Wygląd zewnętrzny
Obudowę zapakowano w duży lakierowany karton, na którym znajdziemy podstawowe dane dotyczące produktu. Sprzęt zabezpieczono solidnymi piankowymi formami oraz folią. Zawartość opakowania, poza samą obudową MSI MPG Sekira 500X, jak na produkt premium nie jest zbyt bogata i obejmuje tylko podstawowe akcesoria montażowe (śrubki, dystanse, opaski, itd.) oraz bardzo podstawową instrukcję obsługi. Z niestandardowych rzeczy mamy zaślepkę na koszyk HDD na piwnicę oraz zestaw do pionowego zamontowania karty graficznej.
MSI MPG Sekira 500X to duża konstrukcja, wg specyfikacji mid-tower, o wymiarach 545,5×232×530 mm, czyli nieco większa od Corsair Obsidian 500D RGB SE Premium. Flagowiec od MSI to obudowa z charakterystycznymi ostrymi krawędziami, a boczne otwory wentylacyjne na topie, froncie oraz stopki zostały ukryte pod stalową siatką mesh o małych oczkach, która jednocześnie pełni funkcje filtra przeciwkurzowego. Na obu bokach mamy uchylne na zawiasach panele ze szkła hartowanego. Specjalne uchwyty ułatwiają ich otwieranie, a całość przy obudowie przytrzymują magnesy. Ponadto szyby mają dookoła czarną ramkę, która poprawia ogólny wygląd. Przedni panel to połączenia szkła i aluminium przedzielonego ukośnym paskiem LED, pod którymi znajdują się dwa 200 mm wentylatory, z czego jeden podświetlany jest adresowanymi diodami RGB. Na topie Sekiry 500X również mamy taflę szkła, pod którą skrywane są dwa 200-milimetrowe wentylatory ARGB.
MSI MAG Vampiric 010 - test taniej markowej gamingowej obudowy od MSI
Panel przedni oraz tył MSI MPG Sekira 500X
Przedni panel to, jak wspominałem, połączenia szkła i szczotkowego aluminium przedzielonego ukośnym paskiem LED oraz podświetlanym logiem MSI, pod którymi znajdują się dwa 200 mm wentylatory, z czego jeden podświetlany jest adresowanymi diodami RGB. Powietrze jest zasysane przez otwory wentylacyjne, które osłania stalowa siatka mesh o małych oczkach, jednocześnie pełniąca funkcję filtra przeciwkurzowego. Z tyłu, na spodzie, jest miejsce na zasilacz, który możemy zamontować w dwóch pozycjach - wentylatorem w dół lub do góry. MSI MPG Sekira 500X posiada osiem miejsc dla kart rozszerzeń, które osłaniają śledzie z perforowanej blachy. Wszystkie są przykręcane, natomiast obok mamy zaślepkę, pod którą znajdują się kolejne dwa miejsca, umożliwiające montaż karty graficznej w pozycji pionowej. Do tego celu musimy skorzystać z dołączonej specjalnej blachy. Na górze mamy otwór na panel I/O płyty głównej oraz kratkę wentylatora wyciągającego ciepłe powietrze, którym jest fabrycznie zamontowana 120-milimetrowa sztuka z ARGB, a maksymalnie możemy zainstalować wentylator o rozmiarze 140 mm. Nad nim jest dodatkowa kratka wentylacyjna, o otworach w lekko zaokrąglanym trójkątnym kształcie.
Na panelu MSI MPG Sekira 500X znajdziemy:
- 4 × USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
- 1 × USB 3.1 typu C (podłączane wewnętrznie),
- 1 × słuchawki (HD Audio),
- 1 × mikrofon (HD Audio),
- 1 × przycisk POWER,
- 1 × przycisk zmieniający tryb podświetlania LED,
- jedną diodę sygnalizującą pracę.
MSI MAG Vampiric 010 - test taniej markowej gamingowej obudowy od MSI
Góra obudowy to kolejny panel ze szkła hartowanego, pod którym mamy fabrycznie zainstalowane dwa 200-milimetrowe wentylatory z podświetlaniem ARGB. Pod nimi natomiast miejsce na zamontowanie chłodnicy o rozmiarze do 360 mm. Od strony frontu mamy część wykonaną ze szczotkowanego aluminium, gdzie znajduje się przedni panel I/O.
Stopki zostały w tym modelu rozwiązane w całkowicie inny sposób i tworzą je długie na całą obudowę płozy. Od spodu znajdziemy dwa filtry siateczkowe w plastikowej ramce - jeden osłania zasilacz, drugi miejsce przy froncie. Jedynym problemem może być czyszczenie filtra od przodu, gdyż aby go wysunąć, musimy zdemontować przedni panel.
Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI MPG SEKIRA 500X - test obudowy dla prawdziwego entuzjasty