Test Fractal Design Meshify 2 XL - obudowa nie tylko dla graczy

Test Fractal Design Meshify 2 XL - obudowa nie tylko dla graczy

Test Fractal Design Meshify 2 XL - obudowa nie tylko dla graczy

Fractal Design od wielu lat produkuje świetnie wykonane i zaprojektowane obudowy komputerowe. Szwedzkie obudowy są niemal dwa razy cięższe niż konkurencyjne rozwiązania, a to dlatego, że tutaj się nie oszczędza na jakości materiałów (czytaj grubości blachy). Fractal Design zasłynęła z wyciszanych serii Define oraz przewiewnych Meshify, sam do tej pory posiadam pancerną Define XL1 i złego słowa o niej powiedzieć nie mogę.  Tym razem do redakcji przyjechał najnowszy produkt Fractal Design, a dokładnie Meshify 2 XL. Ta przerośnięta wersja midi tower jest zaprojektowana pod wydajne systemy do gier z customowym chłodzeniem wodnym, ale dobrze się również sprawdzi w profesjonalnych stacjach roboczych płytami głównymi klasy serwerowej oraz rozbudowanymi macierzami dyskowymi, czy kilkoma kartami graficznymi. Front z siatki mesh zapewni nieograniczony dostęp chłodnego powietrza, a szkło hartowane na boku wyeksponuje nasze komponenty i układ chłodzenia cieczą. Do tego mamy duże możliwości  konfiguracji i beznarzędziowy dostęp do filtrów i wnętrza.  Nie ma co przedłużać, zapraszam na test.

Meshify 2 XL to obudowa nie tylko dla graczy i entuzjastów customowych układów chłodzenia wodnego, ale dobrze się również sprawdzi w profesjonalnych stacjach roboczych z kilkoma kartami graficznymi oraz rozbudowanymi macierzami dyskowymi.

 be quiet! Pure Base 500DX White - test pięknej i cichej obudowy

Meshify 2 XL to obudowa, która oferuje nam wiele możliwości nie tylko pod kątem budowy pętli chłodzenia cieczą z dużymi radiatorami do 480 mm długości, pełnym pakietem filtrów przeciwkurzowych, które można łatwo zdemontować i oczyścić (nawet ten od spodu), ale obsługuje bardzo duże płyty główne jak E-ATX oraz kilkuprocesorowe serwerowe w standardzie SSI-CEB / SSI-EEB. Do tego, zamiast pompy wody możemy przestawić część tacki płyty głównej, tworząc przestrzeń na macierze HDD dla aż 18 nośników danych 3,5" i kolejne 5 SSD. Za standardowe chłodzenie odpowiadają trzy 140 mm wentylatory, których możemy łącznie zainstalować do 9 x 140 mm lub 11 x 120 mm, co z opcją instalacji radiatorów LC do 480 mm daje nam niemal nieograniczone możliwości rozbudowy chłodzenia.

Specyfikacja Fractal Design Meshify 2 XL

Fractal Design Meshify 2 XL
Kod produktu  FD-C-MES2X-02
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 566x240x600 mm
Standard E-ATX / ATX / mATX / Mini-ITX / EE-ATX / SSI-CEB / SSI-EEB
Waga 16,4 kg
Liczba zatok na nośniki danych 18 (2x2,5" + 16x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 9 + 3 pionowe dla GPU
Maksymalna dł. GPU  359 mm lub na otwartej przestrzeni do 549 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 185 mm
System chłodzenia
  • max. 9 x 140 mm lub 11 x 120 mm
  • zamontowane: front 2 x 140 mm Dynamic X2 GP-14
  • zamontowane: tył 1 x 140 mm Dynamic X2 GP-14
Filtry przeciwkurzowe tak, PSU, front, góra
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
  • 2 × USB 3.0  (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × USB 3.1 Type C Gen 2 (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × mikrofon
  • 1 x słuchawki,
  • 1 x przycisk RESET,
  • 1 × przycisk POWER.
Kontrolery kontroler wentylatorów PWM
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Fractal Design Meshify 2 XL - obudowa nie tylko dla graczy

 0