Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 – test pamięci RAM

Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 – test pamięci RAM

Test pamięci Team Group NIGHT HAWK RGB: konkluzje

Sądzę, że na podstawie przeprowadzonych testów można spokojnie powiedzieć, że recenzowane Team Group NIGHT HAWK RGB to pamięci o dwóch twarzach. Jedną z nich jest to, co potrafią przy ustawieniach fabrycznych, zaś drugą ich potencjał podkręcania. Zaczynając od rezultatów uzyskanych przy parametrach przewidzianych przez producenta, omawiany zestaw wypadł najsłabiej spośród modułów o taktowaniu 3600 MHz, które miałem okazję sprawdzić w boju. I nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem właśnie tego można się było spodziewać już po sprawdzeniu parametrów technicznych. Wszak trudno oczekiwać, aby pamięci o opóźnieniach CL 18 były w stanie pokonać konkurentów, którzy mogą się pochwalić timingami CL 16 oraz CL 17 (mowa o obu zestawach Patriota). Kompletnym zaskoczeniem okazały się za to wyniki overclockingu. Mając na uwadze asekuracyjne ustawienia prosto po wyjęciu z pudełka, spodziewałem się raczej, że na pokładzie znalazły się kości Hynixa lub Microna, podczas gdy w rzeczywistości na laminacie zamontowano Samsungi B-Die (sic!). Zatem w rękach entuzjasty, któremu niestraszne jest wielogodzinne dłubanie przy ustawieniach, potencjał testowanych modułów jest bardzo, ale to bardzo duży. Ostatecznie udało mi się uzyskać podobne parametry jak w przypadku Patriot Viper Steel, a to więcej niż komplement (zainteresowanych odsyłam do poprzedniej strony).

Team Group NIGHT HAWK RGB to moduły o ciekawym wyglądzie oraz doskonałych możliwościach podkręcania, którymi nadrabiają asekuracyjne parametry fabryczne.

Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 – test pamięci RAM

 Patriot Viper Steel 2x8 GB DDR4-4133 CL 19 – test pamięci RAM

Aspekt wizualny, jakość wykonania oraz ocena końcowa

W temacie wyglądu oraz jakości wykonania nie mam się absolutnie do czego przyczepić. Pamięci produkcji Team Group są całkiem masywne, po prostu czuć tutaj wagę radiatora, a do tego mogą się pochwalić naprawdę ciekawym projektem wizualnym z charakterystycznym kształtem, wszechobecną bielą oraz oczywiście wielobarwnym podświetleniem diodami LED. Iluminacja jest w pełni zgodna z systemami firm ASRock, ASUS, GIGABYTE oraz MSI, a nawet jeśli Wasza płyta główna nie pochodzi z oferty któregoś z wymienionych podmiotów, to i tak można ściągnąć program T-FORCE BLITZ RGB i wszelkich korekt dokonywać z jego użyciem. Przechodząc wreszcie do ceny, oferty sklepów zaczynają się od około 512 zł. Początkowo, patrząc wyłącznie na parametry fabryczne, kwota ta wydawała mi się dość wygórowaną, jednak gdy zauważyłem, że wykorzystane chipy to Samsung B-Die, zmieniłem zdanie. Jak najbardziej warto wydać takie pieniądze za moduły na dobrych kościach, a do tego o bardzo efektownym wyglądzie. Niemniej jednak, nie jest to produkt idealny dla każdego, gdyż - jak wspomniałem wcześniej - osiągi bez optymalizacji ustawień są co najwyżej przeciętne. Ostatecznie wystawiam więc ocenę w wysokości czterech gwiazdek, do których dorzucam wyróżnienia design, jakość oraz overclocking. Jeżeli lubicie ciekawie wyglądające komponenty oraz macie w sobie nutkę majsterkowicza, to zdecydowanie powinniście rozważyć recenzowany zestaw.

Uwaga dodatkowa: Team Group posiada w swojej ofercie również niemal identyczne pamięci, ale o opóźnieniach CL 18-22-22-42 (końcówka oznaczenia modelu JDC0). Podejrzewam, że w tym przypadku zamontowane będą tańsze kości, dlatego bądźcie uważni podczas zakupów i koniecznie szukajcie modułów z końcówką EDC0!

 

Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18

Ocena pamięci Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18Ocena pamięci Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18Ocena pamięci Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18Ocena pamięci Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18

Kości Samsung B-Die, elegancki i efektowny zarazem wygląd, wieczysta gwarancja, doskonałe możliwości podkręcania (zarówno w kontekście zegarów, jak i timingów), podświetlenie LED z pełnym RGB, przyzwoita cena (w swojej klasie)

Wydajność przy fabrycznych timingach nie zachwyca, wysokość radiatorów może utrudnić montaż

Cena (na dzień publikacji) : od 512 zł

Gwarancja: wieczysta

 

Pamięci Team Group NIGHT HAWK RGB znajdziecie także w x-kom, w wersjach 3600 MHz oraz 4000 MHz.

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 – test pamięci RAM

Pokaż / Dodaj komentarze do: Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 – test pamięci RAM

 0