Patriot Viper Steel RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 18. Test nowego zestawu RAM z podświetleniem LED

Patriot Viper Steel RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 18. Test nowego zestawu RAM z podświetleniem LED

Test podświetlanej pamięci DDR4 Patriot Viper Steel RGB

Jakiś czas temu mieliśmy okazję poinformować Was o wprowadzeniu do sprzedaży kolejnych zestawów RAM z linii Patriot Viper Steel RGB, charakteryzujących się niższymi opóźnieniami względem wcześniej dostępnych modeli. Tematem przewodnim niniejszego testu będzie jeden z nowych wariantów, a konkretniej wersja o pojemności 2x8 GB i parametrach fabrycznych 3600 MHz CL 18. Jak nazwa wskazuje, moduły mogą się pochwalić wielobarwną iluminacją diodami LED, co aktualnie jest cechą pożądaną, jako że pomimo sprzeciwu bardziej konserwatywnych entuzjastów pecetów podświetlane komponenty mają liczne grono oddanych fanów, które stale się powiększa. Z kolei co do ustawień domyślnych, są typowe dla przystępnych cenowo zestawów DDR4 o tym zegarze i notabene w ofercie Patriota znajduje się też model o dokładnie takich samych parametrach, ale pozbawiony iluminacji, tj. z rodziny Viper Steel. Przy czym sama specyfikacja to rzecz jasna nie wszystko, bo istotne są również wykorzystane kości, od których zależy potencjał podkręcania. Jak ten oraz inne aspekty wyglądają w przypadku recenzowanego produktu, dowiecie się niebawem.

Testowany zestaw RAM Patriot Viper Steel RGB to jeden z niedawno wprowadzonych modeli o niższych opóźnieniach. Zobaczmy, jak pamięć ta poradzi sobie w testach.

Patriot Viper Steel RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 18. Test nowego zestawu RAM z podświetleniem LED

 Viper Venom RGB 2x16 GB 6200 MHz. Test nowej rodziny pamięci DDR5

Patriot Viper Steel RGB - krótka charakterystyka

Jeżeli chodzi o portfolio marki Patriot, przez pewien czas w ofercie firmy można było znaleźć dwie rodziny pamięci DDR4 z podświetlanymi modułami - Viper RGB i Viper Steel RGB. Aktualnie na placu boju pozostała jednak tylko jedna z nich, tzn. dzisiejsza bohaterka, bo pierwsza z wymienionych linii odeszła w stan spoczynku. W skład Viper Steel RGB wchodzą moduły o pojemności 8 GB, 16 GB i 32 GB, dostępne pojedynczo i w parach. Za to w kwestii parametrów fabrycznych do wyboru mamy 3200 MHz CL 18, 3600 MHz CL 20, 3200 MHz CL 16, 3600 MHz CL 18 oraz 4133 MHz CL 19 – ten ostatni na kościach Samsung B-Die. Dwa pierwsze warianty dostępne były od razu po debiucie Viper Steel RGB, tj. pod koniec 2020 roku, a pozostałe dołączyły dopiero niedawno, być może w związku z wycofaniem serii Viper RGB. Innymi słowy, omawiana rodzina została przez producenta trochę upodobniona do zwykłej Viper Steel, ale nadal spora liczba kombinacji taktowania oraz opóźnień pozostaje dostępna tylko w wersji bez diod LED. Biorąc pod uwagę, że obecnie uwaga firm zajmujących się pamięcią RAM skupiona jest głównie na nowym standardzie DDR5, wydaje się, że stan ten się już nie zmieni, ale oczywiście nie można tego wykluczyć.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Patriot Viper Steel RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 18. Test nowego zestawu RAM z podświetleniem LED

 0