Motorola moto g51 5G - Ekran
W przypadku ekranu również można mieć deja vu, bo witają nas inne charakterystyczne dla smartfonów moto z tej półki cenowej cechy, a mianowicie spore umieszczone centralnie wycięcie na kamerkę przednią i relatywnie cienkie ramki boczne, którym towarzyszą zdecydowanie grubsze górna i dolna - ta ostatnia jest naprawdę gruba jak na obecne standardy, co dobrze pokazuje stosunek powierzchni ekranu do obudowy, który wynosi 83,81%. Jeśli zaś chodzi o sam panel, to jest to 6,8-calowy IPS o rozdzielczości FHD+ (1080x2400 pikseli), proporcjach 20:9, zagęszczeniu pikseli na poziomie 387 ppi i odświeżaniu 120 Hz - tym razem bez wsparcia dla HDR, ale przy tej cenie urządzenia można było się tego spodziewać.
Podobnie jak tego, że nie będzie idealnie pod względem odwzorowania kolorów (biel jest nieco poszarzała) czy kątów widzenia (treści są dobrze widoczne nawet przy dużym odchyleniu, ale panel szybko traci kontrast), ale w gruncie rzeczy z ekranu korzysta się bardzo komfortowo. Do tego oferuje on przyzwoitą jasność maksymalną (trudno powiedzieć, jak będzie w słoneczne dni latem, ale w tym momencie korzystanie ze smartfona na zewnątrz to żaden problem) i minimalną, a jasność adaptacyjna spisuje się bez zarzutu, dobrze dostosowując się do panujących warunków. Bardzo duży rozmiar wyświetlacza sprawia zaś, że idealnie nadaje się do czytania wiadomości, przeglądania internetu, korzystania z mediów społecznościowych czy oglądania filmów. Niestety muszę ponarzekać jednak na warstwę dotykową, która jest bardzo kapryśna. Bo choć palec przyjemnie sunie po powierzchni wyświetlacza, to niestety ten często nie reaguje za pierwszym czy nawet drugim razem na wydawane komendy, co bywa irytujące. I nie mówię tu o trudniejszych warunkach zewnętrznych, jak niska temperatura czy padający deszcz, ale zwykłych domowych.
Jeśli zaś chodzi o możliwość dostosowania ekranu do własnych upodobań, to z poziomu ustawień możemy zmienić kolory (naturalne lub nasycone), ich temperaturę, częstotliwość odświeżania (60 Hz, 120 Hz lub automatyczne) czy wybrać ciemny motyw. Do dyspozycji mamy też Style (do wyboru kilka predefiniowanych i opcja tworzenia własnych z wybranymi czcionkami, kształtami ikon aplikacji, kolorami i siatką ekranu), podświetlenie nocne (z harmonogramem i dostosowaniem jasności), opcję zmiany czcionki, rozmiaru treści na ekranie czy korzystania z dwóch aplikacji na podzielonym ekranie.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Telefon za tysiaka z ekranem 120 Hz? Z moto g51 5G to możliwe