Premiera Fractal Meshify 2 Nano. Obok tej obudowy mITX nie da się przejść obojętnie

Premiera Fractal Meshify 2 Nano. Obok tej obudowy mITX nie da się przejść obojętnie

Fractal Meshify 2 Nano - podsumowanie i ocena

Fractal Meshify 2 Nano to niewielka, ale przewiewna obudowa dla płyt głównych w formacie Mini-ITX - idealna dla mocnej karty graficznej w połączeniu z wydajnym procesorem, który możemy schłodzić równie wydajnym AiO z radiatorem 280 mm, jak niedawno testowany Corsair iCUE H115 RGB ELITE. Nowość z oferty Fractal bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła możliwościami wentylacji, bo w obudowie możemy zastosować do sześciu wentylatorów, choć należy zaznaczyć, że już seryjne chłodzenie jest wystarczające, m.in. za sprawą tzw. air duct. Dzięki niemu na froncie możemy zainstalować do dwóch wentylatorów 140 mm, a powietrze z dolnego jest kierowane bezpośrednio na kartę graficzną, zapewniając jej optymalne warunki pracy, co zresztą widać po testach. Ogromną zaletą jest też funkcjonalność obudowy, wszystko jest tu dobrze przemyślane i możemy nawet odkręcić top, by zyskać lepszy dostęp do komponentów. Aranżacja okablowania jest świetna, wszędzie są opaski rzepowe - w tej obudowie po prostu nie da się brzydko ułożyć kabli. Góra, front oraz spód obudowy zabezpieczają filtry przeciwpyłowe, do których mamy łatwy dostęp i co ważne ten od PSU wysuwamy do przodu, więc nie ma konieczności wywracania stanowiska do góry nogami. Co więcej, Meshify 2 Nano to również cicha obudowa, co dla części użytkowników ma duże znaczenie.

Jeżeli nie macie miejsca na Midi Tower, a potrzebujecie wydajnego PC-ta do gier lub pracy i nie chcecie, by wasze komponenty się przegrzewały, to warto zainteresować się Meshify 2 Nano.

Czy ta obudowa ma zatem jakieś wady? Chyba tylko wysoką cenę... a mówiąc zupełnie poważnie, jest to niewielka obudowa i niestety musimy być świadomi niektórych ograniczeń, jak choćby tylko dwa sloty na GPU, które może mierzyć maksymalnie 306 mm, a w przypadku zastosowania AiO na froncie należy odjąć kolejne 27 mm. To, jakie chłodzenie powietrzne nam się zmieści, zależy zaś bardziej od płyty głównej, by cooler CPU nie zasłaniał slotu PCI-E x16.

  Test Fractal Design Meshify 2 XL

Za testowany model Fractal Meshify 2 Nano musimy zapłacić 99 USD, czyli ok. 500 zł. Nie jest to mało, ale w zamian otrzymujemy wysokiej jakości funkcjonalną, cichą i zoptymalizowaną na przepływ powietrza obudowę. Jeżeli nie macie miejsca na Midi Tower, a potrzebujecie wydajnego PC-ta do gier lub pracy i nie chcecie, by wasze komponenty się przegrzewały, to warto zainteresować się Meshify 2 Nano. Ode mnie dostaje 5 gwiazdek oraz odznaczenia rekomendacja i wydajność, bo to naprawdę świetna obudowa.

Fractal Meshify 2 Nano

 

Fractal Meshify 2 Nano - opinia

 Fractal Meshify 2 Nano - plusy:

 • Design
 • Wysoka jakość
 • Dobry system chłodzenia
 • Dobra kultura pracy
 • Przemyślane wnętrze
 • Dwa wentylatory w zestawie
 • Air duct
 • Kompatybilność z dużymi PSU do 200 mm długości
 • Prosty montaż
 • Kompatybilność z AIO 280 mm

 Fractal Meshify 2 Nano - minusy:

 • Cena
 • Wentylatory bez sterowania sygnałem PWM

 

Cena na dzień publikacji: ok. 500 zł

Gwarancja: 2 lata

Sprzęt do testów dostarczył:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera Fractal Meshify 2 Nano. Obok tej obudowy mITX nie da się przejść obojętnie

 0