konfiguracja, stabilność pracy, siła sygnału, Beamforming, Smart Connect i MU-MIMO 3x3, cena 

 brak wsparcia dla alternatywnego oprogramowania, brak aplikacji mobilnej do zarządzania routerem, brak USB, anteny zintegrowane na stałe, zaledwie 2 porty LAN,  brak wsparcia dla polskiego języka przez software

Cena (w dniu publikacji): 169 zł

Gwarancja: 24 gwarancja

Produkt kupisz w sklepie 

Do testu dostarczył:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mercusys MR50G - recenzja routera klasy AC1900 w bardzo niskiej cenie

 0