Tenda TX3 - test niedrogiego routera Wi-Fi 6

Tenda TX3 - test niedrogiego routera Wi-Fi 6

Tenda TX3 - Budowa zewnętrzna i wyposażenie

Router AX3 zapakowany został w średnich rozmiarów lakierowane pudełko, które utrzymane jest w typowej dla Tendy stylistyce. Oznacza to połączenie czarnego i pomarańczowego koloru, zdjęcia produktu i sporo informacji na temat samego urządzenia, w tym także w formie tabeli porównującej je do niższych modeli. Sprzęt zabezpieczono dodatkowo poprzez umieszczenie w wyprofilowanej kartonowej wyprasce, a poza samym routerem w zestawie czekają także zasilacz, dokumentacja i kabel RJ45 - wszystko w białym kolorze, odpowiadającym barwie samego routera. Niczego więc nie brakuje, by podłączyć urządzenie i rozpocząć jego użytkowanie. Trzeba jednak wskazać, że zarówno oznaczenia na pudełku, jak i instrukcja, są jedynie w języku angielskim, co może stanowić pewien kłopot dla mniej doświadczonych użytkowników, którzy nie znają tego języka (np. seniorów).

Tenda TX3 - test niedrogiego routera Wi-Fi 6

Tenda słynie z odważnej stylistyki swoich routerów i AX3 tylko potwierdza tę opinię. I tym razem chiński producent postawił na oryginalny design, a do tego połączony z białą kolorystyką i błyszczącym wykończeniem. AX3 wyglądem przypomina jakiś futurystyczny pojazd, a to przez falisty kształt i wzór w środkowej części, przez co lepiej komponować będzie się z nowoczesnymi wnętrzami, gdzie biały błyszczący lakier stanowić będzie dodatkowy atut. Wybór tego koloru niesie ze sobą zarówno plusy (nie widać na nim odcisków palców), jak i minusy (za to każdy paproch kłuje od razu w oczy). Obudowa wykonana została z twardego tworzywa sztucznego, którego jakość nie budzi zastrzeżeń. Dobrze wypada także spasowanie poszczególnych elementów, a fakt, że router nie jest przesadnie lekki (ok. 360 gramów), sprawia, że nie mamy uczucia taniej plastikowości w kontakcie z urządzeniem. 

Tenda TX3 - test niedrogiego routera Wi-Fi 6

Router otrzymał pojedynczą diodę powiadomień w przedniej części obudowy, która informuje o statusie routera, święcąc stałym światłem, jeśli wszystko jest w porządku lub mrugając z różną częstotliwością w zależności od problemu (jeśli producent zdecydował się już na tylko jedną diodę, to mógł postawić na kilkukolorowy LED). Z tyłu znajdziemy zaś jedynie dyskretny przycisk Reset, port WAN oznaczony na niebiesko, trzy LAN w żółtym kolorze, z czego ostatnie służy też do IPTV oraz złącze zasilające. Jak już wspominaliśmy, AX3 posiada również 4 zewnętrzne anteny 6dBi, ciekawe więc, jak wypadać będzie tu siła sygnału. Anteny są dość wysokie (mierzą przeszło 21 cm wysokości), więc router wymaga nieco miejsca i nie wciśniemy go do wąskiej wnęki szafki, choć można manipulować pozycją ich położenia. Są też zintegrowane z urządzeniem na stałe, przez co nie można wymienić ich na inne w razie potrzeby. Spód routera jest mocno perforowany, a boki posiadają otwory wentylacyjne, co ułatwić ma zapewne przepływ powietrza i chłodzenie komponentów wewnątrz. Podwozie kryje zaś typową tabliczkę znamionową, otwory pozwalające na montaż na ścianie oraz cztery wypustki robiące za nóżki. Te niestety są plastikowe i bez ogumowania nie spełniają właściwości antypoślizgowych. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tenda TX3 - test niedrogiego routera Wi-Fi 6

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł