Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 – test pamięci RAM

Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 – test pamięci RAM

Test pamięci Team Group NIGHT HAWK RGB

Ostatnie tygodnie upłynęły na łamach ITHardware głównie pod znakiem kart graficznych, którym poświęcona była większość materiałów traktujących o sprzęcie. Nie oznacza to jednak, że pozostałe kategorie poszły w odstawkę. Wręcz przeciwnie i w dzisiejszym artykule chciałbym Wam zaprezentować test zestawu pamięci RAM, którym tym razem będzie Team Group NIGHT HAWK RGB, w konfiguracji 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 oraz białej wersji kolorystycznej. Naturalnie sama barwa radiatorów nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie modułów, gdyż czarny wariant może się pochwalić identycznymi parametrami technicznymi, tak więc akurat ten aspekt ma znaczenie wyłącznie dla osób, które tak dobierają komponenty, aby ich wygląd pasował do reszty peceta. Kilka słów poświęcając jeszcze producentowi, wydaje mi się, że firma Team Group może nie jest w Polsce jakoś specjalnie popularna w sensie sprzedażowym, ale jednak marka ta jest raczej dobrze znana w środowisku komputerowych entuzjastów. W jej ofercie znajdziecie nie tylko RAM, ale również dyski SSD, karty pamięci, pendrive'y, kontroler podświetlenia ARGB, a także szereg akcesoriów dla graczy i użytkowników sprzętów mobilnych. Nie ma więc tutaj żadnego zaskoczenia, bowiem wszechstronność to obecnie domena większości przedsiębiorstw z tego sektora. Wracając zaś do recenzowanego zestawu, czas sprawdzić, czy w ślad za bardzo ciekawym wyglądem podążają również wysoka wydajność oraz możliwości podkręcania.

Team Group NIGHT HAWK RGB to rodzina pamięci RAM charakteryzująca się bardzo interesującym wyglądem. Przekonajmy się, jak poradzi sobie w innych aspektach.

Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 – test pamięci RAM

 Test Team Group T-Force Cardea II - szybki SSD M.2 w oryginalnej formie

Team Group NIGHT HAWK RGB - krótka charakterystyka

Tak jak wspomniałem wcześniej, w ofercie Team Group znajduje się kilka różnych grup produktowych, zaś w większości z nich mamy kolejne rodziny. Nie inaczej jest w przypadku pamięci RAM, gdzie NIGHT HAWK jest tylko jedną z wielu serii. Pod względem osiągów, w sensie maksymalnego przewidzianego taktowania, jest ona drugą drugą w hierarchii, plasując się tuż za najwyższą XTREEM, ex aequo z dwiema innymi, których nazw nie będę już wymieniał. Następnie mamy trzy mniejsze podrodziny, spośród których specjalne miejsce przypada NIGHT HAWK Legend, wyróżniającej się złotym kolorem radiatora. W jej skład wchodzą tylko dwa zestawy, oba o pojemności 2x8 GB oraz taktowaniu wynoszącym albo 3200 MHz, albo 3466 MHz. Dalej mamy już NIGHT HAWK RGB oraz NIGHT HAWK LED, oczywiście różniące się podejściem do podświetlenia, które w tym drugim przypadku może być czerwone, białe lub niebieskie. Dostępne warianty to pojemność 2x8 GB lub 2x16 GB, do spółki z zegarami wynoszącymi 3000, 3200, 3600 lub 4000 MHz (aczkolwiek dwie ostatnie wartości dostępne są tylko z iluminacją RGB). Ale żeby nie było zbyt prosto, dla najszybszych modułów producent postanowił zaoferować zarówno minimalnie luźniejsze, jak i bardziej agresywne timinigi. Model, który miałem okazję testować, należy do tej drugiej grupy i w dalszej części tekstu jeszcze wrócę do tej kwestii, gdyż - jak się okaże - ten drobny detal może mieć spore znaczenie. Tyle tytułem wstępu, czas przejść do budowy modułów.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Team Group NIGHT HAWK RGB 2x8 GB DDR4-3600 CL 18 – test pamięci RAM

 0