Samsung Galaxy Z Flip3 5G - możliwości fotograficzne
Samsung nawet nie próbował reklamować Galaxy Z Flip3 5G możliwościami fotograficznymi, bo w przypadku 10 MP kamerki przedniej (f/2.4) i podwójnego aparatu tylnego, 12 MP szerokokątny (f/1.8, 78˚, optyczna stabilizacja obrazu) i 12 MP ultraszerokokątny (f/2.2, 123˚), nie miało to większego sensu. Smartfon sprzedawać ma głównie składana konstrukcja i niektóre elementy zeszły na dalszy plan, choć urządzenie posiada kilka ciekawych opcji związanych ze składaną konstrukcją i dodatkowym wyświetlaczem - mamy np. podgląd dla osoby fotografowanej w trybie portretowym, możliwość wygodnego ustawienia telefonu, co zastępuje statyw czy możliwość wykonania selfie tylnym aparatem (lepsza jakość i format 1:1 prosto na Instagrama).
Obiektyw główny
Obiektyw główny (góra) i obiektyw ultraszerokokątny (dół)
Obiektyw główny (góra) i obiektyw ultraszerokokątny (dół)
Przy dobrych warunkach oświetleniowych możemy liczyć na fotografie świetnej jakości, tj. ostre, z dobrze odwzorowanymi kolorami i szerokim zakresem tonalnym, pełne szczegółów i bez większych zaszumień (aparat ultraszerokokątny trochę odstaje od jednostki głównej, ale to typowe), a tryb nocny jest jednym z lepszych, z jakim miałam do czynienia w testowanych smartfonach. Złego słowa nie można też powiedzieć o zdjęciach portretowych, a docenimy również możliwość robienia selfie za pomocą tylnego zestawu, bo ten radzi sobie dużo lepiej niż przednia kamerka. Oczywiście, można zastanawiać się, czy to możliwości na miarę smartfona w tej cenie, ale wydaje się, że osoby mocniej zainteresowane fotografią wybierają urządzenia dedykowane temu zadaniu.
Tryb nocny - obiektyw główny (góra), obiektyw ultraszerokokątny (dół)
Tryb nocny - obiektyw główny (góra), obiektyw ultraszerokokątny (dół)
Obiektyw główny w trybie nocnym
Tryb portretowy
Na koniec jeszcze możliwości wideo - Galaxy Z Flip3 5G jest w stanie nagrywać filmy maksymalnie 4K w 60 klatkach dla kamerki przedniej i głównej jednostki tylnej i 30 klatkach dla jednostki ultraszerokokątnej (ta nie oferuje 60 klatek nawet w przypadku FHD). Wszystkie formaty mają do dyspozycji stabilizację elektroniczną do 4K w 30 klatkach, ale ultrastabilizacja ogranicza nas do 1080p w 30 klatkach - jakość w takim trybie jednak drastycznie spada.
Selfie kamerką przednią (góra) i tylnym obiektywem (dół)
Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Z Flip3 5G - test najtańszego smartfona z elastycznym wyświetlaczem. Warto?