MSI MAG Vampiric 010 - test taniej markowej gamingowej obudowy od MSI

MSI MAG Vampiric 010 - test taniej markowej gamingowej obudowy od MSI

MSI MAG Vampiric 010 - test taniej, markowej gamingowej obudowy od MSI

Składając komputer, najczęściej większość pieniędzy wydajemy na płytę główną, procesor, pamięć RAM i kartę graficzną, a za to, co zostanie wybieramy zasilacz oraz obudowę. Istotnym pytaniem jest więc, czy da się znaleźć obudowę komputerową, która spełnia dzisiejsze standardy jak szkło hartowane czy podświetlanie RGB, a do tego nie zrujnuje portfela? Teoretycznie nie jest to większym wyzwaniem, ale jeśli będziemy chcieli nabyć model markowany logotypem jednego z popularnych producentów komponentów PC, może być już problem, a do tego z reguły czeka nas dodatkowy podatek za znaczek. Jeśli szukacie właśnie takiej obudowy, to warto zwrócić swój wzrok na portfolio firmy MSI, która ma w swojej ofercie konstrukcję MAG Vampiric 010, spełniającą te założenia, a do tego dostępną w cenie około 240 zł. Zdziwieni? Też byłem, gdy poznałem przytoczoną przed chwilą kwotę, ale jak widać, można zrobić ciekawą, a zarazem w niskiej cenie, gamingową obudowę sygnowaną logiem MSI. Dla mnie jest to miły ukłon dla fanów marki, ale wciąż pozostaje pytanie o praktyczny aspekt jej użytkowania. Zobaczmy zatem, co MAG Vapiric 010 oferuje.

MSI MAG Vampiric 010 to obudowa z panelem ze szkła hartowanego oraz podświetlaniem RGB, a do tego sygnowana logiem MSI. Jak dla mnie to piękny ukłon dla fanów marki, szczególnie tych, którzy nie chcą wydawać majątku na obudowę.

Test obudowy MSI MAG Vampiric 010

 Test MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z 8G. Mały Turing w wersji ekskluzywnej

MSI MAG Vampiric 010 to zgrabna skrzynka w formacie mid-tower z dwukomorowym wnętrzem. To ostatnie gwarantuje sporo miejsca, nie tylko na coolery konwencjonalne, ale również na kompaktowe chłodzenia cieczą AIO. Na froncie zmieścimy chłodnicę w rozmiarze 360 mm, natomiast na topie 240 lub maksymalnie 280 mm, co daje nam spore możliwości. W obudowie zamontujemy karty graficzne długie na 350 mm (MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z 8G zmieści się bez problemu). Aby zapanować nad aranżacją okablowania, producent przewidział liczne przepusty w tacce płyty głównej, aczkolwiek jak na budżetową konstrukcję przystało, na gumowe osłony nie mamy co liczyć. W obudowie pomieścimy do czterech nośników danych, 4x2,5" lub 2x2,5" i 2x3,5", oraz maksymalnie sześć wentylatorów. Jak widać, specyfikacja MAG Vampiric 010 nie odstaje znacząco od droższych modeli, natomiast zachowuje atrakcyjną cenę. Do tego nie mogę pominąć faktu zainstalowania ciekawego wentylatora - co prawda tylko jednego, ale za to z adresowanymi diodami LED ARGB podświetlającymi łopatki. Natomiast gamingowego charakteru dodaje frontowy panel, który jest iluminowany paskiem z diodami LED RGB.

Specyfikacja MSI MAG Vampiric 010

MSI MAG Vampiric 010
Kod produktu  MAG Vampiric 010
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 475×210×423 mm
Standard mITX/mATX/ATX
Waga 7,4  kg
Liczba zatok na nośniki danych 4 (4x2,5" lub 2x2,5" i 2x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 7
Maksymalna dł. GPU  350 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 167 mm
System chłodzenia
  • max. 6 wentylatorów 120 mm
  • zamontowane: tył 1 x 120 mm ARGB LED
Filtry przeciwkurzowe tak (zasilacz oraz top obudowy)
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
  • 2 × USB 2.0 + 1 x USB 3.0  (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × słuchawki (HD Audio),
  • 1 × mikrofon (HD Audio),
  • 1 × przycisk POWER,
  • 1 × przycisk RESET.
  • 1 x przycisk zmiany podświetlania
Kontrolery brak

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI MAG Vampiric 010 - test taniej markowej gamingowej obudowy od MSI

 0