Test Fractal Design Meshify 2 XL - obudowa nie tylko dla graczy

Test Fractal Design Meshify 2 XL - obudowa nie tylko dla graczy

Podsumowanie i ocena końcowa Fractal Design Meshify 2 XL

Fractal Design Meshify 2 XL to sporo solidnej blachy. Obudowa gabarytowo jest bardzo duża, ale również we wnętrzu oferuje bardzo wiele miejsca nie tylko na płyty główne E-ATX, ale i serwerowe SSI-CEB/SSI-EEB. Dzięki temu możemy w Meshify 2 XL pomieścić nie tylko gamingowe potwory, zalane cieczą w customowych loopach LC z chłodnicami do 480 mm, ale po zmianie layoutu wnętrza obudowy możemy zainstalować do 18 nośników danych, co w połączeniu z kilkuprocesorowymi serwerowymi płytami głównymi możemy zbudować potężne stacje robocze. Obudowa jest dobrze zaprojektowana, wiele przepustów na kable, umożliwia wygodną aranżację, a wierzcie mi w bardzo rozbudowanych konfiguracjach jest to bardzo ważne, by zapanować nad całą kabelkologią i zamknąć bok. Te z kolei oferują beznarzędziowe zamykane na zatrzaski. Meshify 2 XL to również świetne ofiltrowanie z każdej możliwej strony, dostęp do filtrów jest prosty i nie wymaga podnoszenia czy obracania obudowy, co przy tych gabarytach nie byłoby zbyt komfortowe.  Seryjny system chłodzenia jest wystarczający, ale możemy mocno rozbudować do 11 sztuk wentylatorów 120 mm czy zainstalować aż dwie wydajne chłodnice 480 mm. Z uwagi na możliwość instalacji dużej liczby wentylatorów, Meshify 2 XL oferuje nam dodatkowy kontroler na kolejne dziewięć wentylatorów, które oczywiście możemy sterować za pośrednictwem płyty głównej i co ważne to działa poprawnie.  

Fractal Design Meshify 2 XL to sporo solidnej blachy. Obudowa oferuje bardzo wiele miejsca, gdzie zmieścimy gamingowe potwory GPU zalane cieczą w customowych loopach LC, jak również kilkuprocesorowe potężne stacje robocze.

Fractal Design Meshify 2 XL - test, review

Fractal Design Meshify 2 XL to dobrze przemyślana i wysokiej jakości obudowa, a blach o grubości 1 mm zapewnia odpowiednią sztywność. Mimo dużych wymiarów konstrukcja zachwyca wyglądem, a najbardziej usatysfakcjonowane będą osoby lubiące przestronne i stonowane konstrukcje, bo nie ma tutaj żadnych podświetlanych wentylatorów. Oczywiście jest też kilka rzeczy, które nie przypadły mi do gustu, m.in. zasilacz montujemy od tyłu uprzednio przykręcając go do dodatkowej blachy, przedni filtr powinno dać się wyciągnąć bez zdejmowania siatki mesh, a dostęp do górnego filtra konieczne jest zdjęcie topu, a tutaj miałem wrażenie, że zaraz urwę zaczepy z front panelu. Powinien być wysuwany bez zdejmowania topu. W polskich sklepach za Fractal Design Meshify 2 XL przyjdzie nam zapłacić ok. 699 zł i w tym wypadku wiemy, za co płacimy (jakość i funkcjonalność). Materiały są wysokiej jakości, zaś same zainstalowane fabrycznie wentylatory są wystarczające, a mamy bardzo duże możliwości rozbudowy seryjnego systemu chłodzenia. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, obudowę oceniam na 4,5 gwiazdki oraz dodaję wyróżnienie rekomendacja. To dobrze przemyślana i oferująca ogromne możliwości chłodzenia cieczą, rekomendowana dla entuzjastów LC, graczy oraz dla profesjonalistów, ty bardziej że obudowa jest wcale nie jest tak głośna jak można się spodziewać.

 

Fractal Design Meshify 2 XL

 

Prosty acz ładny design, jakość wykonania, funkcjonalność, panel szklany, przestronne wnętrze, 11 miejsc na wentylatory, trzy sztuki 140 mm w zestawie, kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą do 480 mm, świetny system aranżacji okablowania, przemyślana ochrona przed kurzem, wentylowane i odkręcane zaślepki kart rozszerzeń, możliwość pionowego montażu GPU, zmienny layout, kompatybilność z serwerowymi płytami głównymi, miejsce do 18 dysków.

Minusy Problematyczny dostęp do górnego i przedniego filtra, czasochłonna zmiana layoutu.

Cena sugerowana (na dzień publikacji): 699 zł

Gwarancja: 24 miesięce

* Testowaną obudowę nabędziecie w sklepie Test ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3080 OC. Najlepszy model na rynku?

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Fractal Design Meshify 2 XL - obudowa nie tylko dla graczy

 0