Recenzja HP Elitebook X360 1030 G2 - Biznesowy mocarz

Recenzja HP Elitebook X360 1030 G2 - Biznesowy mocarz

Procesor

HP Elitebook X360 1030 G2 - CPU-Z

 

 

Kaby Lake-U i5- 7300U posiada 2 rdzenie i 4 wątki, jest to najwydajniejsza „ipiątka” jaką możemy znaleźć w Elitebooku. Procesor boostuje maksymalnie do 3,5 Ghz, gdy obciążony jest jeden rdzeń, a od modelu i7 różni go w zasadzie tylko mniejsza o 1 MB pojemność pamięci L3, która w tym przypadku wynosi 3 MB. Układ ten w zupełności wystarcza do codziennej komfortowe pracy.

 

 

Karta graficzna

Elitebook X360 1030 G2 - CPUZ

 

Zintegrowany układ Intela HD Graphics 620 wyposażono w 24 procesory strumieniowe, co zapewnia jedynie podstawową funkcjonalność komputera w codziennej pracy i w mało wymagających grach przeglądarkowych lub też tych tworzonych z myślą o smartfonach, czy tabletach. Układ wspiera sprzętową akcelerację wszystkich wiodących na rynku formatów filmów, także tych streamowanych z internetu.

 

 

 

 

 

Pamięć RAM

 

Dostarczony na testy model został wyposażony w 8 GB pamięci DDR4 2133 MHz, działającej w układzie dwukanałowym. Pamięć jest wlutowana w płytę główną i nie można jej rozszerzyć. Jej wielkość jest w zupełności wystarczająca do codziennej pracy z przeglądarką internetową, pocztą e-mail, czy też prostymi arkuszami kalkulacyjnymi. Jeśli jednak okażę się to niewystarczające, można również zakupić model wyposażony w 16 GB RAM.

 

 

Przestrzeń dyskowa

 

Sampel testowy wyposażono w dysk SSD M.2 PCI-Express x4. Jego wydajność w syntetycznym teście CrystalDiskMark jest bardzo dobra, zwłaszcza na tle typowych dysków talerzowych. Dzięki temu komputer włącza, wyłącza się, czy też wybudza z hibernacji w zaledwie kilka sekund. Dotyczy to również uruchamiania wszelkich aplikacji, przeglądania zdjęć, czy też prezentacji. Po kliknięciu nie odczuwa się żadnego opóźnienia.

 

 

 

Zainstalowane oprogramowanie

Na Elitebook X360 1030 G2 zainstalowano 64-bitowy system Windows 10 w wersji Pro z bardzo dużą ilością dodatków od HP, które ukierunkowane są głównie na bezpieczeństwo danych i samego komputera. Mamy tu więc funkcje rozpoznawania twarzy, czy też oprogramowanie ukrywające zawartość ekranu dla osób patrzących na niego pod kątem. O dziwo dedykowane oprogramowanie nie powoduje odczuwalnego spowolnienia w działaniu komputera, co zdecydowanie należy zaliczyć na plus.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja HP Elitebook X360 1030 G2 - Biznesowy mocarz

 0