Premiera Fractal Meshify 2 Nano. Obok tej obudowy mITX nie da się przejść obojętnie

Premiera Fractal Meshify 2 Nano. Obok tej obudowy mITX nie da się przejść obojętnie

Wygląd zewnętrzny Fractal Meshify 2 Nano

Obudowę zapakowano w szary karton (bez połysku), na którym znajdziemy podstawowe dane dotyczące produktu i grafikę poglądową. Zawartość zabezpieczono styropianowymi formami i folią. Poza obudową w komplecie znajdziemy akcesoria montażowe (śrubki, dystanse, opaski plastikowe, podkładki gumowe do montażu dysków) oraz szmatkę z logiem Fractal do czyszczenia szkła hartowanego.

Producent zrezygnował z dodawania buzzera do płyty głównej, no i chyba słusznie, raczej nikt go nie podłącza. 

Fractal Meshify 2 Nano to obudowa o wymiarach 396 x 205 x 361 mm (wys.×szer.×gł.). Elementami wyróżniającymi są tu charakterystyczny meshowy panel przedni oraz wykonany z hartowanego szkła panel boczny. Bok od strony serwisowej wykonano z pełnego arkusza blachy, oba panele mocowane są na zatrzaski. Fractal Meshify 2 Nano to dwukomorowa konstrukcja obsługująca tylko dwa formaty płyt głównych Mini-DTX oraz mITX. Za doprowadzenie powietrza do obudowy odpowiada meshowy stalowy panel przedni typowy dla serii Meshify.

Panel przedni oraz tył Fractal Meshify 2 Nano

Świeże powietrze dostaje się do wnętrza obudowy przez duży frontowy przedni panel z siatki stalowej typu mesh, front jest uchylany na prawy bok. Na jego wewnętrznej stronie mamy wsuwany od góry siateczkowy filtr przeciwkurzowy, ale żeby go zdemontować, musimy wypiąć drzwiczki frontowe.

Tył obudowy wygląda typowo, na spodzie jest miejsce na zasilacz, który możemy zamontować  wentylatorem w dół lub w górę i jest on montowany w ramkę i wsuwany od tyłu. Obudowa oferuje nam dwa miejsca dla kart rozszerzeń, a śledzie są przykręcane i wykonano je z perforowanej blachy. Podczas wyboru karty graficznej musimy mieć to na uwadze. Na górze mamy otwór na panel I/O płyty głównej oraz kratkę wentylatora wyciągającego ciepłe powietrze, którym jest Fractal Dynamic X2 GP-12 o rozmiarze 120 mm i prędkości 1200 obr./min, sterowany napięciowo. 

Panel frontowy I/O

Na panelu przednim I/O do dyspozycji mamy łącznie trzy złącza USB, dwa 3.0 i jeden port USB typu C. Odległości między portami USB są odpowiednie i bez problemu podłączymy wiele pendrive'ów jednocześnie. 

Na panelu Fractal Meshify 2 Nano znajdziemy:

  •  2 × USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
  •  1 x USB typ C
  •  1 × słuchawki (HD Audio),
  •  1 × mikrofon (HD Audio),
  •  1 × przycisk POWER,
  •  1 × przycisk RESET.

Top obudowy to standardowo kratka wentylacyjna, którą możemy zdjąć, ciągnąc z tyłu obudowy do góry, pod nią zainstalowano siateczkowy filtr przeciwkurzowy, który jest w plastikowej ramce i wysuwa się do tyłu. Na kratce mamy otwory mocowania dwóch kolejnych wentylatorów 120 lub 140 mm, to otwory montażowe w postaci tzw. fasolek. Jakby tego było mało, blachę możemy zdjąć, dzięki czemu mamy swobodny dostęp do krawędzi płyty głównej, gdzie często w płytach mITX znajduje się sporo złączy, jak SATA, USB, zasilanie ATX 24 itp. Krótko mówiąc, sporo to upraszcza, szkoda tylko, że sam zauważyłem to dopiero po zmontowaniu platformy :(

Na spodzie obudowy znajdziemy cztery duże stopki z naklejony kawałkiem gumy, która ma właściwości antypoślizgowe, obudowę trudno się przesuwa po biurku, więc się sprawdzają. Otwory pod zasilaczem zakrywa siateczkowy filtr przeciwkurzowy, który typowo dla Fractala wysuwa się do przodu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera Fractal Meshify 2 Nano. Obok tej obudowy mITX nie da się przejść obojętnie

 0