Patriot Viper V380 - recenzja headsetu klasy premium z RGB i 7.1

Patriot Viper V380 - recenzja headsetu klasy premium z RGB i 7.1

Patriot Viper V380 - recenzja headsetu klasy premium z RGB i 7.1

Należąca do Patriota marka Viper Gaming coraz lepiej radzi sobie na rynku, dostarczając kolejne udane produkty. Mieliśmy już okazję testować dyski SSD, klawiatury czy myszki oznaczone „żmijowym” logiem tego producenta, ale tak się złożyło, że jakoś omijały nas słuchawki Viper Gaming, więc postanowiliśmy nadrobić te zaległości. Nadarzyła się ku temu idealna okazja, a mianowicie premiera nowego flagowego modelu Viper V380, który już na pierwszy rzut oka ma całkiem sporo do zaoferowania. Mowa tu choćby o wirtualnym dźwięku przestrzennym 7.1, podświetleniu RGB czy odczepianym mikrofonie z redukcją szumów. Producent obiecuje ponadto wygodną i solidną konstrukcją oraz wysokiej jakości dźwięk generowany przez 53 mm przetworniki, co gwarantować ma pełne zanurzenie w świecie gry w trakcie rozgrywki. Mając na uwadze fakt, że są to oczywiście typowe marketingowe hasła, mimo wszystko byliśmy mocno ciekawi, jak wypada topowy headset Patriota w akcji. Jeśli również szukacie odpowiedzi na to pytanie, to dobrze trafiliście, więc zapraszamy do lektury.

Viper V380 ma całkiem sporo do zaoferowania. Mowa tu choćby o wirtualnym dźwięku przestrzennym 7.1, podświetleniu RGB czy odczepianym mikrofonie z redukcją szumów.

Audictus Voyager - recenzja słuchawek klasy DJ Monitor

Standardowo, zanim przejdziemy do szczegółów, warto najpierw wyjaśnić, czym dokładnie jest Viper V380. Mamy tu do czynienia z gamingowym headsetem stereo, wykorzystującym typowe przewodowe połączenie do komunikacji z naszym PC. Z racji tego, że słuchawki posiadają złącze USB, nie potrzebujemy dodatkowej karty dźwiękowej, a zastosowane tu zintegrowane rozwiązanie wypada lepiej od większości układów audio, jakie stosowane są na płytach głównych. Co więcej, „dźwiękówka” w V380 jest zoptymalizowana pod kątem tych konkretnych słuchawek i umożliwia obsługę wirtualnego dźwięku przestrzennego. Co prawda taki efekt da się uzyskać na każdych słuchawkach stereo za pomocą osobnego oprogramowania, ale wbrew pozorom jakość takiej emulacji dźwięku surround potrafi być naprawdę diametralnie różna. Cena Viper V380 to 339 zł i trzeba przyznać, że nie jest to niska kwota, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że mówimy o flagowym modelu z licznymi bajerami i dodatkowymi funkcjonalnościami, a poza tym nie wypada on drożej od produktów konkurencyjnych firm z tego segmentu. Ocenę tego aspektu pozostawimy sobie jednak na koniec.

Specyfikacja Patriot Viper V380

 • Pasmo przenoszenia: 20-20000 Hz
 • Średnica głośnika: 53 mm
 • Dynamika głośników: 107 ± 3 dB
 • Impedancja głośników: 64 Ohm
 • Typ słuchawek: wokółuszne
 • Mikrofon: TAK (100 Hz – 10 kHz)
 • Regulacja głośności: TAK
 • Waga: ~320 g
 • Złącza: USB
 • Dodatkowo: wirtualny dźwięk 7.1, RGB LED
 • Oprogramowanie: Viper V380
 • Cena: 339 zł

Pokaż / Dodaj komentarze do: Patriot Viper V380 - recenzja headsetu klasy premium z RGB i 7.1

 0